שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בעולם מנסים להבין: "הפעם הראשונה שחתכו את קים קרדשיאן מתמונה"

  ב"וושינגטון פוסט" עוד לא התרגלו להעלמת נשים בתקשורת החרדית, ונדהמו לגלות שכוכבת העל קים קרדשיאן "הועלמה" מתמונה באתר "כיכר השבת": "זה כנראה כלי התקשורת הראשון אי-פעם שחתך את קים קרדשיאן מתמונה", נכתב, והוזכרה העובדה שגם שמה נעדר מהכתבה. "כיכר השבת": "אין לנו בעיה עם תמונות נשים, יש לנו בעיה עם פורנוגרפיה"

  ב"וושינגטון פוסט" מנסים להבין ()
  ב"וושינגטון פוסט" מנסים להבין

   

  לאן נעלמה קים קרדשיאן? סערת "מסעדת הטריפה" שהתחוללה בכלי התקשורת החרדיים, הגיעה עד ל"וושינגטון פוסט" – אך מסיבות אחרות לחלוטין: שם ניסו להבין כיצד קרה שדמותה של הכוכבת נמחקה מהתמונה שפורסמה באתר "כיכר השבת", תחת הכותרת: "האתר החרדי הזה, הוא כנראה כלי התקשורת הראשון שחתך את קים קרדשיאן מתמונה".

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

   

  בעוד התקשורת הישראלית הייתה כמרקחה סביב ביקורם המלכותי של קים קרדשיאן וקניה ווסט, בעיתונות החרדית בחרו לרוב להתעלם מהמאורע. הוא זכה להתייחסות רק לאחר שהזוג תועד סועד בחברת ראש עיריית ירושלים, במסעדת "מונא" שלא נמנית על רשימת המסעדות הכשרות.

   

  במקום קים - חשבונית על "עוף בחמאה"

  על פי הדיווח בפוסט, ביקור הבזק של בני הזוג המפורסמים בישראל הספיק לגרום לשערורייה זוטה. איזו? סביב זה, כאמור, חלוקים ה"וושינגטון פוסט" ו"כיכר השבת". בעוד כותרות האתר החרדי עוסקות במסעדת הטריפות שאליה הוזמנו בני הזוג על ידי ברקת ("זעזוע בירושלים") - הפוסט עסוק בהחלטתם הככל הנראה תקדימית, למחוק את "פניה הפוטוגניות" של קרדשיאן מהדיווח.

   

  כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

   

  "היא אמנם הייתה בארץ הקודש פחות מ-24 שעות ביום שני", פותח הפוסט את הדיווח, "אך זה היה כנראה מספיק כדי שהמגה-סלב קים קרדשיאן תחולל מיני-שערורייה, וכנראה בפעם הראשונה אי-פעם יחתכו פניה הפוטוגניות מתמונה".

   


  למעלה: התמונה ב"כיכר השבת" (צילום: נעם קסל) ()
  למעלה: התמונה ב"כיכר השבת" (צילום: נעם קסל)

   

  העיתון ממשיך לתאר כיצד בדרכם לשדה התעופה בן גוריון, שם חיכה להם מטוסם הפרטי להמשך הטיול בירדן, עצרו בני הזוג לארוחה עם ראש העיר ניר ברקת, ארוחה שסכסכה אותו, לדבריהם, עם הקהילה החרדית.

   

  העיתון אף התייחס לאופן המחוכם שבו העלים האתר את פניה של קרדשיאן מהתמונה, תוך שהוא מציג במקומה את פירוט ההזמנה הכוללת "עוף בחמאה", וחשבון על סך לא פחות מ 2,640 שקלים. לצד התמונה הזו הוצגה התמונה המקורית שהופיעה בחשבון הטוויטר של ברקת, וצויין כי קרדשיאן עצמה לא הוזכרה כלל בשמה, אלא הוצגה כ"רעייתו של קנייה ווסט".

   

  גם הבריטים שואלים: לאן נעלמה קרדשיאן?

  הסיקור של הפוסט לא נעלם מעינה של העיתונות העולמית, וגם "הדיילי מייל" הבריטי ייחד "לסיפור ההיעלמות"

  כותרת משלו: "יש פעם ראשונה לכל דבר! קים קרדשיאן מצאה עצמה מועלמת מתמונה שפרסם אתר חרדי, שהשאיר רק את ראש עיריית ירושלים וקניה ווסט".

   

  הרגישות העולמית לאופן שבו "מועלמות" נשים בסיקור התקשורתי החרדי, התחדד לאחרונה, לאחר שבחודש ינואר האחרון נעלמו באמצעות עבודת פוטושופ, מנהיגות העולם החופשי מהצעדה בפריז, בעיתון החרדי "המבשר".

   

  מכיכר השבת נמסר בתגובה כי "אין לנו בעיה עם תמונות נשים, יש לנו בעיה עם פורנוגרפיה". חיים אילוז, עורך האתר הוסיף כי "בני הזוג הוזכרו אגב כתבה שעסקה בהחלטתו המחפירה של ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, לסעוד ולערוך אירוח רשמי במסעדת טריפות. שמה של אשת הזמר קניה ווסט לא הוזכר בכתבה בבחינת 'התרחק מן הכיעור והדומה לו'".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים