שתף קטע נבחר

ליברמן: "כשאהיה שר ביטחון יגיע סופו של חמאס"

בביקור בנתיב העשרה הסמוכה לגבול רצועת עזה, הבטיח השר ליברמן: "לא נגיע איתם להסכמים והבנות. ההסכם היחידי שאפשר להגיע אליו עם חמאס הוא כשהם יהיו קבורים מתחת לאדמה". הוא הוסיף: "חשוב שאחרי הבחירות נקים קואליציה חזקה ולא קואליציה של לפלפים"

בעקבות הפרסום ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" ביום שישי על פעילות חמאס ברצועת עזה, באזור שקרוב ליישוב נתיב העשרה, הגיע אחר-הצהריים (יום ב') יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, לביקור במקום. הוא הצהיר: "כשאהיה שר ביטחון תהיה המערכה האחרונה נגד חמאס".

 

ליברמן מתח ביקורת על מדיניותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מה שאנחנו רואים כאן זה ששתי אצבעות מכאן אנשי חמאס לא מסתתרים, הם בונים ביצורים ומתחמשים", אמר שר החוץ. "זה מבשר שהם כנראה הבינו שהייתה לנו הנהגה חלשה, שלא יודעת להכריע ולכן הם מרשים לעצמם לבנות ביצורים ולשקם את עצמם".

 

ליברמן בנתיב העשרה (צלום: רועי עידן) (צלום: רועי עידן)
ליברמן בנתיב העשרה(צלום: רועי עידן)
 

 

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף כי המסר חייב להשתנות. "אנחנו צריכים להבהיר להם את הנקודה הזאת. חיסול שלטון חמאס זו המשימה הראשונה של ממשלת ישראל וכשר ביטחון אעשה זאת", הוא אמר לא רחוק מגבול הרצועה. "לא נגיע איתם להסכמים והבנות. ההסכם היחידי שאפשר להגיע אליו עם חמאס הוא כשהם יהיו קבורים מתחת לאדמה. כל אחד יודע מה הייתה עמדתי בממשלה, לא הסתרתי אותה. לצערי דעתי לא התקבלה. הייתי מיעוט בקבינט. חשוב שאחרי הבחירות נקים קואליציה חזקה ולא קואליציה של לפלפים. קואלציה שתיתן פקודה לחסל את חמאס".

 

בתמונות, שנחשפו ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", ניתן לראות אנשי חמאס מסתובבים על גבעות חול מהצד השני של הגדר ועוסקים בהקמת מוצבים או מתקני

 אימונים, וחופרים - מי יודע מה. באחד הקטעים נראים שני חמושים עם פנים מוסתרות מסייעים לאדם כלשהו לרדת למטה - מי יודע לאן. הכול נעשה עשרות מטרים בלבד מבתיהם של תושבי נתיב העשרה, במקום שבו היו פעם היישובים אלי סיני וניסנית שפונו במהלך ההתנתקות.

 

אנשי המושב רגילים לראות שם אנשי חמאס "מפעילים" עובדים שמקימים סוללות עפר ומוצבים, בעבודת ידיים ובעזרת טרקטורים. אבל בימים האחרונים נצפו במקום אנשי חמאס רעולי פנים וחמושים, כפי שנראה בתיעוד שהגיע לידי ynet. כל זאת, כשברקע מתנוססים דגלי חמאס.

 

חסן שעלאן השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
השר אביגדור ליברמן
צילום: רועי עידן
מומלצים