שתף קטע נבחר

סנואודן: ה-NSA צופה בתמונות עירום שלכם

הקומיקאי הבריטי ג'ון אוליבר טס עד למוסקבה כדי לראיין את המדליף האמריקני. אולם במפתיע, הראיון הקומי לא הקל במיוחד עם סוכן ה-NSA לשעבר. "פישול רציני", כינה המראיין את חשיפת המסמכים הסודיים על הנעשה בעיראק

"סוכני ה-NSA צופים לעתים בתמונות של איבריכם המוצנעים. זה לא כזה ביג דיל", כך מגלה המדליף אדוארד סנואודן בראיון מיוחד שהעניק לקומיקאי הבריטי, ג'ון אוליבר, במוסקבה.

 

עוד חדשות בעולם :

"ג'בהת א-נוסרה חטף 300 כורדים בסוריה"

תעלומה: טבעת שחורה ריחפה בשמיים. צפו

רצח התובע: טוויטר ויוטיוב נחסמו בטורקיה

 

אוליבר, מי שסומן בארצות הברית כיורשו (אך לא מחליפו) של ג'ון סטיוארט, טס לבירה הרוסית כדי לראיין את סוכן ה-NSA לשעבר סנואודן. בראיון, ששודר אמש ברשת HBO כחלק מתוכניתו של אוליבר, "השבוע שעבר", ירה המנחה לעבר המרואיין שאלות שלא היו כל כך קלות לעיכול עבורו.

 

צפו בקטע מהתוכנית "השבוע שעבר" (הראיון עם סנואודן - ב-13:47):

 

 

סנואודן, שהדליף כמות אדירה של מסמכים מסווגים מהסוכנות האמריקנית לביטחון הלאומי לעיתונאי ה"גרדיאן", ה"ניו יורק טיימס" ועיתונים נוספים, המתארים את היקף תוכנית המעקב של הסוכנות אחר אזרחים אמריקניים, כמו גם זרים, חי ברוסיה לאחר שארה"ב, המעוניינת בהסגרתו, ביטלה את דרכונו.

 

בראיון, שנערך בחדר מלון מול מטה ה-KGB הרוסי לשעבר, שאל אוליבר את סנואודן, שהתראיין רבות מאז חשיפת המסמכים ב-2013, אם באמת קרא את כל המסמכים שהעביר לעיתונאים.

אוליבר מציג לסנואודן תמונות עירום שלו לכאורה (צילום: מתוך יוטיוב) (צילום: מתוך יוטיוב)
אוליבר מציג לסנואודן תמונות עירום שלו לכאורה(צילום: מתוך יוטיוב)
  

"אני כן מבין את כל מה שהעברתי לעיתונאים", אמר סנואודן המובך מעט לאוליבר. "יש הבדל בין להבין מה יש במסמכים לבין לקרוא אותם", הקשה אוליבר.

 

"כשאתה מעביר אלפי מסמכי NSA, הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות הוא לקרוא אותם", אמר הבריטי בצחוק, אך המשיך ברצינות: "ה'ניו יורק טיימס' חטף ביקורת כשלא צנזר בהתאם ופרסם בטעות מידע חסוי על הנעשה במוסול שבעיראק". המדליף האמריקני השיב: "זו אכן בעיה", ואוליבר הדגיש: "זה פישול רציני". 

"מותר לטעות בעיתונות". סנואודן (צילום: מתוך יוטיוב) (צילום: מתוך יוטיוב)
"מותר לטעות בעיתונות". סנואודן(צילום: מתוך יוטיוב)

סנואודן שניסה להצטדק בפני אוליבר הסביר כי דברים כאלה קורים בעיתונות. "מותר גם

 לטעות בעיתונות. מדובר ברעיון הבסיסי של החירות". אך אוליבר המשיך להקשות ואמר לו כי עליו לקבל על עצמו את האחריות על המקרה. "אתה נותן מסמכים עם מידע שעלול לפגוע במישהו אם יתפרסם".

 

בסופו של הראיון לקח אוליבר את השיחה למחוזות מצחיקים וקלילים יותר. הוא הציג בפני סנואודן מה החשש העיקרי של אזרחי ארצות הברית מפני תוכנית המעקב - צפייה בתמונות העירום שלהם, ובמיוחד בתמונות של איבריהם המוצנעים. "כאן נחצה הגבול אצל האמריקנים", אמר אוליבר. "האם ה-NSA יכול לראות את איבר המין שלי?". סנואודן השיב בחיוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך יוטיוב
מעט התפתל מול אוליבר. סנואודן
צילום: מתוך יוטיוב
מומלצים