שתף קטע נבחר

מהיום: אובמה יכול לעשן מריחואנה בוושינגטון

גל הלגליזציה של הסם ממשיך לשטוף את ארה"ב: אחרי מדינות קולורדו, וושינגטון ואלסקה, גם מחוז קולומביה מתיר בחוק להחזיק בסם ולעשן אותו

גם בבית הלבן יכולים להוציא את הבנגים ולעשן סמים: אחרי קולורדו, וושינגטון ואלסקה מגיע גם תור מחוז קולומביה. מהיום (יום ה') הפכה החזקה של מריחואנה בכמויות קטנות לחוקית בעיר וושינגטון, בירת ארצות הברית - צעד שמשקף את גל הלגליזציה של הסם ששוטף את המעצמה הגדולה. עם זאת, החוק הפדרלי עדיין אוסר שימוש במריחואנה.

 

בבית כן, ברחוב לא: אלסקה מתירה מריחואנה

 

עוד חדשות בעולם :

הילדה מ"נשיונל ג'יאוגרפיק" זייפה מסמכים

נחשפה זהותו של "ג'ון הג'יהאדיסט" מדאעש

לקחו להם את רשות השידור. בחריין מצנזרת

אפשר לבגוד חופשי: בוטל החוק נגד ניאוף

 

בחודש נובמבר הצביעו 65 אחוזים מתושבי וושינגטון די. סי במשאל עם בעד "יוזמה 71" - לגליזציה של מריחואנה. הצעד נכנס לתוקף הלילה בשעה 0:01 (שעון מקומי), אולם הסחר במריחואנה עדיין אסור באזור.

 

מותר לגדל צמחים של הסם בבית. וושינגטון (צילום: AP) (צילום: AP)
מותר לגדל צמחים של הסם בבית. וושינגטון(צילום: AP)

החוק החדש שנכנס לתוקף מתיר לתושבים מבוגרים בעיר וושינגטון להחזיק ב-56 גרמים של מריחואנה ולגדל שישה צמחים של קנביס, שלושה מהם בשלים. כאמור, מכירת הסם אסורה, אולם מותר להעביר אותו כל זמן שהכמות לא עוברת את ה-26 גרמים.

 

מותר לעשן את הסם - לא בפומבי

בנגים, מקטרות וציוד אחר לעישון מריחואנה מותרים בחוק כל זמן שהעישון לא נעשה בפומבי, אלא במקומות פרטיים. כמו כן, עישון הסם אסור מ-20 אחוזים משטח וושינגטון די. סי שנחשבים לאזור פדרלי.

 

בשל ההתנגדות הרבה ללגליזציה של מריחואנה במחוז קולומביה, המחוקקים נמנעו מניסוח תקנות בנוגע לדרך שבה ימכרו, יפקחו ויטילו מסים על הסם.

 

ראשת העיר וושינגטון, מיוראל באוזר, נשאלה אתמול אם תהיה ערה בשעה 0:01, והיא השיבה "לא. ממש לא". מי שכן נשאר ער כדי להיות עד למהלך ההיסטורי הוא אדם איידינגר, לשעבר בעלים של חנות לממכר אביזרי עישון. איידינגר היה ממובילי "יוזמה 71" ולדבריו הוא יחגוג את כניסת החוק החדש לתוקף בעישון מריחואנה בביתו ביחד עם כמה מחבריו.

 

גם במדינת אורגון תמכו המצביעים בצעד דומה בחודש נובמבר, והוא ייכנס לתוקף רק בחודש יולי הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
צמח קנביס בוושינגטון
צילום: AP
מומלצים