שתף קטע נבחר

איילת שקד: "רק בית יהודי גדול ישמור על ארץ ישראל"

יו"ר סיעת הבית היהודי איילת שקד אומרת כי נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, והקרב כעת הוא על הרכבה. "אם נתניהו יישב עם ציפי והרצוג, יהיו לחצים כבדים מאובמה ונחזור שוב לוויתורים". על המצע הכלכלי: "אנחנו דאגנו לחלשים". על כחלון: "גלנט אמר שיילכו עם הרצוג, זה לא ימין". מפלגת כולנו בתגובה: "בנט הוביל מדיניות כלכלית כושלת"

שישה ימים לפני הבחירות ובבית היהודי נכנסים לישורת האחרונה ומבהירים: נתניהו בכל מקרה יהיה ראש ממשלה, עכשיו השאלה איזו מן ממשלה זו תהיה. יו"ר סיעת הבית היהודי ומספר 2 ברשימה, ח"כ איילת שקד, אמרה ל-ynet כי על מצביעי הימין להבין שאם לא יחזרו הביתה להצביע לבית היהודי כמפלגה שדואגת לתחומים הכלכליים חברתיים, אך גם נותרה כמפלגת הימין היחידה בזירה, יש סכנה שנתניהו יקים ממשלת שמאל.

 

"אם נתניהו יישב עם ציפי והרצוג יתחיל שוב הסדר מדיני", אמרה שקד. "נחזור שוב לוויתורים, מסירות שטחים ונגיע למצב שתושבי הוד השרון יהפכו לעוטף יו"ש". שקד הדגישה כי החשש הוא שבקדנציה הבאה ינסה נשיא ארצות הברית ברק אובמה אובמה לקדם הסדר אזורי ויפעיל לחצים כבדים, ונתניהו ללא בית יהודי, עשוי לנקוט מדיניות ויתורים".

 

ח"כ שקד. "ממשלה איתנו או ממשלת ויתורים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ שקד. "ממשלה איתנו או ממשלת ויתורים"(צילום: מוטי קמחי)

 

 

לדבריה, "הציבור צריך להכריע בין ימין לשמאל. לכן הצבעה למפלגות המרכז שלא ברור לאן הן הולכות, ייצור יותר אי יציבות. אם תקום ממשלת אחדות בראשות נתניהו אחרי הבחירות, אנחנו ככל הנראה נהיה באופוזיציה. הציבור הימני צריך להבין שמצביעים ימין ומקבלים שמאל, כלומר בוז׳י וציפי ברוטציה. רק בית יהודי גדול ישמור על ארץ ישראל".

 

שקד הוסיפה כי "נתניהו ירכיב את הממשלה בכל מקרה רק נשאלת השאלה איזו ממשלה זו תהיה". לדבריה, הבית היהודי הוכיח בקדנציה האחרונה כי דאגה גם לתחומים הכלכליים חברתיים. "אני קוראת למצביעי הימין, שובו הביתה", אמרה שקד. "הבית היהודי זאת מפלגה עם אג'נדה של כלכלה חופשית וגם דאגה לחלשים, העלאת שכר מינימום, ועוד. לצד זה ברור שרק אנחנו נשמור על ארץ ישראל.

 

"יש תפיסה פוליטית כזאת שאתה צריך להיות מדיני וביטחוני או כלכלי חברתי. אנחנו אומרים: אפשר להיות גם וגם. כמו שפעל בנט. בתקופתו כשר כלכלה יוקר המחיה ירד בחמישה וחצי אחוז בעוד שלפיד תקע את מע"מ אפס וגרם לעליית מחירים. המחנה הלאומי צריך צריך להתרכז בהורדת המסיכות מעל פניהם של מפלגות המרכז. לפיד מזגזג, גלנט, מספר 2 של כחלון אמר שהם יילכו עם הרצוג. זה לא ימין. לכן, רק בית יהודי הוא שילוב גם וגם".

 

עוד אמרה שקד: "יש דבר מופלא במערכת הבחירות הזאת שלא היה מעולם. המילה שלום לא מופיעה באף קמפיין וגם לא הסדר מדיני. הפעם זה לא קיים וזה לא על סדר היום. כולם מבינים שאין עם מי לדבר ובכל זאת הסכנה היא הסכנה שאובמה ילחיץ את נתניהו ויחד עם ציפי לבני יהפכו את הוד שרון לעוטף יו״ש".

 

היא הוסיפה: "יש משפט יפה שאורי אורבך אמר: 'הבית היהודי הוא לא הגשר שדורכים עליו, אלא הגשר שמתחברים ממנו'. וזאת הצוואה שלו שאני מנסה לקדם".

 

ממפלגת כולנו של משה כחלון נמסר בתגובה: "עם כל הכבוד לשקד ובנט שהגיעו לפני פחות משנתיים לפוליטיקה וחתומים על מדיניות כלכלית כושלת, כדאי שילמדו ממי שיש לו עשייה כלכלית מוכחת ועמדה עיקשת על עקרונות מדיניים. בנט ממשיך לשקר לציבור בישראל ועושה הכל בשביל שכחלון לא יהיה שר האוצר הבא של מדינת ישראל. בנט חזק בדיבורים וחלש במעשים".

 

יש עתיד מסרו בתגובה: "לצערנו, אנו עדים במערכת הבחירות הזאת לתופעה שבה מפלגות עסוקות כל הזמן בהאשמות וזריקת בוץ אחת על השנייה במקום להציג לציבור עשייה משמעותית ותוכניות להמשך. אנחנו ביש עתיד נמשיך להציג לציבור את העשייה הרבה שלנו למענו ואת התוכניות הרבות שאנו מתכנננים לקדם כדי לשפר את חייו. הפוליטקאים צריכים להפנים: הבחירות האלו הן לא עליהם. הן על מחיר העגלה בסופר, היכולת של זוג צעיר לקנות דירה ועל הזכות לחיות בכבוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ איילת שקד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים