שתף קטע נבחר

ניצב זוהר דביר יפקד גם על מחוז חוף

מפכ"ל המשטרה הודיע למפקד מחוז הצפון כי מיום ראשון הוא יפקד, ללא מינוי רשמי, גם על מחוז חוף לאחר שניצב חגי דותן פוטר מהמשטרה עקב פרשיית מין

ניצב זוהר דביר, מפקד מחוז צפון במשטרה, ימלא את מקומו של ניצב חגי דותן, מפקד מחוז חוף שפוטר, ויפקד על שני המחוזות - ללא מינוי רשמי.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

ניצב דביר קיבל את ההודעה על כך מהמפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו, וימלא את התפקיד הכפול לפחות עד שניתן יהיה לבצע סבב מינויים חדש במשטרה אחרי הבחירות לכנסת ה-20 בעוד כחודש.

ניצב דותן מגיע לחקירה במח"ש. נמצא לו מחליף לאחר פיטוריו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ניצב דותן מגיע לחקירה במח"ש. נמצא לו מחליף לאחר פיטוריו(צילום: גיל יוחנן)

ימשיך לפקד על מחוז צפון במקביל לתפקידו במחוז חוף. ניצב זוהר דביר (צילום: גיל נחושתן "ידיעות אחרונות") (צילום: גיל נחושתן
ימשיך לפקד על מחוז צפון במקביל לתפקידו במחוז חוף. ניצב זוהר דביר(צילום: גיל נחושתן "ידיעות אחרונות")

ל-ynet נודע כי ביום ראשון לפני הצהריים יכנס ניצב דביר ישיבה ראשונה עם קציני מחוז חוף. בעבר היה בצפון מחוז אחד המחולק לשלושה מרחבים - חוף, גליל ועמקים - ולפני כארבע שנים הוקמו שני המחוזות. דותן היה מפקדו הראשון של מחוז חוף.

 

לפני שבועיים זימנה המחלקה לחקירות שוטרים את ניצב דותן לחקירה בחשד שהטריד מינית שוטרות. דותן חשוד בהטרדה מינית של כמה שוטרות ובהפרת אמונים בעקבות ניהול מערכת יחסים עם שוטרת אחרת שהייתה תחת פיקודו וקידומה תוך ניגוד אינטרסים. חמש שוטרות העידו נגדו בתחילת הפרשה, ובשבוע שעבר העידו כמה נשים נוספות.

 

מחקירתו עלה חשד כי הוא פעל בדפוס פעולה קבוע, ובמשך שנים פנה לשוטרות, לרוב צעירות, הציע להן הצעות מגונות ואף התנכל אליהן אם סירבו. באחד המקרים, במהלך אירוע חברתי של המשטרה שבו השתתפו השוטרים ומשפחותיהם, ניגש דותן לפי החשד לשוטרת צעירה ולחש באוזנה, "את נראית טוב, את רוצה לבוא איתי למלון?". השוטרת, ששירתה תחת פיקודו, סירבה. על פי עדותה, בהמשך התנכל לה בשל כך. במקרה אחר נכנס דותן על פי החשד עם שוטרת לחדר והחל לשוחח איתה על בגידות, ובהמשך ביקש לנשק אותה.

 

אתמול הודיעה המשטרה כי המפכ"ל דנינו פיטר את דותן, שמכחיש את כל החשדות נגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן "ידיעות אחרונות"
ניצב זוהר דביר
צילום: גיל נחושתן "ידיעות אחרונות"
מומלצים