שתף קטע נבחר

האיסלאם יהפוך לדת הגדולה בעולם עד 2070

חוקרים: שיעור ילודה גבוה יביא לצמיחת האוכלוסייה המוסלמית בעולם בעשורים הבאים. עד 2050 תאבד הנצרות את הבכורה בצרפת ובריטניה, גם בשל הגירה מואצת ממדינות מוסלמיות, ורוב היהודים יחיו בישראל או בארה"ב

עד שנת 2070 יהיו בעולם יותר מוסלמים מנוצרים והאיסלאם יהפוך לדת הגדולה ביותר בעולם. כך נטען במחקר חדש שפרסם מכון "פיו" האמריקני. הגורם העיקרי למהפך יהיה שיעור ילודה גבוה בקרב מוסלמים לעומת דתות אחרות.

 

עוד חדשות בעולם :

שרד 66 יום על סירה הפוכה באוקיינוס

טבח בקניה: יומיים בארון, שתתה קרם גוף

 

העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח כי על פי מחברי הדו"ח, בחצי המאה הקרובה תישאר הנצרות הדת המובילה בעולם, אולם תאבד את הבכורה לאיסלאם במדינות כמו בריטניה, צרפת, אוסטרליה, בנין, ניו זילנד ומקדוניה. בכלל, עד 2050 יהוו המוסלמים עשרה אחוזים מאוכלוסיית אירופה כתוצאה מ-3.1 לידות בממוצע לאישה מוסלמית לעומת 2.7 לידות בלבד לאישה נוצרייה. הגידול באוכלוסייה המוסלמית ינבע לא רק משיעור ילודה גבוה, אלא גם מהגירה מואצת ממדינות מוסלמיות באפריקה ובמזרח התיכון ליבשת הישנה.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
אם ב-2010 עמד שיעור הנוצרים באירופה על 75 אחוזים, הרי שב-2050 צפוי שיעור זה לרשום ירידה לאזור 65 אחוזים. מנגד, שיעור המוסלמים צפוי לצמוח במהירות – ב-28 מיליון בני אדם בארבעת העשורים הקרובים.

 

עד שנת 2050 יהיה כמעט שוויון בין הנצרות לבין האיסלאם. אוכלוסיית הנוצרים בעולם תעמוד על 31.4 אחוזים ואוכלוסיית המוסלמים על 29.7 אחוזים. על פי החוקרים במכון "פיו", שיעור הנוצרים בעולם עמד על 31.4 אחוזים גם ב-2010 בשעה ששיעור המוסלמים עמד על 23.2 אחוזים. "אנחנו יכולים להיות די בטוחים בכך ששיעור המוסלמים יגדל בקצב מהיר בעשורים הבאים", אמר קונראד האקט, דמוגרף ואחד ממובילי המחקר של מכון "פיו".

 


 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

מנוע הצמיחה של הנצרות והאיסלאם יהיה באפריקה שמדרום לסהרה, ועל פי החוקרים ב"פיו" באזור זה יירשמו שיעורי לידה גבוהים בקרב האוכלוסיות הנוצרית והמוסלמית שישפיעו על הנתונים ברמה הגלובלית לצד ירידה בשיעורי התמותה - בעיקר בקרב תינוקות נוצריים.

 

בארצות הברית תישאר הנצרות הדת המובילה, אולם תאבד מכוחה ל"לא מזוהים דתית" - אותם אנשים שטוענים שאינם מאמינים לדת כזו או אחרת ואתאיסטים. עד 2050, אחד מכל ארבעה אמריקנים (25 אחוזים) ייכלל בקטגוריה של "חסר דת". בשנת 2010, לשם השוואה, עמד שיעור "חסרי הדת" בארה"ב על 16.4 אחוזים. עד 2050, לפי המחקר של "פיו" יהפוך האיסלאם לדת השנייה בארה"ב, ומוסלמים יהוו שני אחוזים מהאוכלוסייה. שיעור הנוצרים יעמוד על 66 אחוזים.

ומה באשר ליהודי העולם? על פי המחקר של "פיו", עד 2050 יחיו רוב היהודים בעולם במדינת ישראל. כיום חיים 80 אחוזים מהיהודים בישראל או בארה"ב, מדינות מפותחות בעולם. בכלל, תוחלת החיים של היהודים גבוהה ועומדת על 85 - בהשוואה ל-75 אצל המוסלמים - והיא זו ששומרת על שיעור יהודים גבוה בעולם ועל עלייה במספרם.

 

אם ב-2010 עמד שיעור הנוצרים באירופה על 75 אחוזים, הרי שב-2050 צפוי שיעור זה לרשום ירידה לאזור 65 אחוזים. מנגד, שיעור המוסלמים צפוי לצמוח במהירות - ב-28 מיליון בני אדם בארבעת העשורים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים