שתף קטע נבחר

חשש לחייו: ראש עיר פרש בשל מפגן ניאו-נאצי

תוכניתו של ראש עיר בגרמניה לשכן בה מבקשי מקלט עוררה את זעמה של מפלגת הימין הקיצוני. המועצה החליטה כי העצרת תתקיים אף שראש העיר הודה כי הוא חושש לחיי משפחתו. "בושה לדמוקרטיה", אמרו פוליטיקאים

זעם במערכת הפוליטית בגרמניה נרשם היום (יום ג') בעקבות התפטרותו של ראש עיר שחששו לחייו ולחיי משפחתו לא מנע מהרשות המקומית להחליט לבטל הפגנה ניאו נאצית מחוץ לביתו.

 

עוד חדשות בעולם :

הניח פצצה במרתון, ברח וקנה חלב. וידאו חדש

איש דת אולטרה-שמרן: זה היורש של חמינאי?

תיעוד: רגע התנגשות מסוקי הספורטאים

 

מרקוס נירת', ראש העיר טרוגליץ הנבחר, אמר אתמול כי הוא חושש לחיי משפחתו לאחר שמפלגת הימין הקיצוני NPD, המזוהה עם ערכים ניאו-נאצים, הודיעה על קיום עצרת מול ביתו במחאה על תוכניתו לשיכון מבקשי מקלט.

נירת' (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נירת'(צילום: AFP)
 

"אם ראש העיר לא מרגיש מספיק מוגן אל מול 'אספסוף לבוש חוּם' במדינה הדמוקרטית שלנו, כל פעמוני האזעקה צריכים לצלצל", אמר מנהיג מפלגת הירוקים, ג'ם אוזדמיר, לעיתון "ברלינר צייטונג", בהתייחסו למדים החומים שלבשו אנשי היטלר.

 

התקרית הדגישה את החששות מהתחזקות הימין הקיצוני על רקע הדיון בגרמניה על המניין העולה של מבקשי מקלט בגרמניה. מספרם עלה בכ-60 אחוזים בשנה שעברה, לפי משרד הסטטיסטיקה הפדרלי.

 

נירת' כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא "המום ומאוכזב" שמשרתי הציבור במועצה החליטו נגד ביטול הצעדה ולא התייעצו איתו קודם. "מדובר כאן על ילדיי ואשתי שחוששים מהגעתם של משאיות מלאות בניאו נאצים... פניהם השלוות והנחמדות מביטות ישירות לחלונות שלנו... משמיעים באוזנינו את הסיסמאות האוהבות שלהם", כתב נירת' בלשון סגי נהור.

 

 

סקרים שנערכו בגרמניה הצביעו על כך שרבים בציבור חושבים שממשלתה של הקנצלרית אנגלה מרקל אינה מייחסת לבעיות ההגירה במדינה חשיבות יתרה. מפלגת NPD כבר ערכה כמה הפגנות נגד תוכניתו לשכן 40 מבקשי מקלט בעיירתו.

 

שר המשפטים הייקו מאס מהמפלגה הסוציאל-דמוקרטית, שחולק עם מפלגתה השמרנית של

 מרקל את השלטון, אמר כי "מדובר בטרגדיה עבור הדמוקרטיה שלנו" כשראש עיר נבחר נאלץ להתפטר בשל עוינות שכזו.

 

גרמנים רבים חשו בושה כשהתנועה האנטי-הגירה "פגידה" החלה לערוך הפגנות נגד מוסלמים בדרזדן. אף שהפופולריות דעכה בשבועות האחרונים, היא סיפקה פלטפורמה לאזרחים רבים שביקשו למחות על בעיית ההגירה במדינה.

 

"אם אנשים כמו ראש העיר הזה יתפטרו, זה חמור יותר מכל הפגנת פגידה עם כל סיסמאותיה המכוערות. מדובר בהתנגדות לפגידה. ראש העיר נותר לבדו במערכה", כתב העיתון "זידדויטשה צייטונג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים