שתף קטע נבחר

ראש הזרוע הצבאית של חמאס בהתבטאות פומבית נדירה: "ממשיכים לייצר רקטות"

מרואן עיסא, ששומר על פרופיל תקשורתי נמוך, השתתף באופן חריג בכנס ברצועת עזה. "לא חותרים כעת לעימות, כל ניסיון להטיל מצור על חמאס או על הזרוע הצבאית שלו ייכשל"

התבטאות פומבית נדירה של ראש הזרוע הצבאית של חמאס בפועל מרואן עיסא – לראשונה זה שנים. "אנחנו ממשיכים לייצר רקטות, אולם לא חותרים כעת לעימות עם ישראל, אלא בעתיד", אמר מי שמונה למחליפו של אחמד ג'עברי, שחוסל במבצע עמוד ענן.

 

עיסא ממלא מאז בפועל את תפקיד ראש הזרוע הצבאית של חמאס. הוא השתתף באופן חריג מאוד בכנס של מכון מחקר הכפוף למנגנוני הביטחון של חמאס, שנערך ברצועת עזה בשבוע שעבר. דבר השתתפותו היה חשאי ונחשף לראשונה רק אמש (ראשון). בניגוד לג'עברי, עיסא שמר כל הזמן על פרופיל תקשורתי נמוך ככל האפשר ולפיכך נדירות הן התמונות שהוא מופיע בהן. 

עיסא (בעיגול) וג'עברי (לשמאלו) ()
עיסא (בעיגול) וג'עברי (לשמאלו)
 

הכנס שבו השתתף עיסא שאינו נראה בתמונות ()
הכנס שבו השתתף עיסא שאינו נראה בתמונות

את דבריו נשא עיסא עוד קודם להחלטת בית המשפט לנושאים דחופים במצרים להכליל את חמאס ברשימת ארגוני הטרור, אך הוא התייחס לסוגיה: "כל ניסיון אזורי או בינלאומי להטיל מצור על ארגון חמאס או על הזרוע הצבאית שלו ייכשל. לזרוע הצבאית יש את האמביציה, היכולת והאמונה להגיע לדרך עד הסוף". לדבריו, הזרוע הצבאית מבינה את המציאות הסבוכה אך היא לא תיכנע לה.

 

עיסא התייחס בדבריו גם למאבק מול ישראל וביקש להעביר אליה מסר. "אנחנו לא חותרים כעת לעימות עם ישראל אך אנו ממשיכים לפעול כדי שכוחנו יהיה חזק בכל עימות עתידי", הצהיר. "אנחנו ממשיכים בייצור רקטות וההצהרות של ישראל בנושא הזה לא מעניינות אותנו". הדברים נאמרים כשברקע ממשיכה הזרוע הצבאית של חמאס לבצע ניסויי רקטות כמעט מדי יום ביומו.

 

הוא הוסיף כי חמאס פועל לייצר בריתות עם כל מי שיכול לספק לארגון נשק, אולם הארגון לא היה ולא יהיה בכיס של אף אחד. "אנחנו פועלים להעלות את התיאום עם כל פלגי ההתנגדות לרמה הגבוהה ביותר", הסביר. עיסא נמנע מלציין עם מי מהשחקנים האזוריים נעשות פעולות התקרבות אך חמאס פועל תקופה ארוכה במטרה להפשיר את היחסים עם איראן ובאמצעותה עם חיזבאללה, אחרי הקרע בין הצדדים בעקבות חילוקי הדעות שהתגלעו ביניהם עם פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 01/03/2015 23:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרוואן עיסא (בעיגול). מתחמשים
מומלצים