שתף קטע נבחר

נתניהו השווה בין עובדים למחבלים; יו"ר ההסתדרות: "חציית קו אדום, שיתנצל"

האגרה לא בוטלה, רפורמת הנמלים לא הושלמה ואת רפורמת הסלולר עשה בכלל כחלון. זה לא הפריע לליכוד להשוות את עובדי המדינה למחבלי חמאס ולחולל סערה ברשת. יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד: "מי שמסוכן למדינה זה נתניהו". בליכוד התנצלו: "סרטון הומוריסטי לרגל פורים. הוא לא ישודר שוב"

סרטון הליכוד מעורר סערה: בסרטון תעמולה שפרסמה המפלגה, ובסיומו מופיע גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, היא השוותה למעשה בין עובדי מדינה למחבלי חמאס. בסרטון, שמצולם ב"קבוצת תמיכה", נראים "עובד בנמלים", "עובדת ברשות השידור", "בעלי חברת סלולר לשעבר" ו-"מחבל בחמאס" - והם מוזכרים ככאלו שניזוקו מהישגי נתניהו. זהו הסרטון, שבליכוד אמרו אמש (יום ה') כי לא ישדרו שוב.

 

בתחילת הסרטון נראה "שייקה, ראש מחלקת תה בנמל". לדבריו, "אני כאן בגלל ביבי. אחרי הרפורמה פתאום הייתי צריך לעבוד, לתת שירות לציבור". "ריבקי מרשות השידור" אמרה: "אני פה בגלל ביבי. מה נגיד, עובדי הגבייה של רשות השידור, ממי נגבה סתם כסף?". בעלי חברת הסלולר הוסיף: "לקחנו מהישראלים כמה כסף שרק רצינו. ביבי גמר אותנו".

 

בליכוד מתהדרים בביטול אגרת רשות השידור, אבל גם בימים אלה עדיין מחויבים אזרחי ישראל בתשלום האגרה. גם רפורמת הנמלים עדיין לא הושלמה. האזכור של רפורמת הסלולר הוביל למתיחות בין הליכוד למפלגת כולנו. "אנחנו שמחים שנתניהו מתגאה ברפורמת הסלולר של כחלון ומאמינים שגם ראש הממשלה הבא, יהיה אשר יהיה, יתגאה בהישגים של משה כחלון - שר האוצר הבא של מדינת ישראל", אמרו בתגובה בכולנו.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, התייחס בחריפות לדברים: "סרטון שמייצר השוואה בין עובדים למחבלים רוצחים מהווה חצייה של קו אדום. מדובר באמירה מעוררת שאט נפש אשר אין לה מקום בישראל. יש לגנות את התופעה הזאת ועל סיעת הליכוד והעומד בראשה להתנצל בפני כל אזרחי המדינה".

מחבל חמאס ב"קבוצת התמיכה" ()
מחבל חמאס ב"קבוצת התמיכה"

מתוך הסרטון ()
מתוך הסרטון

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן ()
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן

מני גבאי ואבינועם שושן, חברים מרכזיים בוועד עובדי נמל אשדוד, הביעו אף הם תרעומת על הסרטון ובתגובה תקפו את נתניהו: "עובדי נמל אשדוד מזועזעים מכך שראש ממשלה בישראל משווה עובדים, אזרחי מדינת ישראל נאמנים, לאנשי חמאס. תתבייש לך. כנראה שהמצוקה הרבה שבה אתה מצוי העבירה אותך על דעתך. מי שמסוכן למדינת ישראל הם לא העובדים והפועלים, אלא אתה מר נתניהו".

 

יחימוביץ': "בושה וכלימה" 

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) פרסמה תגובה נזעמת בפייסבוק. "הסרטון שהפיץ היום הליכוד על ה'רפורמות' לכאורה שביצע, בכיכובו של נתניהו עצמו, הוא סרטון הסתה נתעב ובלתי-נסלח נגד עובדים. עובדת רשות השידור, עובד נמל, ובעלים של חברת סלולאר מושווים למחבל חמאס, מועלים שם על עמוד הקלון, והופכים מטרה לעלבונות קשים

 

"העובדה שהסרטון רצוף שקרים (לא בוצעה רפורמה בנמלים, לא בוטלה האגרה, לא מוגר החמאס, ואת הרפורמה בסלולאר עשה כחלון ולא ביבי) - היא פחות חשובה. מה שנורא זו השנאה וההסתה כלפי בני אדם עובדים רגילים. התעוב הפומבי, הלא אחראי, שמפגין ראש ממשלה מכהן, בהפקרות ובחוסר אחריות, כלפי אזרחיו. יש כל כך הרבה לרפא ולתקן אחרי ביבי. העובדה שהליכוד התנצל לפני זמן קצר על הסרטון, לא רלוונטית. העובדה שכתב השטנה הזה יצא תחת ידו היא בושה וכלימה".

הציוץ של יעקב אחימאיר ()
הציוץ של יעקב אחימאיר

אילן גילאון, יו"ר סיעת מרצ, הגיב אף הוא לסרטון הליכוד שנגנז: "רק ממשלה חזקה בראשות נתניהו ובריוניו תוכל להמשיך לדרוס את העבודה המאורגנת ולהתייחס לעובדים כאל טרוריסטים. נתניהו מסית נגד ציבור שלם בישראל, ומפחיד לחשוב באילו אמצעים מבקש ראש הממשלה להילחם באלה שרק מנסים להביא פרנסה הביתה. לא ניתן להסתה הזאת לא תעבור בשקט".

 

עיתונאי קול ישראל בתל אביב מחו גם הם על ההשוואה בין עובדי רשות השידור ועובדי הנמל לבין מחבלי חמאס: "אין אלא להביע תמיהה קשה על שיקול הדעת בפרסום סרטון הסתה שכזה נגד עובדים שבתוך כמה חודשים יאבדו את מקור פרנסתם על לא עוול בכפם". גם עיתונאי רשות השידור הוותיק, חתן פרס ישראל יעקב אחימאיר, מחה וצייץ בטוויטר: "והליכוד עוד מעז לבקש את קולות עובדי רשות השידור שאני אחד מהם".

 

יו"ר ועד עובדי נמל חיפה, מאיר תורג'מן, אמר: "נחשף פרצופו האמיתי של הליכוד. כיצד אפשר להשוות עובדים במדינת ישראל למחבלי חמאס יימח שמם? יש בקרבנו הורים ומשפחות שכולות, כמעט כל עובד שני הוא וחם ועושה מילואים. איפה הרגש? האם בשביל הכיסא תעשו הכול? אין לכם כבוד, איבדתם אותו מזמן. אם זה מה שאתם חושבים עלינו יגיע 17 בחודש ואנחנו נגיד לכם מה אנחנו חושבים עליכם".

 

מהליכוד נמסר בתגובה לסרטון: "מדובר בתשדיר שסוקר כמה מהישגי הממשלה אשר נעשה בהומור לרגל חג הפורים. לא הייתה שום כוונה להשוות מישהו לחמאס ולא לפגוע בעובדים רבים ומסורים. הסרטון לא ישודר יותר ואנו מתנצלים אם מישהו נפגע". עם זאת יצוין כי הסרטון המדובר הוקרן הערב בשידורי התעמולה בערוץ 1 לאחר הודעת הליכוד.


פורסם לראשונה 05/03/2015 20:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים