שתף קטע נבחר

למרות התנגדות הקורבן, ארז אפרתי שוחרר

מאבטח הרמטכ"ל לשעבר שנידון ל-8 שנים יצא לחופשי לאחר שריצה שני שליש ממאסרו. הוא סירב לשוחח עם עיתונאים. בתקופת המאסר נולד לו ילד

ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר שהורשע בניסיון אונס ונידון לשמונה שנות מאסר, שוחרר היום (ב') לאחר שריצה שני שליש מעונשו.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

סמוך לשעה 15:00 יצא אפרתי משערי כלא חרמון בצפון כשהוא מלווה בקרובי משפחתו שסייעו לו באריזת חפציו. אפרתי נכנס למכונית שהמתינה לו, וסירב לשוחח עם עיתונאים שהמתינו במקום.

 

 

ועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשו של אפרתי למרות התנגדותה הנחרצת של הצעירה שניסה לאנוס שסיפרה לחברי הוועדה כי חייה נהרסו בעקבות מעשיו של אפרתי ותיארה את החשש שלה מהיום שבו ישתחרר.

 

מנגד, פרקליטתו של אפרתי, עו"ד רותם טובול, טענה בדיון כי הוא עבר את כל תהליכי השיקום בכלא. היא סיפרה שבזמן מאסרו נולד לו ילד, הוא בקשר עם ארוסתו ואף נקבעה לו תוכנית שיקום על ידי הרשות לשיקום האסיר. המדינה לא ערערה ודרכו של מאבטח הרמטכ"ל לשעבר אל החופש נסללה.

סירב לדבר עם הכתבים (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
סירב לדבר עם הכתבים(צילום: אביהו שפירא)
 

השחרור הוא למה שמוגדר "מעצר בית לילי". אפרתי יידרש לשהות בבית מ-20:00 עד 8:00 בבוקר, ישתתף בתוכנית השיקום של הרשות לשיקום האסיר, יחתום במשטרה וישתתף בקבוצה ייעודית של עבריינים.

 

ב-2010 אפרתי הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה בת 22 בתום מסיבת הרווקים שלו בנמל תל אביב. השופטים חאלד כבוב, דפנה אבניאלי ומאיר יפרח קבעו כי "התנהגותו מאפיינת עבריין מין סדרתי, שעשה כל שיכול כדי לסיים את ביצוע העבירה. הוא עקב אחרי בחורה צעירה שנפלה כטרף בידיו. לא הצלחנו לקבל הסבר וגם לא קצה קצהו של הסבר למעשיו".

 

בחודש מאי 2012 בית המשפט המחוזי בתל-אביב פסק פיצויים בסך מיליון ו-600 אלף שקלים לי', הצעירה שאפרתי תקף. מסכום זה הופחתו כ-150 אלף שקל שכבר שולמו למתלוננת כפיצוי במסגרת ההליך הפלילי.

 

במהלך אחד הדיונים באותה שנה הפתיע אפרתי את הנוכחים באולם הדיונים כשלקח אחריות על מעשיו והביע חרטה. "אני רוצה לומר שאני אשם, אני אשם ואני אחראי לנזק שגרמתי לקורבן ולבני משפחתה.

 

"בהתנהלותי חסרת האחריות הבאתי עצמי לאובדן שליטה וגרמתי לנזק ולפגיעה בנפשה, בגופה של הקורבן. איני צריך מומחים שיאשרו את זה, או חלילה שינסו לסתור את זה. די לי בעדותה של הבחורה המסכנה, די לי בזיכרונות שמחזיקים בראשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
ארז אפרתי מחוץ לכלא, היום
צילום: אביהו שפירא
מומלצים