שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  המירוץ למיליון: "לא באנו בגלל הכסף"

  שי ושני ידעו מיד בהתחלה למי הם רוצים לשים פרסה, ולא חושבים על תהילה. יוכי ולינור מצטערות שלא הצליחו גם ליהנות על הדרך, ומספרות על הנתק שבא אחריה. טום ואוריאל קיבלו רק תגובות מחבקות ומאוד מרוצים מהחשיפה על המסך. הפיינלסטים של המירוץ למיליון מסכמים את החוויה, רגע לפני הגמר

  העונה הרביעית של הריאליטי "המירוץ למיליון" מתקרבת לסיומה, ובמוצאי שבת תשדר רשת את הפרק האחרון שבו יגיעו שלושה זוגות אל קו הסיום, שם יוכרז הזוג המנצח של העונה. בראיון מיוחד ל-ynet מדברים הפיינליסטים טום ואוריאל, שי ושני ויוכי ולינור על המתחים, האכזבות, התחושות, הסכסוכים,  והסיפורים שמאחורי הקלעים.

   

  "באנו בשביל החשיפה והחוויה - לא בגלל הכסף"

  הם החברים הכי טובים כבר חמש שנים שהכירו בכלל במסיבת גייז כשטום באום בן ה-20 העריץ את אוריאל יקותיאל בן ה-25 על פועלו בעולם המוזיקה והבמה. "אני מרגיש הקלה שהמירוץ נגמר", אומר יקותיאל בראיון ל-ynet, "היו טלטלות, עליות ומורדות, ידענו איך לסגל את החברות שלנו למירוץ, ועכשיו כשאנחנו יכולים לדבר מהצד השני של סיכום החוויה - זה היה מושלם. אני בכלל לא מאמין שאנחנו מדברים מהצד השני, כלומר מהסוף".

   

  טום, אהבת את הדמות שלך על מסך?

   

  "מאוד. המירוץ עצמו היה מטלטל אבל התקופה שבה הוא שודר היתה יותר מטלטלת. אנחנו שנינו מתעסקים בטלוויזיה ובידור ועדיין לא האמנו שזה יהיה כך. זו היתה תקופה מאוד קשה, החוויה הכי מטורפת שעשיתי בחיים. ובאמת פתאום יש הקלה כזאת שהלחץ נגמר".

   

  חוויה מטלטלת. טום באום ואוריאל יקותיאל (צילום: איתן אבוט) (צילום: איתן אבוט)
  חוויה מטלטלת. טום באום ואוריאל יקותיאל(צילום: איתן אבוט)

  מעט מאוד משתתפי ריאליטי יודו בפה מלא שהגיעו לתוכניות כדי לזכות בחשיפה - טום ואוריאל לא חוששים לומר זאת. "כשבאנו למירוץ מלכתחילה העיניים שלנו לא היו על הכסף אלא על החוויה והחשיפה", אומר אוריאל, "אבל לא רציתי אותה בכל מחיר. עניין אותי לעשות גם משהו חיובי". "נכון שזאת חשיפה שנגמרת", מוסיף טום, "אבל לכל אחד יש מטרות וכישרון ולכל אחד יש את הדרך שלו. כל אחד יודע לאן הוא רוצה להגיע ואני חושב ומאמין שנגיע - בלי קשר למירוץ - לאותו המקום. אני מאוד אוהב משחק, וזה תחום שעסקתי בו הרבה לפני המירוץ, אז לשם אני מכוון".

   

  "אני עובד יותר ממה שעבדתי לפני המירוץ לשמחתי הרבה", מוסיף אוריאל שהיה מוכר לחובבי המוזיקה בזכות עבודתו כרקדן, ובין היתר משיתוף הפעולה שלו עם הצמד TYP. "מה שעוזר בריאליטי זה כמות האנשים שנחשפים אליך. מדובר פה בכל המדינה שרואה את התוכנית - ואני מאמין שכשאתה מגיע לכל סלון במדינה זו הזדמנות מעולה. אם אתה טוב ומעניין זה יכול לעזור".

   

  איך המירוץ השפיע על מערכת היחסים ביניכם?

   

  אוריאל: "זה עזר לה. היתה חוויה מושלמת, אני לא חושב שהתחרטתי על משהו שעשיתי. זו היתה חוויה מדהימה הרבה יותר ממה שציפיתי ומאוד אהבתי את איך שיצאתי על המסך. מושלם".

   

   (צילום: איתן אבוט) (צילום: איתן אבוט)
  (צילום: איתן אבוט)

  קשה להתעלם מההופעה של השניים על המסך - לילי ולילי הם קראו אחד לשני, כשלעיתים גם פנו זה לזה בלשון נקבה. "אנחנו מדברים כמו שאנחנו מדברים בינינו, בין החברים. זה שהיו מולנו מצלמות לא אומר שאנחנו עושים את זה בשביל הטלוויזיה", מסביר אוריאל, "אם היית חבר שלנו היינו מדברים גם איתך ככה".

   

  איך התגובות שקיבלתם ברחוב?

   

  טום: "אוהבות וטובות. אני לא קורא טוקבקים כי הם תמיד יהיו רעים ולא משנה על איזו ידיעה. לאנשים קל לכתוב דעה מאחורי המקלדת".

  אוריאל: "לא חוויתי תגובה חשוכה אחת, כולן מחבקות".

   

  במהלך המירוץ למיליון נחשף כי טום מנהל מערכת יחסים עם שדר הרדיו וכוכב "מחוברים", דרור רפאל אליו הוא מסרב להתייחס. "אני משתדל לזכור שהדברים האלה לא רלוונטיים וכל יום יש אייטם חדש. אני משתדל להתפקס באמנות ולאן שאני רוצה להגיע מבחינת קריירה".

   

  מה תעשו עם הכסף במידה ותזכו? 

   

  טום: "אקנה לי ווילה ענקית בקיסריה"

  אוריאל: "זה 300 אלף שקל, טום. אני לא רוצה שאף אחד אחר יזכה חוץ מאיתנו. אף אחד פה לא עני מרוד, באנו לשחק משחק ומי שישחק הכי טוב שיזכה. במשחק כזה אין מגיע".

   

  "זו אהבת אחים"

  תואר הליהוק הכי מעניין ובלתי צפוי בתוכניות הריאליטי בשנים האחרונות שייך ללא ספק לשני אלון ושי גבריאל - היא אשתו של החבר הכי טוב שלו. "יש לנו אהבות בבית שמחכות לנו ולכן הרשינו לעצמנו לצאת למירוץ ביחד למרות השמועות. ידענו מה זה יחולל, אבל שאר העולם פשוט לא מעניין. כשאתה יודע שבני הזוג שלך מחכים לך בבית ויש פרגון שמגיע מהמקום הכי אמיתי - שום דבר לא משנה".

   

  אבל ישנתם באותו חדר, כך שאי אפשר להתעלם מהאינטימיות הכפויה.

   

  שני: "לא ישנו באותה המיטה, אנחנו אנשים בוגרים שכל אחד צריך את הזמן שלו. מן הסתם אם צריך להתקלח אז אנחנו יודעים שאם מישהו נכנס השני ממתין בחוץ".

  שי: "כשהיא התקלחה יצאתי מהחדר".

  שני: "אני לא אשכח שבשדה תעופה בפעם הראשונה שהיתה לנו אינטראקציה עם המתמודדים - גל וליאל אמרו 'אין מצב שהיינו עושים את זה'. אמרתי לשי 'הם מקבלים סיבוב פרסה ראשונים'. זה הכי רגיל לנו - לא משנה מה תעשה בחיים, תמיד יהיה לאנשים מה להגיד".

  "אהבת אחים". שי גבריאל ושני אלון (צילום: אירית רום רף) (צילום: אירית רום רף)
  "אהבת אחים". שי גבריאל ושני אלון(צילום: אירית רום רף)

   

  שי ממושב עין יעקב (28) נשוי לעדי ואב לזוג תאומים, ושני (27) ממעלות, נשואה לרונן. השניים מדברים על חווית המירוץ למיליון כמשהו ש"לא ניתן לתאר במילים", אבל שי יודע לשים את האצבע על מה הוא בכל זאת מצטער: "הטעות הכי גדולה שלי היתה שנתתי לעצבים הקטנים שלי להתפרץ לפעמים, ושלא ניתקתי אותם. אבל אולי זה גם עזר כי שני למדה להכיל את כל הדברים שלי ויכול להיות שזה מה שהביא אותנו עד לגמר. היו לנו התנתקויות אבל אלו דברים שעברנו מהר. זו אהבת אחים".

   

  "עם אותם קשיים והבעיות - הייתי בוחרת בשי לצאת איתו שוב למירוץ", מספרת שני, "לא נראה לי שיש דרך כלשהי במילים לסכם את החוויה הזאת שנקראת ה'מירוץ למיליון'. זה קושי, זה צחוק, זה שמחה, זה מסע לנפש שלך זה מסע לתוך עצמך. זה מסע עם הפרטנר שלך".

  למרות החשיפה שמביאה עמה תוכנית הריאליטי, שי מבהיר כי הוא אינו מעוניין בה יותר. "אני לא רוצה אפילו דקה אחת של תהילה", הוא יורה, "הכל בסדר, כל אחד חזרת לבית שלו ולבן זוג שלו. אנחנו נישאר חברים טובים. שני לא צריכה שום 15 דקות תהילה, היא תמיד היתה סלב, לפחות במושב".

   

  "התגובות ברחוב מפרגנות וחמות", אומרת שני, "אנחנו בשוק מזה, וזה מחמם את הלב. אני לא יכולה ללכת ברחוב בשקט, ואני עושה זאת בלב שלם, אני נהנית מזה. זה לא תמיד הכי קל, אבל בזכות מי שבא ברחוב ומדבר איתנו, אנחנו נמצאים - ולקבל אהבה זה לא מובן מאליו. אני מודה להם".

   

  מה תעשו עם הכסף אם תזכו? 

   

  שני: "נתרום חלק ממנו ונשתמש בו כקרש קפיצה לבניית הבית שלנו. אבל החיים זה לא רק כסף, הוא האקסטרה. החוויה שווה יותר".

  שי: "הראיון עוד ארוך? אני רעב מת. אני כרגע לא חושב על הכסף, רק כשיגיע אני אדע מה לעשות איתו".

   

  "למרות המריבות - המירוץ חיזק את הקשר בינינו"

  יוכי אפוליאון ולינור פחימה, שתי החברות הטובות במירוץ, הצליחו להגיע לגמר למרות המריבות שאפיינו את מערכת היחסים שלהן במהלך התחרות. "המירוץ למיליון חיזק את הקשר שלנו", אומרת יוכי בת ה-24 מירושלים, "לינור היא חלק בלתי נפרד מחיי לנצח". לינור פחימה בת ה-24 מקריית אתא, מסכימה: "החוויה הזו תלווה אותו לכל החיים". 

  חברות למרות המריבות. יוכי אפוליאון ולינור פחימה (צילום: באדיבות רשת) (צילום: באדיבות רשת)
  חברות למרות המריבות. יוכי אפוליאון ולינור פחימה(צילום: באדיבות רשת)

  אבל כנראה שלשתיים לקח זמן להסיק את מסקנות המירוץ על מערכת היחסים ביניהם, והמריבות הגיעו איתן גם לישראל. "כשחזרנו לארץ היה נתק בינינו", מספרת לינור, "אבל זה הגיוני, כי אחרי שאתה עם בן אדם כל כך הרבה זמן, אז אתה צריך ספייס. היה חודש של נתק, אמנם דיברנו אבל לא היינו חברות כמו קודם. בסופו של דבר זה מסע שחיבר בינינו".

   

  על מה אתן הכי מצטערות ב"מירוץ למיליון"?

   

  יוכי: "אני מצטערת שלא היה לי את הזמן ליהנות מהמירוץ, הייתי נורא בתחרות ונורא לקחתי קשה הכל. אבל בגלל זה הגענו כל כך רחוק".

  לינור: "אני מצטערת שלא נהניתי מהנופים".

   

  העונה הזו של המירוץ של תוכנית הראליטי הייתה סוערת במיוחד עבור שתיהן - שמה של יוכי נקשר למתמודד מאירי שמש, בפן הרומנטי. "הכרתי בן אדם מקסים בתוכנית. הסיפור על הזוגיות אמנם מעניין את הקהל, אבל אני שומרת אותו לעצמי. לא מעניין אותי אם ישנם שחושבים שהזוגיות היתה פיקטיבית. אם היית מכיר אותי, היית יודע שאני לא בן אדם שיקדם שום דבר, אני אפילו לא מקדמת את עצמי. זו לא הייתה המטרה".

   

  גם הסטטוס של לינור השתנה במהלך העונה של "המירוץ למיליון". היא נישאה לבן זוגה אבי, ובימים אלה אף נמצאת בחודש התשיעי להריונה. "יש לי עסק של הפעלות ימי הולדת. ואני רצה שם בחודש תשיעי כמו במירוץ למיליון", היא צוחקת.

   

  "הפרסום והתהילה הם חלק בלתי נפרדה מהתוכנית", מוסיפה לינור, "ידענו מראש שזה יגיע ויימשך 15 דקות. אם זה יימשך עוד אז סבבה, אני לא אבכה אם זה ייגמר ולא אחגוג מאושר אם זה יימשך. החלום שלי הוא להשתתף בתוכנית ילדים".  

   

  "אני אגלה לך סוד", אומרת יוכי, "יש בי חלק קטן שבאיזשהו מקום מתפלל לשקט הזה. האהבה מהציבור נורא כיפית ומחמיאה, זה טופח על האגו - אבל באישזהו מקום זה קצת לוחץ, קצת לא נוח. לא באנו בשביל תהילה".

   

  חשבתן כבר מה לעשות עם הכסף?

   

  יוכי: "אם נזכה נתרום עשרה אחוז מהכסף".

  לינור: "אני חושבת שאני בעזרת ה' אתן תרומה מהכסף, ואת השאר אשאיר בבנק ואגדל ריבית".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עדי אורני
  טום ואוריאל. מרוצים
  צילום: עדי אורני
  לאתר ההטבות
  מומלצים