שתף קטע נבחר

דרמה בתוצאות האמת: ניצחון גדול לנתניהו

בדרך לקדנציה רביעית: המדגמים העניקו יתרון של מנדט לליכוד, תוצאות האמת מתארות סיפור שונה. מספירת 99% מהקלפיות עולה כי הליכוד קרוב מאוד למנדט ה-30, לעומת 24 בלבד למחנה הציוני. הרשימה המשותפת היא השלישית בגודלה. עדכונים חיים

בדרך לקדנציה רביעית: אזרחי ישראל הלכו לישון עם קרב צמוד, והתעוררו לניצחון סוחף של הליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו פיגר במרבית הסקרים בחודשיים האחרונים, אבל בישורת האחרונה הוא עקף את יצחק הרצוג - ועל פי תוצאות האמת ניצח אותו בפער גדול מאוד. המדגמים העניקו לליכוד יתרון של מנדט אחד על פני המחנה הציוני, אך מספירת תוצאות האמת הפער גדול בהרבה. לאחר ספירת 99% מהקולות, הליכוד מתקרב מאוד למנדט ה-30. צפו במשדר המיוחד מאולפן ynet.

 

לצפייה במפת הבחירות המתעדכנת - לחצו כאן

לבלוג החי של בחירות 2015 - לחצו כאן

רוצים להרכיב את הקואליציה?  היכנסו ונסו

 

הפער עומד על לא פחות משישה מנדטים - 30 לליכוד לעומת 24 למחנה הציוני. עם זאת, התוצאות עדיין עשויות להשתנות. לפי אותן תוצאות, הרשימה המשותפת היא המפלגה השלישית בגודלה, עם 14 מנדטים.

יש עתיד ירדה מ-19 מנדטים בכנסת הקודמת ל-11 בנוכחית. כולנו של משה כחלון עם 10 מנדטים, ואילו נפתלי בנט והבית היהודי התרסקו אל 8 מנדטים - אך צפויים להיכלל בממשלה הבאה. ש"ס ירדה לשבעה מנדטים ויהדות התורה עם שישה מנדטים. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן קיבלה 6 מנדטים ואילו מרצ - 4 בלבד. יחד בראשות אלי ישי מקבלת עד כה 3% מהקולות ועדיין נמצאת מתחת לאחוז החסימה, העומד על 3.25%.  

 

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להקים ממשלה חדשה בהקדם ובהודעה שפרסם הבוקר נאמר: "המציאות לא מחכה לנו. המציאות לא לוקחת פסק זמן. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהרה הנהגה שתעבוד למענם בביטחון, בכלכלה ובחברה כפי שהתחייבנו - וכך אעשה". אמש שוחח ראש הממשלה עם כל ראשי הסיעות שהוא מייעד לממשלתו החדשה - נפתלי בנט, משה כחלון, אביגדור ליברמן, אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני. "ראש הממשלה מתכוון להתחיל בהרכבת הממשלה באופן מיידי על מנת להשלים את מלאכת ההרכבה תוך כשבועיים עד שלושה שבועות", נאמר בהודעת הליכוד.

 

עם הגעתו למטה הליכוד אמש התקבל נתניהו בתשואות ובקריאות "לא רוצים אחדות". "נגד כל הסיכויים השגנו ניצחון גדול לליכוד", אמר ראש הממשלה בפתיחת נאומו, כשהתוצאות עוד היו צמודות יחסית. "השגנו ניצחון גדול לעמנו. אני גאה בעם ישראל שברגע האמת ידע להפריד בין עיקר לטפל ולעמוד על העיקר". 

 

יו"ר המחנה הציוני הרצוג עוד האמין בתחילת הלילה כי יוכל להקים ממשלה, אף שהמדגמים הראו כי לא גבר על הליכוד במספר המנדטים. "נחכה לתוצאות האמת והכול פתוח", הוסיף הרצוג, שלא ידע שאותן תוצאות יבשרו על כך שנגנז לחלוטין הסיכוי שיוכל להקים ממשלה ללא נתניהו. "אני מאוד גאה להיות כאן. זה לא היה מגיע לרגע הזה בלי לבני. ציפי, את על הכיפאק".

 

הרצוג ולבני: "בוקר לא פשוט"

הבוקר תמונת המצב נראית כמובן שונה, ובהודעת ראשי המחנה הציוני הרצוג ולבני נאמר: "זהו בוקר לא פשוט עבורנו ועבור המאמינים בדרכנו. אנו נוביל ונילחם יחד עם שותפינו לדרך בכנסת על הערכים שבהם אנו מאמינים. ניאבק למען אזרחי ישראל על צדק חברתי, אופק מדיני, שוויון ודמוקרטיה בתקווה ובאמונה, זאת כדי לקיים מדינה יהודית ודמוקרטית, בטוחה וצודקת. אנו מוסרים תודה מעומק הלב לכל המאמינים בנו ובדרכנו".

 

בצאתו מביתו אמר הרצוג ששוחח עם נתניהו, "בירכתי אותו על הישגו, איחלתו לו הצלחה אבל שיהיה ברור לאזרחי ישראל - שום-דבר לא השתנה ולכן אני וציפי לבני נמשיך להוביל את המחנה הציוני בכוח ובגאון כאלטרנטיבה בכל תחום ותחום, אנחנו נמשיך להיאבק למען חברה צודקת יותר, אנחנו נמשיך להיאבק למען אופק מדיני, נמשיך להיאבק למען הדמוקרטית הישראלית, נמשיך להיאבק למען מדינה יהודית ודמוקרטית, לא נרפה בכל דרך, נשתף פעולה עם כל הגורמים הפוליטיים שיכולים ורוצים לשתף איתנו פעולה".

 

הרצוג הוסיף: "אני חושב שברגע הזה מה שישראל זקוקה לו יותר מכל זה גם קול אחר, קול שמציב אלטרנטיבה וקול שאומר לה עדיין את האמת, האמת האמיתית שלנו, אמת שקיבלה תמיכה עצומה, באמת עצומה, אמת שלא זכתה לתמיכה כזו מזה שנות דור כמעט. האמינו השינוי בוא יבוא, האמינו יום יבוא".

 

ברשימה המשותפת התגאו בהישג של המפלגה המאוחדת, וטענו שההתבטאויות הבעייתיות על ההצבעה בקרב ערביי ישראל דווקא עודדו אנשים במגזר לצאת לקלפי. ח"כ דב חנין אמר: "ראש ממשלה שמנהל קמפיין בחירות של הסתה נגד אזרחים מצביעים זה ראש ממשלה שלא יכול להמשיך בתפקידו. הרשימה המשותפת היא הכוח השלישי בכנסת ואנחנו מתכוונים להשתמש בכוח הזה".

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר לפעיליו במטה המפלגה אחרי תוצאות המדגמים: "זה לילה של גאווה גדולה. ההישג שלנו הוא הוכחה למי שהיה זקוק להוכחה - שיש עתיד היא כוח שאיש לא יוכל להתעלם ממנו בחברה הישראלית. יצאנו לבחירות האלה לפני שלושה חודשים אחרי קדנציה מאוד מאתגרת עם סקרים גרועים, והנה אנחנו פה, מפלגת המרכז הגדולה ביותר עם מספר דו-ספרתי של מנדטים, עם הבנה של המערכת הפוליטית שאנחנו פה בשביל להישאר לשנים ארוכות".

 

יו"ר כולנו, משה כחלון, אמר הבוקר כי "אנחנו מאוד מרוצים מהתוצאה ואתם רואים איך התפלגו פה הקולות, זה היה ממש מאבק קשה. לגבי יתר התוצאות, אין ספק שזאת דרמה, אף אחד לא חזה את זה. אנחנו נדרוש ונתבע פתרונות דיור לזוגות הצעירים ואני אומר את זה כבר אחרי הקמפיין. נישאר בדרכנו החברתית, הדאגה למעמד הביניים, הדאגה לחלש והדאגה לקשיש. בשביל זה הקמנו את כולנו, לא להמליך אדם כזה ולא להדיח אף אחד".

 

 
 
 
 


נתניהו בירושלים, הרצוג בת"א. כך הצביעו בערים הגדולות

מספירת יותר מ-90% מהקלפיות בתל אביב עולה כי המחנה הציוני קיבל 34.25%, הליכוד 18.26%, מרצ 12.95%, יש עתיד 11.56%,

כולנו 6.89%. ישראל ביתנו לא עוברת את אחוז החסימה בתל אביב.

 

בירושלים 24.16% הצביעו לליכוד, 21.07% יהדות התורה, 12.05% ש"ס, 9.6 המחנה הציוני, 8.39 הבית היהודי, 7.3% יחד, 4.63% כולנו.

 

בחיפה הצביעו למחנה הציוני 25.28%, הליכוד 20.74%, יש עתיד 11.25%, כולנו 8.49%, הרשימה המשותפת 8.27%, ישראל ביתנו 8.03%, הבית היהודי 5.37%.


פורסם לראשונה 18/03/2015 02:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הוא כבר חוגג. נתניהו, הלילה
צילום: AFP
מומלצים