שתף קטע נבחר

הוא לא ידע: ברלוסקוני זוכה מה"בונגה בונגה"

סוף פסוק: בית משפט באיטליה ביטל סופית את הרשעת רה"מ לשעבר, שקיים יחסי מין עם רקדנית המועדונים הקטינה "רובי" במסיבות ה"בונגה בונגה"

בית משפט לערעורים באיטליה חתם אמש (יום ד') סופית את פרשת "הבונגה בונגה", מסיבות החשק של ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני, כשאשרר את הזיכוי של ברלוסקוני מהאישומים של ניצול סמכות ותשלום בעבור יחסי מין עם קטינה. הפסיקה - שלפיה ברלוסקוני לא ידע כי מדובר בקטינה - צפויה לחזק את מעמדו של ברלוסקוני, המנסה למצב את עצמו מחדש כמנהיג המחנה השמרני באיטליה לקראת הבחירות המקומיות במאי הקרוב.

 

עוד חדשות בעולם :

 

ברלוסקוני, בן 78 כיום, הורשע ב-2013 בפרשת ה"בונגה בונגה" ונידון לשבע שנות מאסר, אבל בית משפט לערעורים במילאנו הפך את הפסיקה ההיא בשנה שעברה. אמש דחה בית משפט לערעורים ברומא את הערעור שהגישו התובעים ממילאנו, שדרשו לבטל את הזיכוי ולקיים משפט חדש. כעת החלטתו של בית המשפט היא סופית.

כרימה אל-מחרוג' ("רובי") שאיתה שכב ברלוסקוני ב"בונגה בונגה" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כרימה אל-מחרוג' ("רובי") שאיתה שכב ברלוסקוני ב"בונגה בונגה"(צילום: AFP)

ברלוסקוני הואשם במסגרת פרשת ה"בונגה בונגה" כי שילם עבור יחסי מין לרקדנית המועדונים כרימה אל-מחרוג', שנודעה בכינוי "רובי שוברת הלבבות". במהלך המשפט נחשף כי יחסי המין התקיימו במהלך מסיבות ה"בונגה בונגה" שערך ברלוסקוני באחוזה שלו ליד מילאן כשהיה ראש המשלה ב-2010. אל-מחרוג', ממוצא מרוקני, הייתה אז בת 17 בלבד. לפי דיווחים באותם ימים בתקשורת, "בונגה בונגה" הוא שם של משחק מין שעליו למד ברלוסקוני משליט לוב דאז, מועמר קדאפי.

 

הוא הואשם בנוסף כי ניצל את סמכותו כדי להביא לשחרורה אל אל-מחרוג' ממעצר, אחרי שהמשטרה עצרה אותה בחשד לגניבה. היה זה המשפט הסנסציוני ביותר שבו עמד ברלוסקוני לדין.

חולם על עוד קאמבק. ברלוסקוני (צילום: EPA) (צילום: EPA)
חולם על עוד קאמבק. ברלוסקוני(צילום: EPA)

מפלגתו של ברלוסקוני, "פורצה איטליה", איבדה עוד ועוד תמיכה מאז הרשעתו בפרשה אחרת, פרשת שחיתות, ב-2013. כתוצאה מהמשפט ההוא הוא איבד את

המושב שלו בסנאט האיטלקי ונאסר עליו למלא תפקידים ציבוריים.

 

לפי רוב הסקרים באיטליה, מפלגתו של ברלוסקוני זוכה כעת ל-13-14% תמיכה בלבד: הרבה אחרי המפלגה הדמוקרטית שאותה מנהיג ראש הממשלה מתיאו רנצי, התנועה האנטי-ממסדית "חמשת הכוכבים" ותנועת "הליגה הצפונית" השמרנית, שמנהיגה מתיאו סלביני נראה כמי שהופך לדמות המפתח בימין האיטלקי על חשבון ברלוסקוני.

 

בעקבות הזיכוי אמש אמר ברלוסקוני כי הוא שמח: "זה סופו של סיוט, ואני ערוך ומוכן לחזור לעניינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ברלוסקוני ורובי. "נגמר הסיוט"
צילום: AFP
מומלצים