שתף קטע נבחר

זיהום האוויר בסין: אסור לשגר זיקוקים בראש השנה

עשרות ערים בסין, הסובלות מזיהום אוויר גבוה מאוד, אסרו על השימוש בזיקוקים בחגיגות היום. בבייג'ינג הגבילו את השימוש ורבים הגיעו לרכוש זיקוקים

בסין חוגגים היום (ה') את השנה הסינית החדשה ולרגל המאורע, שבו משגרים זיקוקים במהלך החגיגות, אסרו כמה ערים את השימוש בזיקוקים בשל החשש מהגברת זיהום האוויר. בכמה ערים הוגבל השימוש בזיקוקים במהלך החגיגות המסורתיות.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר

 

בבייג'ינג - שם הוטלו הגבלות על השימוש בזיקוקים - קיבלו התושבים הודעות טקסט לטלפונים הניידים על ההגבלות. בעיתון של מפלגת השלטון נכתב כי בשעות הלילה צפוי זיהום אוויר גבוה מאוד, בשל השימוש הגובר בזיקוקים. בנוסף נכתב כי זיהום האוויר הגבוה עשוי להימשך לפחות עד יום שישי, בשל תנאיי מזג האוויר והיעדר רוח.

 

 (צילום: Getty Images  ) (צילום: Getty Images  )
(צילום: Getty Images )

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

למרות האיסורים וההגבלות, אמר אחד ממוכרי הזיקוקים בבייג'ינג כי החנות שלו מלאה בקונים. הוא אמר כי מותר לו למכור זיקוקים רק ב-10 ימים בשנה, לעומת 20 ימים שבהם מכר את הזיקוקים בשנה הקודמת.

 

סין בכלל ובייג'ינג בפרט ידועות בזיהום האוויר האדיר שממנו הן סובלות, תזכורת למחיר הכבד שמשלם העולם כולו על התיעוש שעוברות עוד ועוד מדינות הפולטות מזהמים לאוויר.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

בעיות זיהום אוויר חמורות פוקדות את רוב הערים הגדולות בסין, שם מקריבים זה שנים ארוכות

 את סוגיית ההגנה על הסביבה למען הפיתוח הכלכלי. שריפת פחם ופליטת גזים ממכוניות הן מקור גדול מאוד לזיהום. בשנים האחרונות הידקה סין את הפיקוח והבטיחה להקצות משאבים כלכליים למלחמה בזיהום. בין היתר נאמר כי עד שנת 2020 ייפסק השימוש בפחם - שבו משתמשות 80% מתחנות הכוח לייצור חשמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים