שתף קטע נבחר

מני נפתלי תובע דיבה מיועצי נתניהו וטוען: "שרה נתניהו השתמשה בתקציב לשיפוץ חדרי שינה לבניית מספרה פרטית"

אב הבית לשעבר של נתניהו הגיש תביעת דיבה בסך חצי מיליון שקל. התביעה לא הוגשה נגד נתניהו, שטייניץ וארדן: "הם מסתתרים מאחורי חסינותם". הליכוד בתגובה: "מנסים להפיל את נתניהו"

מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעון ראש הממשלה, הגיש היום (ג') לבית משפט השלום בהרצליה תביעת דיבה על סך חצי מיליון שקל נגד כמה מיועציו של נתניהו, בטענה כי הטלת האחריות עליו בגין הגידול בהוצאות בית ראש הממשלה, היא "סיכול ממוקד". לדברי נפתלי, לא הייתה לו "כל השפעה על גובה ההוצאות".

 

התביעה הוגשה נגד מקורבים ויועצים של נתניהו: מנהל קמפיין הליכוד בבחירות ניר חפץ; עו"ד דוד שמרון המייצג את בני הזוג נתניהו; היועצים שהגנו בכלי התקשורת על נתניהו מפני דו"ח המבקר - עו"ד יעקב בורובסקי, שלומית אשבול וכן עו"ד יוסי כהן. כמו כן כוללת התביעה את תנועת הליכוד ועוד שני עובדים ממעון ראש הממשלה שפרסמו פרסומים אודות נפתלי.

   

כבר בפתח התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד דן חי, מצוין כי היא הייתה צריכה להיות מוגשת גם נגד נתניהו והשרים שטייניץ וארדן, "אלא שהשלישייה המכובדת הזו וראש הממשלה בראשם, מסתתרים מאחורי חסינותם כחברי כנסת וחברי ממשלה, תוך שהם מנצלים לרעה את מעמדם כמובילי דעת קהל בישראל".

 

בתביעה מובאים דברים שכתב לפני שבוע ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו שבהם קשר את נפתלי להוצאות. "ללא בושה", כך נכתב בתביעה, "התובע בתפקיד הש"ג של ראש הממשלה".

 

"במקום שיפוץ המעון, שרה בנתה מספרה"

בנוגע ליתר הנתבעים ציין נפתלי כי "נרקם מעגל של יועצים ועוזרים, אשר חברו יחד על מנת לעשות לתובע 'סיכול ממוקד' ולטפול עליו את האשם בהוצאות המנופחות של מעון ראש הממשלה, מבלי שהם חוסכים

במילים או בתיאורים ותוך שהם פוגעים בחשוב לו מכול - שמו הטוב. ככל שמתקרב תאריך הבחירות, גדלות המתקפות מצדם".

 

נפתלי טוען בכתב התביעה כי כספים שהוקצו לצורך שיפוץ חדרי שינה, שימשו בפועל להקמת מספרה פרטית במעון ראש הממשלה. "הגברת נתניהו קיבלה תקציב של כ-40,000 עבור שיפוצים של שני חדרי שינה בקומה העליונה. לאחר שאושר התקציב, הורתה לעובדים במעון לרוקן את החדרים מתכולתם ולצבוע את קירותיהם. זאת, על מנת לייצר מצג שווא לפיו החדרים אכן שופצו". בפועל, נטען בתביעה, שימשה יתרת הכספים לבניית מספרה פרטית. "תקציב זה התווסף לסכומים הגבוהים שנחשפו בדו"ח מבקר המדינה, ושאת האחריות עליהם ניסו הנתבעים להטיל על התובע".

 

נפתלי מעלה טענות נוספות בתביעה באשר לניפוח הוצאות. באחת הפעמים, לדבריו, ביום הולדתו של ראש הממשלה, "דווח על מספר רב יותר של אנשים מאלו שנכחו בפועל, על מנת לאשר תקציב רחב יותר מהמותר".

 

אריק רוזנטל, שמלווה את נפתלי מול כלי התקשורת, אמר: "זה בלתי מתקבל על הדעת שראש הממשלה ואנשיו ישתלחו בעובד מסור לשעבר בצורה שכזו, ימררו את חייו ויפגעו בשמו הטוב. מני נחוש להוציא את האמת לאור".

 

לשכת ראש הממשלה ויועציו של נתניהו סירבו להגיב לתביעה. מהליכוד נמסר: "אין בכוונתנו להגיב על ההכפשה היומית הקבועה במסגרת מסע ההכפשות המאורגן והמתוזמן, שמתנהל בתקשורת במלוא עוזו בסמוך לבחירות, על מנת להפיל את ממשלת הליכוד בראשות נתניהו ולהחליפה בממשלת שמאל. הציבור החכם אינו קונה את זה, וכאשר האמת תצא לאור, יתברר כי הכול עורבא פרח. ראש הממשלה ממשיך לעסוק בדברים החשובים באמת לאזרחי ישראל, ובראשם שמירת הביטחון, ניהול ענייני המדינה והמאבק נגד הסכם מסוכן עם איראן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מני נפתלי
צילום: ירון ברנר
עו"ד דן חי
מומלצים