שתף קטע נבחר

נשיא אינטל ישראל פורש מתפקידו

מולי אדן כיהן בתפקידים שונים בענקית השבבים מזה 33 שנה. בין השאר, הוביל את השתלטות אינטל על שוק המעבדים למחשבים ניידים ואת תחום המחשוב התפיסתי בחברה. עדיין לא ידוע מי ימלא את מקומו

מולי (שמואל) אדן, נשיא אינטל ישראל ומנהל קבוצת המחשוב התפיסתי שלה, פורש מתפקידו. מולי אדן כיהן בתפקידים שונים בענקית השבבים מזה 33 שנה. בין השאר, הוביל את השתלטות אינטל על שוק המעבדים למחשבים ניידים ואת תחום המחשוב התפיסתי בחברה.

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה

 

"אני עוזב בתחושת סיפוק רב. הייתה לי הזכות להוביל קבוצות רבות באינטל, בשורה ארוכה של תפקידים", אמר בהודעה לעיתונות שהפיצה החברה, "אבל מעבר לזה הייתה לי הזכות לעבוד עם אנשים יצירתיים, אנשים שלאורך הזמן הפכו לחברים טובים".

 

אדן עבד בחברה מאז 1982 והוביל מספר פרויקטים משמעותיים בה. ב-2004 התמנה אדן לסגן נשיא ומנהל שיווק בקבוצת הפלטפורמות הניידות, והיה אחראי להובלת הצמיחה במגזר הלפטופים. בתקופה זו התחרתה אינטל ב-AMD, יריבתה המרה בזירה, ויכלה לה בין היתר בשל מאמציו של אדן.

 

ב-2005 קודם למשרת סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת הפלטפורמות הניידות והיה אחראי להרחבת קטגוריות הניידים ולאחר מכן גם לנטבוקים - לפטופים קטנים וזולים שהתבססו ברובם על מעבדי Atom של החברה.

 

ב-2009 קודם למשרת סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת ה-PC, שם ניהל את תכנון הפלטפורמה, הארכיטקטורה, והשיווק של פתרונות ה-PC של אינטל למגזר המחשוב השולחני והנייד. ב-2011 מונה לתפקיד נשיא אינטל ישראל.

 

מאינטל נמסר: "ב-33 שנים בהן היה מולי באינטל נרשמו לזכותו הישגים טכנולוגיים רבים ומשמעותיים. תרומתו לחברה היתה אדירה ואנחנו מאחלים לו הצלחה רבה". עדיין לא ידוע מי ימלא את מקומו של אדן ומהן תוכניותיו להמשך דרכו המקצועית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים