שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בדקו עכשיו: איזה ציון בטיחות קיבלה המכונית שלכם

  משרד התחבורה מפרסם באתרו את דירוג הבטיחות של כל כלי הרכב הנמכרים בישראל משנת 2012 ואילך, יחד עם מידע רב ערך נוסף. קבלו הדרכה מפורטת

  ספק אם ידעתם, אך משרד התחבורה מציע מידע עשיר, מפורט ומעניין על המכונית שלכם. באתר משרד התחבורה משולב מנוע חיפוש הכולל מעתה גם את דירוג אבזור הבטיחות של מרבית המכוניות שנעות על הכביש משנת 2012 ואילך. זאת, במסגרת ציוני הבטיחות עליהם תוכלו לקרוא כאן. המדד מעניק ציון מספרי - 0 לאבזור הנמוך ביותר ועד 8 לאבזור המרבי - במטרה לעודד את הציבור לרכוש מכוניות בטיחותיות יותר. בכך נכללות גם מערכות בטיחות פאסיביות נפוצות, לדוגמה כריות אוויר, וגם מערכות אקטיביות ומתקדמות יותר שבינתיים מוצעות בעיקר ברכבי יוקרה. למשל התראה מפני סטייה מנתיב, בלימה אוטונומית ועוד.

   

   


  כך נראה הטופס באתר משרד התחבורה (לחצו להגדלה) 

   

  באתר משרד התחבורה, תחת לשונית "דגמי רכב", תמצאו טופס למילוי למציאת דגם המכונית שברצונכם לבדוק. כדי שלא להטריד עצמכם בחיפושים מתסכלים, הצטיידו ראשית ברישיון הרכב כדי להקל במציאת הפרטים למילוי, אם כי תמיד תוכלו למלא אותם בדרכים אחרות או להתמודד עם מספר תוצאות גבוה ומבלבל. כעת בחרו בשם היצרן כפי שמופיע ברישיון או באחד הפרמטרים האחרים (אפשר לבחור באחד או יותר), וחפשו את המכונית שלכם. נזכיר כי הדירוג בשלב זה חלקי, ומתייחס למכוניות משלוש השנים האחרונות.

   


  וכך נראה טופס לדוגמה (לחצו להגדלה. ההדגשה האדומה לא במקור)

   

  הדירוג במכוניות חדשות מופיע גם ברישיון הרכב עצמו - אם כי המידע באתר מפורט יותר וכולל גם פירוט של מערכות הבטיחות המותקנות במכוניתכם. בנוסף, תמצאו שם את דירוג המיסוי הירוק, פרטים טכניים שונים ואת "תעודת הזהות" של הדגם במשרד התחבורה.


  פורסם לראשונה 14/04/2015 16:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דירוג אבזור בטיחות משרד התחבורה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים