שתף קטע נבחר

סרטון דאעש: ילד מחסל "מרגל מירושלים"

לפני חודש נחשף כי הארגון מחזיק ב"סוכן המוסד" מוחמד מוסלם. בסרטון שפורסם נראה לכאורה ילד שמוציא אותו להורג בירייה. "פנינו לעבר ירושלים", נאמר בסרטון, שכולל שמות ותמונות של עוד תושבי מזרח ירושלים המוגדרים סוכני מוסד. אחיו של מוסלם מירר בבכי: "שאלוהים יטפל בהם"

דאעש פרסם אתמול (ג') סרטון שבו נראה ילד מוציא לכאורה להורג מרגל ישראלי בירייה. מדובר במוחמד סעיד מוסלם (19), ישראלי ממזרח ירושלים, שהמדינה האיסלאמית טוענת כי הוא סוכן מוסד. "פנינו לעבר ירושלים", אומר איש דאעש דובר צרפתית בסרטון, שמציג תמונות ושמות של תושבים נוספים ממזרח ירושלים - בהם אביו ואחיו של מוסלם - כ"סוכני מוסד" השייכים לתא.

 

 

מתוך הסרטון  ()
מתוך הסרטון

חמוש מהארגון מוסיף בצרפתית: "יהודים, אללה העניק לנו חסד לרצוח את הנתינים שלכם על אדמתם בצרפת. באשר למה שקורה כאן במדינה האיסלאמית, הנה האריות הצעירים של החליפות. הם יהרגו את מי שנשלח על ידי המוסד הטיפש כדי לרגל אחר הסודות של המוג'אהידין ושל המוסלמים. מדובר במרגל, כופר מטונף. אללה סיכל את המזימה שלכם ולא השגתם דבר. צבאות החליפות יכו את האדמות שלכם ואת המבצרים שלכם והם ישחררו את בית אל-מקדס (ירושלים)". 

 

לאחר ההוצאה להורג כביכול, הילד המחסל נראה על רקע ירושלים. "אנחנו נלחמים בעיראק ופנינו לירושלים, שתוחזר רק באמצעות הקוראן שמדריך אותנו והחרב שתומכת בנו", נאמר בסרטון, בציטוט של משפט שנאמר בעבר על ידי מנהיג דאעש, אבו בכר אל-בגדאדי.

 

אחמד, אחיו של מוחמד מוסלם, אמר ל-ynet כי נודע לו אחר הצהריים על הסרטון מהרשתות הערביות, אולם לא צפה בו. "שאלוהים יטפל בהם", אמר כשהוא חנוק מבכי. "אח שלי היה ילד קטן שלא הביע עניין בדת או בפוליטיקה. דאעש ניצלו אותו ועבדו עליו". הידיעה על הסרטון תפסה את אחיו בעבודתו במפעל באזור ירושלים ומשם עשה דרכו לבית המשפחה, שככל הנראה לא ידעה באותו שלב על ההתפתחות.  

מוחמד סעיד מוסלם ()
מוחמד סעיד מוסלם

משפחתו של מוחמד סעיד מוסלם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משפחתו של מוחמד סעיד מוסלם(צילום: AFP)

 

 

ה"ראיון": כך הצטרפתי למוסד

לפני חודש פרסם דאעש לראשונה כי הוא מחזיק במוסלם. הוא פרסם ראיון איתו בגיליון השביעי של מגזין הארגון "דאביק", שם סיפר כי לכאורה גויס למוסד על ידי שכן יהודי שלו, קצין משטרה.

 

"הוא בא אליי יום אחד ושאל אם אני רוצה לעבוד עבור המודיעין הישראלי", סיפר הצעיר בראיון. "אמרתי לו שאחשוב על זה ואז הוא שאל את אבא שלי ואח שלי מה הם חושבים. שניהם עודדו אותי לעשות את זה ואמרו לי שזו עבודה טובה מאוד. אמרו לי שיש בזה הרבה כסף ושאתה יכול להתקדם לתפקידים בכירים. הבנתי בשלב הזה שגם הם היו מרגלים בעצמם".

 

הוא הוסיף כי המוסד ביקש ממנו לבדוק היכן מחזיקים אנשי דאעש אמצעי לחימה וטילים, איפה ממוקמים הבסיסים שלהם ומה שמותיהם של פלסטינים שנסעו מהשטחים הפלסטיניים לשטחי דאעש. הוא טען כי התבקש שלא ליצור קשר עם מפעיליו עד סיום מחנה האימונים וסמינר השריעה של דאעש. הוא אמר כי נכנס לסוריה דרך טורקיה בעזרת מבריח שאיתו יצר קשר בטלפון ושהראה לו את הדרך.

 

אחרי החשיפה התראיין ל-ynet אחיו של מוסלם, אחמד, וסיפר: "הוא שירת בכיבוי אש במזרח ירושלים ולפני שלושה חודשים הוא הודיע לנו שיש לו קורס לכיבוי אש ולכן ייעדר מהבית לכמה ימים. אחרי ימים ארוכים שהוא לא יצר עמנו קשר וחיפשנו אותו, פנינו למשטרה ואז גילינו שאין שום קורס שאורגן על ידי כיבוי אש ושהוא למעשה טס לטורקיה בלי לומר לנו".

פורסם לראשונה 10/03/2015 21:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד סעיד מוסלם מתוך הסרטון
מומלצים