שתף קטע נבחר

מצילים את הסמל של הגליל העליון: אלון בן 450

במהלך עבודות השיקום התגלה סדק ענק ומסוכן לכל אורך גזע העץ העתיק. ראש המועצה האזורית גליל עליון: "האלון הוא מסמלי האזור ועשרות אלפי ישראלים יושבי למרגלותיו מדי שנה הוא נהנים מיופיו"

להציל את האלון העתיק, אחד הסמלים של הגליל העליון. חורשת טל ידועה בעצי האלון העתיקים שלה, אך ישנו עץ אלון אחד שכולם מכירים, שהפך לסמל של החורשה. מומחים מעריכים שגילו של עץ האלון הגדול בכניסה לחורשה שבגליל העליון הוא 450 שנה. השנים לא עשו חסד עם האלון הקשיש והיום (א') החלו עובדי המועצה האזורית גליל עליון בעבודות שימור העץ העתיק.

 

עוד בקיימות וכלכלה ירוקה

 

עבודות השימור כוללות גיזום של ענפים, סניטציה של ענפים יבשים, טיפול במחלות ומזיקים, תמיכה של ענפים למניעת שבירתם ברוח, פיזור ריסוק גזם ועוד. במהלך העבודות התגלה סדק ענק ומסוכן לכל אורך גזע העץ. לכן, העבודות שהיו אמורות להתבצע היום ומחר ככל הנראה יתארכו.

 

העבודות באזור חורשת טל (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
העבודות באזור חורשת טל(צילום: אביהו שפירא)

 

 

"לפני שלוש שנים נפל ענף גדול מהעץ הוותיק הזה וזה שינה עם הזמן את שיווי המשקל עד כדי סכנה לקריסתו", הסביר גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית הגליל העליון. "יצאנו יחד עם משרד החקלאות למבצע של שיקום העץ, שהוא אחד מסמלי הגליל העליון ועשרות אלפי ישראלים נהנים ממנו בישיבה למרגלותיו מדי שנה או פשוט נהנים מיופיו של האלון האדיר".


 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

 (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
(צילום: אביהו שפירא)

  

"הפעולות שאנחנו עושים הם כדי לשמור ולשמר אותו, כדי שימשיך לגדול להיות מרשים כמו שהוא היום, שישרוד עוד מאות שנים.

 אנחנו עושים פעולות להורדת והקטנת משקל כדי שהענפים לא יישברו", הוסיף אלי סרף מנהל מחלקת גינון של המועצה. "אנחנו מטפלים בריקבונות שהתפתחו בו עם השנים. בנוסף, אנחנו נבצע טיפול תמיכה במרכז גזע העץ. כל מי שמגיע לגליל עושה אתנחתא במקום להפסקת קפה. העץ הזה מסמל את הגליל העליון. רבים הכירו את העץ הזה כילדים, וכך גם נופשים שמגיעים לגליל העליון".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
משקמים את האלון העתיק
צילום: אביהו שפירא
מומלצים