שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מדצמבר: יבוטלו חבילות ביטוחי הבריאות

  אם עד עכשיו נאלצו המבוטחים לרכוש חבילת ביטוח שלמה - יחויבו החברות מדצמבר להפריד בין מכלול המרכיבים של ביטוח הבריאות - כגון תרופות, השתלות וניתוחים - ולתמחר כל מוצר בנפרד. בנוסף יעודכנו מחירי הפוליסות מדי שנתיים, במקום מחיר קבוע כיום

  שינוי בשוק ביטוחי הבריאות: אחרי מספר טיוטות, יפרסם היום (ד') משרד האוצר, חוזר סופי שישנה את מבנה ביטוחי הבריאות הקיימים כיום.

   

  על פי הקיים היום, בעת הצטרפות המבוטח לביטוח הבריאות, מוצע לו מחיר הפרמיה אותה הוא ישלם לאורך השנים, כאשר היא נשארת קבועה. מדצמבר יחוייבו חברות הביטוח לעדכן את הפוליסות ואת מחיריהן מדי שנתיים.

   

  לדברי האוצר, במציאות כיום, הפוליסות אינן עדכניות וחברות הביטוח לוקחות מחיר גבוה מראש, בהגדלת המרווחים, בשל הסיכון לאורך השנים. באוצר מציינים כי כל שינוי במחיר הפוליסה יהיה רוחבי - כלומר החברה תידרש לקבוע מחיר אחיד לכל המבוטחים באותה קבוצת גיל וזאת מבלי לחייב את המבוטחים לעבור חיתום מחדש לאימות מצבם הרפואי.

  עדיין מוקדם לקבוע האם המהלך ימנע עליית מחירים בעתיד.

   

  שינוי נוסף שייכנס לתוקף בחודש דצמבר נוגע למבנה חבילות הביטוח שמוצעות למבוטחים. כיום מוצרים ביטוחיים בתחום הבריאות נמכרים כחבילה הכוללת סוגים שונים של ביטוחים, כגון, ביטוח לניתוחים, השתלות, תרופות שאינן בסל הבריאות ועוד. במציאות זו רבים רוכשים חבילות ביטוח כשלמעשה הם כבר מבוטחים על אותם פרמטרים ,אם במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים ואם במסגרת ביטוח פרטי ממקום העבודה או באופן עצמאי.

   

  מטרת המהלך היא להפריד בין מכלול הביטוחים השונים כך שכל חברה תחוייב להציג מחיר בנפרד עבור כל שירות. מי שירצה יוכל לרכוש שירות ספציפי, או אם ירצה בכך, חבילה הכוללת כמה שירותים. כך גם ניתן יהיה להשוות בייתר קלות בין מחירי המוצרים השונים.

   

  נציין כי סוגיה נוספת בתחום ביטוחי הבריאות, נמצאת עדיין על שולחן הדיונים וממתינה לאישור שר הבריאות שייכנס לתפקיד. מדובר בחוזר הנוגע להאחדה של פוליסות ניתוחים, לפיו כל חברות הביטוח יהיו חייבות להציע פוליסות זהות, כמו כן ההשתתפות העצמית של המבוטח תעלה ותהיה גם היא זהה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים