שתף קטע נבחר

הליכוד מפעיל לחץ על המבקר: "המטרה: לרכך דו"ח הדיור"

חברי הכנסת מירי רגב ויריב לוין מהליכוד תקפו ישירות את המבקר בשל כוונתו לפרסם דו"ח דיור בקרוב. גורם בליכוד: "ברור לנו שהדו"ח יתפרסם. מטרת המתקפה היא לרכך את תוכנו". מבקר המדינה: מועד פרסום הדו"ח נקבע מזמן, הבחירות הן שהוקדמו

מדוע בליכוד חוששים מדו"ח מבקר המדינה על משבר הדיור? כשברקע כוונתו של מבקר המדינה לפרסם דו"ח מיוחד על משבר הדיור בעוד כשבועיים, החלו בליכוד במתקפה חריפה נגד המבקר. חברת הכנסת מירי רגב, כתבה היום (ו') בעמוד הפייסבוק שלה: "לא ייתכן שהמבקר משמש ככלי ניגוח פוליטי, יש גבול מה מותר ונכון לפרסם לפני בחירות. בעיית הדיור היא בעיה ארוכת שנים, שהטיפול בה מחייב התערבות של גורמים ומשרדי ממשלה שונים. דו"ח כזה נכון שיפורסם לאחר הרכבת הממשלה החדשה".

 

הדו"ח אגב אמור לעסוק גם בחלק מתקופת כהונתו של ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט וגם בחלק מכהונתו של נתניהו. גם ח"כ יריב לוין תקף את המבקר וכתב: "החיפזון שאחז לפתע במשרד מבקר המדינה לפרסם דו"חות בסמוך למועד הבחירות ללא כל הצדקה עניינית, הוא בבחינת שערורייה שלא הייתה כדוגמתה מאז קום המדינה. אסור שמשרד המבקר ינוצל באופן ציני ככלי מרכזי במערכה להפלת שלטון הליכוד". את הסטטוס של לוין שיתף ראש הממשלה בעצמו.

 

גורם בכיר בליכוד הסביר היום: "אנחנו כבר מבינים שאת פרסום הדו"ח לא נוכל למנוע. אבל למתקפות נגד המבקר יש שתי מטרות: האחת - לקעקע את סמכותו ואמינותו בציבור, כדי להחליש את התפיסה הציבורית על עוצמת הממצאים. השנייה - להפעיל לחץ ציבורי על המבקר, כך שאולי עוד ירכך את הדו"ח ואת הניסוחים בו לפני שיופץ לציבור".

 

משרד מבקר המדינה מסר בתגובה: "מבקר המדינה אינו שחקן בזירה הפוליטית.כאשר דו"ח מיוחד מוכן, מן הדין לפרסמו. יודגש שמועד פרסום הדו"ח נקבע זה מכבר. הבחירות לכנסת הן שהוקדמו.עבודת הביקורת מתבצעת במקצועיות ועפ״י שיקולים ענייינים בלבד ואין זה ראוי שעבודת מבקר המדינה ומשרדו יושפעו מלוח זמנים פוליטי. הדו"ח על משבר הדיור, עוסק בנושא חשוב שנמצא על סדר היום הציבורי תקופה ארוכה והמחסור בדירות פוגע קשות באוכלוסיות החלשות. מדובר בדו"ח חוצה ממשלות ומשרדי ממשלה שבדק גורמים רבים המעורבים בנושא. מבקר המדינה קורא לא לעשות שימוש ציני ופוליטי בדו"חות המבקר ומדגיש כי הוא משרת את הציבור כולו כמתחייב

מחוק יסוד מבקר המדינה וחוק מבקר המדינה".

הסטטוס של לוין. ראש הממשלה שיתף (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
הסטטוס של לוין. ראש הממשלה שיתף(צילום: מתוך פייסבוק)

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
המבקר יוסף שפירא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים