שתף קטע נבחר

ראשל"צ: 270 אלף ש' לאישה שמעדה ברחוב

האישה הלכה בערב ליד קניון בעיר ומעדה על משטח פיברגלס. בתביעה שהגישה טענה שהעירייה לא ניקתה את האזור והתאורה לא פעלה. העירייה הטילה ספק בעדותה, אך השופטת השתכנעה

עיריית ראשון לציון תשלם 270 אלף שקל לאישה שהגישה תביעה אחרי שנפלה ונחבלה ליד קניון בעיר. השופטת יעל הניג מבית משפט השלום בתל אביב מתחה ביקורת על העירייה וציינה כי "התנהלותה מעוררת תמיהה, במקרה הטוב".

 

על פי כתב התביעה, ביולי 2010 הלכה התובעת עם בתה הקטנה ליד חניון גדול בעיר, באזור שמשמש לפריקת סחורה ממשאיות. לטענת התובעת, האזור היה חשוך, ללא תאורה וכזו שלא פעלה כראוי, והיא לא הבחינה במשטח פיברגלס שבור שהיה זרוק במקום, נתקלה בו, נפלה ונחבלה. באותה עת לא חשבה שפגיעתה כה רצינית, אך בשל כאבים עזים נסעה למוקד ונמצא שהיא סובלת משבר בברך שמאל.

 

האישה ציינה בתביעתה כי באזור שבו נפלה היו פסולת וקרטונים גדולים שהעירייה לא פינתה בזמן, ואף לא דרשה מבעלי העסקים במקום לשמור על ניקיונו ונגישותו של האזור לעוברי אורח. עיריית ראשון לציון טענה מנגד כי אין לתת אמון בעדותה של התובעת.

 

השופטת יעל הניג ציינה כי לאורך כל הדרך התובעת הייתה דבקה בגרסתה שהחליקה על לוח פיברגלס, לא סתרה את עצמה בעדותה ולא חזרה בה מגרסתה. "אדרבה, בתשובותיה הספונטניות

 מצאתי תיאורים ופרטים משתלבים וקוהרנטיים". השופטת ציינה כי העירייה לא הציגה גרסה נגדית ונראה "שלא הייתה בידה גרסה כזו כבר מתחילת המשפט. התנהלותה במקרה הטוב מעוררת תמיהה".

 

לדברי השופטת, העירייה זימנה עדים לא רלוונטים, נמנעה מהגשת ראיות חשובות ולא ניסתה לספק הסבר לכך. השופטת אף קבעה כי מנהל יחידת התברואה בעירייה חיזק את גרסת התובעת, כאשר אישר שמדובר באזור תעשיה שבו פועלים בתי עסק לאוכל ולרהיטים שמוציאים אשפה, קרטונים ואריזות. לדבריו הוא לא ביקר במקום במועד התאונה או לאחריה ולפיכך לא יכול היה להעיד על מצבו אז. "איני מתקשה לקבוע שבנתונים אלה, בפרט נוכח החשיכה, מדובר במפגע", קבעה השופטת ופסקה לתובעת פיצוי בסך 270 אלף שקל.

 

עורכת הדין יוליה שנקר שייצגה את התובעת אומרת כי "חובתה של כל רשות מקומית לפעול, במסגרת התקציב העומד לרשותה, לסילוק מפגעים בתחום שיפוטה על מנת לאפשר מעבר בטוח להולכי רגל. במקרה דנן העירייה לא פעלה לסילוק פסולת והסדרת תאורת רחוב, וגרמה ברשלנותה לפציעתה של התובעת".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ראשון לציון. ארכיון
צילום: אבי מועלם
צילום: שמרית טורנר
עורכת הדין שנקר
צילום: שמרית טורנר
מומלצים