שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הפתעה בארה"ב: האבטלה ירדה ל-5.5%

  שיעור האבטלה בפברואר ירד ל-5.5%, לעומת 5.7% בינואר וצפייה לירידה ל-5.6%. מדובר בשיעור האבטלה הנמוך ביותר בשש השנים האחרונות. גם מספר המשרות שנוספו למשק האמריקני עקף את התחזיות - 295 אלף

  הפתעה בארה"ב: שיעור האבטלה ירד בפברואר ל-5.5%, זאת לעומת 5.7% בינואר וצפי לירידה ל-5.6%, כך עולה מנתונים המתפרסמים היום (ו'). מדובר בשיעור האבטלה הנמוך זה שש שנים.

   

  295 אלף משרות נוספו למשק האמריקני בחודש שעבר, לעומת צפי ל-238 אלף. לפי נתונים אחרים, הגירעון המסחרי של ארה"ב הצטצמם בינואר ל-41.8 מיליארד דולר, זאת לעומת צפי ל-40.6 מיליארד דולר.

   

  למרות נתוני התעסוקה החיוביים בפברואר, הדו"ח תיקן כלפי מטה את הנתונים עבור ינואר מהם עולה כי נוספו לכלכלה 239 אלף משרות חדשות ולא 257 אלף כפי שדווח תחילה. עוד עולה מהדו"ח, כי השכר הממוצע לשעה טיפס בחודש שעבר בשיעור קל של 0.1%, שהם 3 סנט, ל-24.78 דולר. הצמיחה בשכר לשעה לעומת פברואר השנה שעברה עמדה על 2% .

   

  התוצאות החיוביות עשויות לעודד את הבנק הפדרלי המרכזי לשקול ברצינות להעלות את הריבית ביוני. "יש תנופה יציבה בשוק העבודה האמריקני", הגיב בבלומברג סאם בולארד, כלכלן בכיר בוולס פארגו סקיורטיס, "להערכתנו נחווה גם האצה בצמיחת השכר, שכן חברות צריכות למשוך ולשמור על עובדים, בהתחשב בשיפור בכלכלה".

   

  מדו"ח נפרד שפורסם היום עולה כי הגירעון המסחרי בארה"ב הצטמצם בינואר, לאחר שחודש קודם לכן התרחב לשיא של שנתיים. על פי הדו"ח שפרסם משרד המסחר האמריקאי, מדובר בהצטמצמות ב-8.4% ל-41.8 מיליארד דולר מ-45.6 מיליארד דולר בדצמבר. תחזיות האנליסטים ציפו שהגירעון יסתכם ב-40.6 מיליארד דולר. בינואר הצטמצם הייצוא ב-2.9% לסכום מתואם עונתית של 189.4 מיליארד דולר, בעוד שהייבוא ירד ב-3.9% ל-231.2 מיליארד דולר.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים