שתף קטע נבחר

מתנה ליום האישה: קים חילק מוצרי קוסמטיקה

בצפון קוריאה נשים לא מקבלות חינוך מיני, נאלצות לעבור הפלות בכפייה וכמעט לא מיוצגות בשלטון. זה לא מפריע לקים להפגין "פמיניזם" - כמו תמיד, בדרך שלו

נשות העולם כולו - קבלו חבר חדש בתנועה הפמיניסטית: מנהיג צפון קוריאה, רוצח ההמונים קים ג'ונג און, הצטרף השבוע באופן נדיר לקהילה הבינלאומית כשציין את יום האישה הבינלאומי.

 

עוד חדשות בעולם :

 

סוכנות הידיעות הרשמית של צפון קוריאה דיווחה כי במהלך ביקור בבסיס חיל האוויר חילק הרודן קים ערכות איפור ומוצרי קוסמטיקה לנשותיהם של הטייסים ושל שאר החיילים בבסיס. קים עצמו לא טרח לפגוש את הנשים עצמן, אלא ביקש מהחיילים להעביר את מתנתו לנשותיהם וגם לברך אותן בשמו לרגל יום האישה.

קים וחברות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קים וחברות(צילום: רויטרס)

בביקור בבסיס חיל האוויר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בביקור בבסיס חיל האוויר(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

החלטתו של קים ג'ונג און לציין את יום האישה הבינלאומי נובעת כנראה בין השאר מהרצון לעקוץ את דרום קוריאה, שם מחו נשים על מצבן בחברה ובכלכלה המקומית. סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית שיבחה את השלטון על הגישה "המתקדמת" שלו כלפי נשות צפון קוריאה, וציינה כי שושלת קים ייסדה בעצמה את "יום האם הקוריאני" הראשון לפני ארבע שנים.

 

כמו תמיד כמעט כשמדברים על משטר קים בצפון קוריאה, המציאות רחוקה כמובן שנות אור מזו שמנסה המשטר לצייר: לפי עדויות של עריקים צפון קוריאנים שברחו למערב נשים בצפון קוריאה מתמודדות עם מציאות עגומה במיוחד: הן לא מקבלות חינוך מיני, מוכרחות לעבור הפלות בניגוד לרצונן, כמעט לא נהנות מייצוג בשלטון ובצבא נתונות לגחמותיהם המיניות של מפקדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שלל מוצרי קוסמטיקה. קים בבסיס חיל האוויר
צילום: רויטרס
מומלצים