שתף קטע נבחר

פרסום ראשון: יו"ר איגוד השחייה התפטר

ישיבת הנהלה נקבעה ליום חמישי הקרוב, בה החברים יתבקשו להצביע על ההחלטה של נעם צבי ועל מינוי שי שכנר לממלא מקום. כזכור, בשבוע החולף משרד הספורט ביקש מהאיגוד הבהרות בעקבות טענות על ניגוד עניינים של צבי. היו"ר אמר: "במצב בו עליי לבחור בין התנדבות שלאחריה טענות של ניגוד עניינים לבין פרנסה למשפחתי, אני מפנה את מקומי"

יו"ר איגוד השחייה, נעם צבי, הודיע הערב (ג') לחברי הנהלה שהוא מתכוון לסיים את תפקידו ולהתפטר. לשם כך, ישיבת הנהלה נקבעה ליום חמישי הקרוב, בה החברים יתבקשו להצביע על ההחלטה ועל מינוי שי שכנר, יו"ר ועדת הכספים,  לממלא מקום עד לקיום בחירות. צבי, שכיהן בתפקיד במשך 13 שנים, ביקש להשאיר בידיו את האחריות לקשרי החוץ עם האיגוד האירופי והעולמי.

 

בשבוע החולף, משרד התרבות והספורט הוציא מכתב בו הוא מבקש הבהרות מאיגוד השחייה והעומד בראשו, בעקבות טענות שהתקבלו במשרד לניגוד עניינים לכאורה של צבי כיושב הראש. 

 

נעם צבי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
נעם צבי(צילום: אורן אהרוני)

 

במכתב, עליו חתומה היועצת המשפטית של משרד התרבות והספורט, עו"ד עפרה שרון, היא מדגישה כי גופים יזכו לתמיכה רק אם מיושמים ונאכפים בהם כללי האתיקה המקצועית שנקבעו על פי חוק הספורט, ובמוקד נושא מניעת ניגוד עניינים. בין ההבהרות שביקשה להתייחס אליהן עו"ד שרון, נמצאים עיסוקיו הפרטיים של צבי אשר עלולים לעמוד בניגוד עניינים, התהייה אם יו"ר האיגוד הוא גם בעלים של מתקן שחייה, או בעל קשר או זיקה עסקית אחרת בקיומם של מתקנים בחוות הנוער הציוני, הבריכה בבית שמש ומרכז הספורט בנווה אילן.

 

צבי הסביר את החלטתו: "קיימת תופעה בתוך הענף בה גורמים מסוימים מתקשים לעכל את הצלחת השחייה הישראלית, ושולחים מכתבים בהם טענות שונות למגוון גורמים. בשורה התחתונה, דווקא בשנה בה אנו מארחים את אליפות אירופה, אירוע הספורט הגדול שהיה בישראל אי פעם, השחייה הישראלית נאלצת להתמודד עם מכתבים שמטרתם פגיעה אישית בי ובממלאי תפקידים אחרים, ויוצא שהשחייה הישראלית כולה נפגעת. אני ממלא את תפקידי בהתנדבות עשרות שנים והכל למען השחייה הישראלית ולכן איני מתכוון להישאר בתפקיד אם זה כרוך בפגיעה בי או בפגיעה בשחייה הישראלית.

 

"בנוסף, בתקופה הקרובה אדרש לקבל על עצמי עבודה נוספת דבר שבסיטואציה מסוימת עלול להביא למצב של ניגוד עניינים. במצב בו עליי לבחור בין התנדבות שלאחריה טענות של ניגוד עניינים לבין פרנסה למשפחתי, אני מפנה את מקומי. עדיין יש לזכור שלמעלה ממחצית חברי הנהלת איגוד השחייה הם ראשי אגודות, כפי שבאיגודים וההתאחדויות אחרות חברים בעלי קבוצות וראשי מועדונים.

 

"מקבילים שלי באירופה, כמו בפורטוגל למשל, מקבלים שכר מלא ויכולים להתפנות לחלוטין לעבודתם באיגוד השחייה. סברתי תחילה שיהיה נכון לסיים את הקדנציה אולם מהשיקולים שציינתי החלטתי לפנות את מקומי לאחר 22 שנות עשייה התנדבותית. פניתי למנהל הספורט לסייע ככל האפשר לאיגוד השחייה לקבל ניהול תקין בהקדם האפשרי ובכך לאפשר את מימוש מלוא התוכניות לשנה זו. התוכניות הן בתקציב שיא של 16.6 מיליון שקל, ובכלל זה אליפות אירופה שתיערך בישראל בדצמבר 2015".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
נעם צבי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים