שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

שלא יגדלו כאן עוד גרבוזים

סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן חושב שאת גרבוז אי אפשר לנצח עם גידופים. את גרבוז מנצחים עם עוד ועוד יהדות

אילו קברים נישק הרב אוירבך?

כאב לי לשמוע את סובול וגרבוז מתבטאים בצורה מתנשאת, גזענית ומכנים ציבור גדול מעם ישראל "טיפשים". לטעמי, הם עושים זאת כי הם התרחקו ממורשת אבות, ממסורת ומתורת ישראל.

 

אולי אם היו מכרים את סופרו של הרב שלמה זלמן אוירבך, היו ,סובול וגרבוז, חושבים פעמים על האמירה "קומץ מנשקי קברים" שכשנשאל הרב על אלו קברי צדיקים הוא מתפלל, השיב כי הוא הולך להר הרצל לקברי החיילים שמסרו נפשם על קדושת ה'.

 

שלא יהיה ילד אחד של יודע לקרוא "שמע ישראל"

התשובה שלנו לסובול וגרבוז היא בוודאי לא לכנות אותם באותם הכינויים שבהם הם בחרו להשתמש. התשובה היא פשוט להמשיך ולהרבות אהבה בעם ישראל, להמשיך לפעול כדי שהשבת תהיה יום של שמחה לכל יהודי מעם ישראל. להעלות על נס את תורת ישראל עם ישראל בארץ ישראל. להגביר את מספר שעות הלימוד שבמהלכן לומדים על בר מצווה, על חגי ישראל, על חכמי ספרד ואשכנז. התשובה היא לדאוג שלא יהיה ילד יהודי שלא יודע לומר את הפסוק "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד".

 

פשוט חזרו בכם

אני מקווה שכל אחד ואחת מאתנו ייקח, בעזרת ה' יתברך, את השיעור הגדול של אהבת ישראל. אנחנו נמשיך לנהוג על פי אמרתו של הרב קוק: אם בית המקדש השני נחרב בגלל שנאת חינם, אנחנו נוסיף ונגדיל אהבת חינם. כי זו התשובה האמתית.

ומשפט אחרון לסובול ולגרבוז, אדם גדול נמדד ביכולת שלו להודות בטעות. פשוט, חזרו בכם.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רן ארדה
גרבוז, פשוט תודה שטעית
צילום: רן ארדה