שתף קטע נבחר

תוכנה חישבה: אלו הפרצופים היפים בעולם

עובי השפתיים, רוחב האף וקו השיער נכנסו למשוואה - ותוכנה שמסייעת בציור קלסתרוני עבריינים גילתה מהם הפרצופים הכי יפים. איך דירגו הנשים, מה חשוב לגברים?

התוכנה שמסייעת בזיהוי פושעים הובילה למציאת הפרצופים היפים בעולם: מדענים מיפו את המאפיינים של הנשים והגברים היפים בעולם. התמונות שאליהן הגיעו הן תוצאות מחקר בריטי, שנעשה בסיוע תוכנת המחשב שתורמת בימים כתיקונם לציור קלסתרוני עבריינים.

 

עוד בחדשות מהעולם:

 

התוכנה שבה השתמשו המומחים בפרויקט - שארך חודשיים - לקחה בחשבון נתונים שונים כעובי השפתיים, אורך ורוחב האף וכן קו השיער. מהמחקר שהוביל ד"ר כריס סולומון מאוניברסיטת קנט התברר כי - לפחות לפי התוכנה הבריטית - הפרצופים המושלמים דומים לאלו של הדוגמנית האמריקנית קנדל ג'נר (אחותה למחצה של קים קרדשיאן) והדוגמן הבריטי דיוויד גנדי.

היפים ביותר, לפי התוכנה המשטרתית ()
היפים ביותר, לפי התוכנה המשטרתית

נשים מעדיפות נשים סקסיות. בחירת אותו המין ()
נשים מעדיפות נשים סקסיות. בחירת אותו המין

ד"ר סולומון, מומחה עולמי במיפוי פנים, ביקש מאנשים להרכיב את הפרצוף המושלם בעזרת התוכנה "EFIT-V PhotoFit", שבה משתמשת המשטרה בבריטניה. 100 בני אדם נוספים שפטו את התוצאות ודירגו את הפרצופים על פי מידת האטרקטיביות. "חשוב לומר שאלו הפרצופים האידיאליים לאלו שחיים בבריטניה", ציין ד"ר סולומון. "מחקר באסיה או באפריקה היה מוביל בוודאות לתוצאות שונות".

 

המחקר הראה גם כי קיימים הבדלים משמעותיים בנוגע לתפישות היופי של גברים ונשים. "כשנשים נדרשו לצייר את הפרצוף הגברי היפה, הן ציירו פרצוף נשי יותר מאשר הגברים: נשים מדרגות קו לסת חלק יותר, שפתיים מלאות יותר ומראה מגולח כאטרקטיבי ביותר. לעומת זאת, גברים מדרגים את ההופעה הגברית כאטרקטיבית יותר".

בחירת המין הנגדי. נשים בחרו בגברים נשיים ()
בחירת המין הנגדי. נשים בחרו בגברים נשיים

קנדל ג'נר ודיוויד גנדי. הם הכי יפים? (צילום: gettyimages, AFP) (צילום: gettyimages, AFP)
קנדל ג'נר ודיוויד גנדי. הם הכי יפים?(צילום: gettyimages, AFP)
 

בנוסף, ציין ד"ר סולומון כי "באופן מעניין, נשים דירגו את ההופעה הסקסית הנשית כיפה יותר

 לעומת הגברים - נשים מחשיבות שפתיים מלאות, פנים חלקות, עיניים גדולות ועצמות לחיים גדולות כיפים ביותר אצל נשים, בניגוד לדירוג של הגברים". בסקר שנערך במסגרת המחקר נבחרו הדוגמן גנדי והשחקנית נטלי פורטמן לסלבס האטרקטיביים ביותר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היפים בעולם. זו גם הבחירה שלכם?
מומלצים