שתף קטע נבחר

עכשיו באפריקה: דאעש ערף 21 ראשים בחוף

אחרי סוריה ועיראק, ארגון הג'יהאד מתפשט גם ללוב. שבוע אחרי שהודיע על חטיפתם של 21 נוצרים קופטים ממצרים, פרסם סרטון וידאו מחריד שבו הוא נראה עורף את ראשיהם בחוף הים. הוא שלח מסר לאיטליה: "אנחנו באים לרומא"

ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) מרחיב את הזוועות שלו ליעדים חדשים. אחרי שבחודשים האחרונים ניצל את האנרכיה בלוב כדי להשתלט על כמה אזורים במדינה, פרסם אתמול (א') דאעש סרטון וידאו ובו הוא מתעד את עריפת ראשיהם של 21 נוצרים קופטים מצרים שאותם חטף בעיר סירת. זו הפעולה הדרמטית והקטלנית ביותר שביצע דאעש על אדמת אפריקה עד כה.

 

עוד חדשות בעולם :

 

דאעש הודיע על חטיפתם של הקופטים כבר בשבוע שעבר, ואף פרסם תמונות שלהם במגזין הרשמי שלו "דאביק". הוא הציג אותם כ"כופרים" בני מוות. בסוף הסרטון המחריד החדש נראה פעיל דאעש מדבר באנגלית למצלמה ומבטיח: "נכבוש את רומא בעזרת אללה".

 

"אתם הטבעתם את גופת אוסמה בן-לאדן בים, ואנחנו נשבענו באללה למלא את הים בדם שלכם", הוא אומר. הוא הדגיש את הקרבה של לוב לרומא, ואמר כי הוא שולח מסר לצלבנים, ולפיו הביטחון שלהם הוא רק משאלת לב: "כיוון שכולכם נלחמים בדאעש, נשיב מלחמה בכל מקום - עד שתיגמר המלחמה, עד שישו יירד מהשמיים, עד שהצלב יישבר, עד שהחזיר יישחט ועד שמס הגולגולת יוטל עליכם".

מתוך סרטון ההווצאה להורג שפרסם דאעש ()
מתוך סרטון ההווצאה להורג שפרסם דאעש

מי הים אדומים מדם אחרי ההוצאה להורג ()
מי הים אדומים מדם אחרי ההוצאה להורג

"נכבוש את רומא". המסר בסוף הסרטון ()
"נכבוש את רומא". המסר בסוף הסרטון

לוב סובלת מחוסר יציבות קשה מאז הדחתו של הרודן מועמר קדאפי, שנכנע לב-2011 למורדים המגובים על-ידי קואליציה בינלאומית בראשות מדינות אירופה.

בשנים האחרונות השתלטו אנשי אל-קאעידה ודאעש על עוד ועוד אזורים שם, וכעת הם מבקשים להקים גם בלוב חליפות איסלאמית.

 

בהוצאה להורג של הקופטים מעביר דאעש מסר לעבד אל-פתאח א-סיסי, נשיא מצרים הנלחם נגד שלוחת דאעש בסיני, ולאיטליה, שחופיה אינם רחוקים יחסית בלוב ושבה רואה דאעש סמל צלבני.

 

הוצאתם של הקופטים להורג עשויה להיות משמעותית מאוד עבור מצרים, שעד כה נמנעה ממאבק ישיר נגד דאעש שלא בתוך שטחה. כעת ייתכן כי תצטרך לשקול את צעדיה בכל הקשור למעורבותה בקואליציה הבינלאומית נגד דאעש ובמתרחש בלוב, מדינה הגובלת במצרים, שם תופסים הג'יהאדיסטים עוד ועוד שטחים.

 

א-סיסי הגיב לרצח בנאום שנשא לאומה ואמר כי "מצרים שומרת לעצמה את זכות התגובה בעיתוי המתאים כדי להעניש את המרצחים". הוא שלח תנחומיו למשפחות ואמר כי זו העת להתאחד "כדי לעקור מן השורש את הטרור". הנשיא ציין כי מצרים ומדינות העולם נאבקות בטרור ויש להן יעדים משותפים בנושא. לדבריו, "המעשים הפחדניים של דאעש לא יפגעו בנחישות המצרית".


פורסם לראשונה 15/02/2015 21:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים