שתף קטע נבחר

קייטנת טרור: דאעש מציג בסרטון את "גוריו"

בני חמש במדים עומדים בהקשב ומתפללים אל מול רובים. כך נראה מחנה האימונים של דאעש במחוז רקה שבו לומדים המגויסים הצעירים, "הגורים", לירות ואף לערוף ראשו של אדם. "הם צריכים להיות מוכנים לקרב"

דאעש מציג את הדור הבא. ארגון המדינה האסלאמית פרסם אתמול (יום א') סרטון תעמולה חדש ומוקפד שבו נראים ילדים בני חמש במדים, עומדים במסדר ומבצעים תרגילים צבאיים. בסרטון מוצגים חניכים במחנה אימונים במחוז רקה ששמו מכון אל-פארוק ל"גורים", כפי שמכנים בארגון את המגויסים הצעירים.

 

 

בווידאו, שאורכו תשע דקות והוא מלווה במוזיקה ערבית, נראים ילדים עומדים שורות-שורות, לבושים בגדי הסוואה ולראשם בנדנה שחורה עם סמל הארגון. במסדר הם ממלאים את פקודות המורה שלהם, פעיל דאעש שגם הוא לבוש מדים. הוא מורה להם להרים ידיים, להתכופף ולעמוד בהקשב. הילדים גם נראים בסרטון מתפללים יחדיו, בהנהגת המורה שלהם - שיושב ומולו שני רובים.

 

זו אינה הפעם הראשונה שהארגון משתמש בילדים לצורכי תעמולה, אם כי במקרים רבים מדובר בתמונות שהעלו פעילים לרשתות חברתיות על דעת עצמם. באתרים המזוהים עם דאעש ניתן למצוא ריבוי תצלומים של תינוקות עם כלי נשק או אפילו של ילדים המחזיקים ראשים כרותים.

מסדר במכון אל-פארוק ל"גורים" ()
מסדר במכון אל-פארוק ל"גורים"

מתפללים עם המורה - אל מול זוג רובים  ()
מתפללים עם המורה - אל מול זוג רובים


 

באחרונה דיווחה רשת NBC כי דאעש מגייס ילדים מתחת לגיל 15 למחנות מיוחדים שבהם הם עוברים שטיפת מוח אידיאולוגית. בהמשך הם לומדים להשתמש בכלי נשק דוגמת רובי קלצ'ניקוב ואף איך לערוף ראשו של אדם, באמצעות הדגמות על בובות. "הם מכריחים אותם לצפות בעריפת ראש כדי לגרש את הפחד מלבם", העיד אז קצין ביטחון עיראקי.

 

"הם צריכים להתרגל לשמוע את קולות הפיצוצים והירי ואת המטוסים שחולפים", הסביר פעיל דאעש בראיון לרשת, ואחר התעקש: "אנחנו לא מאלצים הורים לשלוח את ילדיהם למחנה אימונים". לדברי אחד מהם, בתום תקופת ההכשרה "הגורים" נמדדים לפי היכולות הפיזיות שלהם, והטובים שביניהם נשלחים לשדה הקרב.

 

"המטרה אינה לשלוח אותם לחזית אלא להכין אותם לקרבות שבעתיד", הסביר פעיל שהתראיין לכתבה. "אם מישהו מהם נשלח לקרב, הוא עומד בשורות האחוריות כדי להסתכל איך נלחמים ולראות את הפצועים והמתים". לטענתו, הארגון מוכרח להשקיע משאבים באימון הדור הצעיר, "משום שהמלחמה הזו הולכת להימשך זמן רב, והגורים של היום חייבים להיות מוכנים להילחם יום אחד בתור בוגרים של דאעש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ילדים במדים. "שיתרגלו לפיצוצים"
מומלצים