שתף קטע נבחר

טבח בקניה: 147 נרצחו במתקפה בקמפוס

יותר מעשר שעות לאחר שפתחו במתקפה מחבלים מארגון "א-שבאב" על קמפוס בצפון-מזרח המדינה, מתבררים ממדי הזוועה של מתקפת הטרור הקטלנית ביותר בקניה זה יותר מעשור. עשרות סטודנטים נהרגו. 4 מחבלים חוסלו

הטרור הסומלי מכה בקניה: משרד הפנים הקנייתי הודיע הערב (יום ה') כי 147 בני אדם נהרגו במתקפת הטרור על קמפוס בצפון-מזרח קניה שהחלה עם עלות השחר, הסתיימה לאחר 13 שעות, ועליה נטל אחריות ארגון הטרור הסומלי "א-שבאב".

 

הוסיף כי לפחות 79 בני אדם נפצעו ושארבעת המחבלים נהרגו מירי כוחות הצבא. מניין המחבלים הסופי לא ידוע אך המצור באזור אוניברסיטת גאריסה הסתיים. השר ג'וסף נקייסרי הוסיף כי 500 מתוך 815 הסטודנטים שהוגדרו נעדרים נמצאו וש-90 אחוזים מהאיום נוטרל. "המבצע עדיין נמשך, הכול יכול לקרות". 

טרור בקמפוס (צילום: AP) (צילום: AP)
טרור בקמפוס(צילום: AP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
השר הורה על עוצר כללי מהשעות 6:30 בבוקר ועד 18:30 בערב בקמפוס ובמחוזות הסמוכים: וואג'יר, טאנה ריבר ומנדרה. מניין ההרוגים במתקפה זו עקף את מספר בני האדם שנספו במתקפה נוספת של הארגון בספטמבר 2013, שבה נספו 67 בני אדם בקניון "ווסטגייט" שבניירובי.

 

עדי ראייה סיפרו כי החמושים חדרו למעונות במתחם הקמפוס והחלו לשאול את הנוכחים אם הם מוסלמים או נוצרים. קולינס ווטנגולה, סטודנט באוניברסיטה, סיפר ל-סוכנות AP: "אם הייתי נוצרי, היו יורים בי במקום. כל קול נפץ ששמעתי חשבתי שאני עומד למות". הוא הוסיף כי כוחות הביטחון פרצו דרך החלון ולקחו אותו וסטודנטים נוספים למקום מבטחים.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

בשעה 5:30 בבוקר (שעון מקומי) פרצו החמושים לתוך הקמפוס בקניה, פתחו באש לעבר מעונות הסטודנטים והרגו תחילה 15 בני אדם ופצעו 29.הרשויות במדינה האפריקנית מסרו כי בעת התקיפה שהו בקמפוס 815 סטודנטים. המתקפה החלה במקביל לתפילה שנערכה במסגד של האוניברסיטה.

 

ארגון "א-שבאב" הסומלי מבקש להקים בסומליה מדינת הלכה איסלאמית קיצונית ולהפיל את

הממשלה המגובה על ידי המערב. את הפיגוע בקניון "ווסטגייט" הוא ביצע בתגובה על מעורבותה של קניה במלחמה בסומליה, שם היא סייעה לממשלה המקומית נגד ארגון הטרור האיסלאמיסטי.

 

בשנים 2014-2012 נהרגו 312 בקניה בפיגועי טרור של ארגון "א-שבאב". באותה תקופת זמן נהרגו 38 בני אדם ונפצעו 149 בעיירה גאריסה.


פורסם לראשונה 02/04/2015 19:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים