שתף קטע נבחר

פרס: תומך בהרצוג לראשות הממשלה

הנשיא לשעבר הסביר את החלטתו לתמוך במועמד המחנה הציוני: "מכיר אותו שנים רבות. הוא מנהיג שקול השומר על אמינותו ומלא באחריות ומסירות לציבור הישראלי"

הנשיא לשעבר תומך במועמד המחנה הציוני לראשות הממשלה: בהודעה מיוחדת שפרסם הבוקר (יום ה') הנשיא לשעבר שמעון פרס הוא הביע תמיכה ביצחק הרצוג לראשות הממשלה והסביר כי "מדובר במנהיג שקול השומר על אמינותו ומלא באחריות ומסירות לציבור הישראלי".

פרס והרצוג. "מכיר אותו ואת משפחתו" (צילום: מארק נוימן, לע"מ) (צילום: מארק נוימן, לע
פרס והרצוג. "מכיר אותו ואת משפחתו"(צילום: מארק נוימן, לע"מ)

"הדמוקרטיה הישראלית מתקרבת ליום הבוחר. טבעי הוא שלאנשים יהיו דעות שונות וכי יצביעו על פי צו מצפונם", כתב פרס בתחילת הודעתו ואז חשף את בחירתו: "אשר לי - אני תומך בהרצוג לראשות הממשלה. אני מכיר את הרצוג ואת משפחתו שנים רבות, ראיתי אותו מקרוב ממלא באופן מצוין תפקידים בכירים ולוקח חלק בדיונים ובהכרעות כבדות משקל לעתידה של ישראל".

 

לדברי פרס, הרצוג הוא "מנהיג שקול השומר על אמינותו ומלא באחריות ומסירות לציבור הישראלי. אני משוכנע שהרצוג מתאים לתפקיד ראש הממשלה וכי יהיה מנהיג אשר יידע לגשר על פערים ולחבר את החברה הישראלית בדבק של סולידריות ותקווה".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "ברור שפרס, איש שמאל מובהק, תומך בהרצוג ולבני - פרס הוא אדריכל הסכם אוסלו, הוא תמך בהתלהבות בהתנתקות והוא חסיד הנסיגה מיהודה ושומרון. זה בדיוק מה שיעשו הרצוג ולבני כראשי ממשלת שמאל בתמיכת המפלגה הערבית. רק הצבעה לליכוד גדול וסגירת הפער בין הליכוד לבין המחנה הציוני ימנעו הקמת ממשלת ויתורים ונסיגות שתאפשר הקמת מדינת טרור שנייה בלב ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הנשיא לשעבר שמעון פרס
צילום: AP
מומלצים