שתף קטע נבחר

הניצבת שידעה על ההטרדות במשטרה - ושתקה

בעוד הניצבים מסתבכים בפרשיות מין, מתברר כי שוטרות סיפרו לניצבת בדימוס אינה וולף שמפקד מחוז ירושלים ניסו שחם הטריד אותן, אולם היא שתקה. היא העידה: "אני חברה של אשתו, איך ארוץ למח"ש? זה לא הגיוני"

מה מצופה שתעשה הקצינה הכי בכירה במשטרה כשהיא נתקלת במקרה של הטרדה מינית לכאורה? שתדווח מיד הלאה. עדות דרמטית שנתנה אתמול (א') ניצבת בדימוס אינה וולף במשפטו של מפקד מחוז ירושלים לשעבר ניסו שחם חושפת שקצינה ושוטרת סיפרו לה שהוא נישק אחת מהן ושלח מסרונים ליליים לשנייה, אך למרות זאת היא שמרה את הסוד לעצמה. 

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

לפני כשנתיים, כאשר התיק נגד ניצב שחם כבר היה בטיפול הפרקליטות, זומנה וולף, שהייתה עד 2010 ראש אגף תמיכה לוגיסטית במשטרה, למסור עדות במח"ש בפרשה כלשהי. במהלכה נשאלה אם ידוע לה על שוטרות שהוטרדו מינית. להפתעת החוקרים אמרה להם וולף שקצינה ממשטרת ירושלים סיפרה לה שמפקד המחוז ניצב שחם נשק לה על פיה בניגוד לרצונה ושהיא חשה גועל רב בשל כך.   

שחם בבית המשפט (ארכיון) (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שחם בבית המשפט (ארכיון)(צילום: מוטי קמחי)

 

כן גילתה וולף כי שוטרת סיפרה לה שהיא קיבלה משחם מסרונים רבים בשעות הלילה המאוחרות וכי לילה אחד הפתיע אותה, הגיע סמוך לביתה וביקש שתצא (שחם מכחיש שהגיע לביתה וטוען שגם היא העבירה לו מסרונים). 

 

אז איך קרה שניצב בדימוס וולף, שהייתה אמורה לגלות רגישות מיוחדת, לא העבירה את המידע הזה הלאה? אתמול בבית-המשפט היא ניסתה להסביר זאת.

 

באשר לקצינה אמרה כי סברה שמדובר באירוע חריג, אך לא סיפקה הסבר מדוע לא דיווחה על כך לאיש. באשר לשוטרת הסבירה: "הופתעתי מהכמות ומהשעות המאוחרות, אבל המסרונים לא היו מיניים. הייתה לי תחושת בטן שזה חיזור. באותו שלב חשבתי שזה לא תקין. חשבתי שהמסרונים לא ראויים". לדברי וולף, השוטרת לא אמרה שהיא מוטרדת על ידי שחם ולא נתנה למסרונים פרשנות של חיזור.

 

בסופו של דבר העבירה וולף את השוטרת, בהסכמתה, לתפקיד אחר כדי שלא תהיה בסביבת שחם. כשנשאלה אתמול מדוע לא העבירה את סיפורי השוטרות הלאה, אמרה וולף: "חשבתי שמדובר רק בהתנהגות בוטה, בסגנון אישי. אני חברה של ורדה (רעייתו של שחם, בעבר תנ"צ במשטרה), אז אני ארוץ למח"ש? זה לא הגיוני. בדיעבד אני מודה שאולי טעיתי. קשה מאוד להתנתק ולשים את היד איפה זה הטרדה ואיפה זה ניסו. לפעמים ניסו מאוד גס ובוטה ולפעמים הוא האיש החם, המנשק והמלטף. מאוד אמוציונלי. הוא היה מנשק אותי על הראש". בהמשך עמדה וולף לחקירה נגדית בפני פרקליטו של שחם, עו"ד בועז בן צור.

  

מה נעשה בסופו של דבר עם שני המקרים הללו? הקצינה והשוטרת אינן נכללות בכתב האישום נגד שחם כי המידע לגביהן הגיע לאחר הכנת כתב האישום, אך הן מעידות במשפטו מטעם הפרקליטות. בעדותה אתמול הסבירה הקצינה מדוע לא התלוננה נגדו: "מנשיקה לא נכנסים להיריון, ולא רציתי להיות קורבנית. זה לא הטרדה מינית".  

 

כתב האישום, שהגישו עורכי הדין רונן יצחק וליאת יוניניאן, מייחס לשחם מעשים מגונים בשלוש שוטרות והטרדה מינית שלהן. נוסף על כך מיוחסות לו חמש עבירות של מרמה והפרת אמונים בגין קיום יחסים אינטימיים עם שוטרות תוך קידומן. המשפט מתנהל בפני שופט בית משפט השלום בתל אביב בני שגיא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ "ידיעות אחרונות"
ניצבת וולף. "איך ארוץ למח"ש?"
צילום: יריב כץ "ידיעות אחרונות"
מומלצים