שתף קטע נבחר

הדר גולדין ז"ל: שיר החתונה הפך לשיר פרידה

כאשר נכנס יוני גנוט לנחם את עדנה סרוסי, ארוסתו של הדר גולדין שנפל ב"צוק איתן" - היא הצביעה ואמרה: "זה הזמר שהיה צריך לשיר בחתונה שלנו". ההזמנה לחתונה הפכה לשיר זיכרון שעבדו יוני גנוט ועדנה סרוסי במשותף. "ההנצחה הכי טובה זה האדם עצמו. אבל השיר הוא עוד חלק שנוכח ממנו". צפו

 

 

כשליווה את סגר הדר גולדין בדרכו האחרונה, הזמר והיוצר יוני גנוט לא ידע אפילו, שבעוד שבועות ספורים הוא אמור להיות הזמר שישמח אותו ואת עדנה, ארוסתו, בחתונה שלהם. הטלפון מאמרגנו הגיע בדיוק כשיצא מבית העלמין. אבל איכשהו שם, באמצע ההלוויה, התחיל להתנגן בו שיר זיכרון על סיפור אהבתם של הדר ועדנה שנגדע באבו.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

הבוקר יוצא פרויקט מימון המונים (באמצעות "הדסטארט", היכנסו לקישור) לשיר האהבה שחיבר עם עדנה סרוסי, אתם מוזמנים להאזין לו כאן, בבכורה. המטרה: להקליטו לקראת יום הזיכרון, שיחול בעוד תשעה ימים. "כל זמן שעבדנו על השיר, אמרתי ליוני שאני רוצה מאוד להדגיש את ה'הדריות', להנכיח אותה בתוכו", היא מספרת.

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

הפעם הראשונה שבה הרגיש יוני גנוט, כי עבורו נפילתו של גולדין היא יותר מאירוע טרגי לאומי - הייתה במסיבת העיתונאים שכינסה המשפחה. משנודע גורלו של הדר, הגיע להלוויה "כשבתוכי מהדהדות המילים מתוך ההזמנה לחתונה שלהם, ואיך הם ביטאו את החזון והחלום המשותף של שניהם".

 

 

"במהלך הלוויה", משחזר גנוט, "קיבלתי כל הזמן טלפונים מהאמרגן של הרכב החתונות שבו אני מופיע, ואני כמובן לא עונה. כשאני חוזר אליו סוף-סוף, אחרי שבע שיחות שלא נענו, הוא מספר לי שהיינו אמורים לנגן בחתונתם. זה הכה בי.

 

"הגעתי לנחם אותם, ולא ידעתי למה לצפות. ואז עדנה רואה אותי, ואומרת לכולם: 'הנה יוני, הוא היה אמור לשיר אצלנו בחתונה'".

 

הוא מחפש, היא מכוונת

סרוסי, ארוסתו של גולדין ושותפתו של גנוט לעיבוד השיר, מספרת כי כבר במהלך השבעה סיפר לה גנוט על כוונתו להנציח את ארוסה וסיפור אהבתם בשיר שחיבר: "הוא הגיע עם סקיצה של מנגינת הפזמון מההזמנה לחתונה, ואמר שאולי יום אחד הוא יעשה עם זה משהו. הוא נשמע לא בטוח, די מהוסס. ואז לפני חודשיים בערך, הוא שלח לי מייל עם הקלטת סקיצה של השיר המלא. גם לי אישית היה יותר זמן להתבשל עם זה, והשמיעה של השיר ששלח הייתה מאוד מרגשת. מרגש היה לגלות שמישהו חשב עלינו כל הזמן הזה, ושזה לא נעלם".

 

"מרגש היה לגלות שמישהו חשב עלינו כל הזמן הזה, ושזה לא נעלם". עדנה סרוסי עם הדר ז"ל ()
"מרגש היה לגלות שמישהו חשב עלינו כל הזמן הזה, ושזה לא נעלם". עדנה סרוסי עם הדר ז"ל

 

סרוסי רואה "משהו מאוד סמלי בזה שהוא שהיה אמור לשיר בחתונה שלנו, ומנגן ושר את השיר מהזמנה לחתונה", כדבריה. "אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות לו על זה. זה טקסט מקסים של הרב קוק, והמילים האלו ממש מזכירות את הדר".

 

אחרי הכל הוא שיר

סרוסי עצמה הצטרפה לתהליך העיבוד של השיר, תוך שהיא מכווינה את גנוט אל המילים והמקצבים שצריכים להופיע בו,

ולאפשר להדר שהכירה ואהבה להתגלם בו: "מילים כמו צחוק, למשל, שמבטאות את האישיות שלו. וגם המקצב עצמו. הוא השמיע לי כמה מקצבים, ובחרתי בזה שהיה קצבי מכולם. ועדיין, זה שיר נוגה, אי אפשר להתעלם מזה. אבל השיר הוא לא רק עצב, יש פה גם אלמנטים אחרים, וכן, שמחה".

 

הוא מחפש את הדר ואת מכוונת אותו?

 

"כן, בדיוק. זה באמת מאוד קשה להעביר מישהו שמכירים כל כך טוב בשיר. וזה נורא קשה להכניס מכלול שלם למסגרת כלשהי, אבל יוני הצליח. ואני כיוונתי אותו שייגע בהדר שאני מכירה.

 

"שיר זו לא ההנצחה הכי טובה, כי אין כזו באמת. ההנצחה הכי טובה זה האדם עצמו. אבל זו עוד פיסה, עוד חלק שנוכח ממנו".

 

את הסקיצה שמוצגת כאן בהשמעת בכורה, תחת השם הזמני שנתנה לה סרוסי: "הדר שירת קודש", שואפים השניים להפוך לשיר של ממש, שיוקלט באולפן בליווי נגנים. "זה שם זמני", היא ממהרת להדגיש. "אני מודעת לכך שזה נשמע קצת כבד, אבל זה הציטוט המלא מתוך הרב קוק".

 

כאמור, את המימון להפקת השיר המלא, מקווה גנוט לגייס בעזרת דף שפתח ב"הדסטארט" (ניתן להכנס ולתרום בקישור). "אנחנו רוצים לגייס את הכסף כדי לעשות את זה כמו שצריך, עם אולפן ונגנים. לשנינו היה חשוב לא להתמקד במה שאין, אלא בחיים. במה שנשאר פה".

 

הדר שירת קודש

מדלת המקרר מביטה בי הזמנה

חיים לי יש, הם עוד מעט ינביטו

מספרת על חלום של עדנה ושל הדר

לחיים יפים יפים שלא יכזיבו.

 

ונקשרו הנשמות בלכתן

חלום עתיק פועם בליבם

ניגון עדין יורד לעולם

ושמיים ישקו לארץ בזכותם.

 

בהדר ירקד, בהדר ישחק

והדר ילווה לעדנה

וכשעוז והדר לבושה

אז תשחק גם ליום אחרון.

 

ודור יקום וחי ישיר ליופי ולחיים

ועדנה בלי די ינק מטל שמיים

ומהדר כרמל ושרון שפעת רזי ההוויה

תקשיב אוזן עם חי

 

ומעדן שירה ויופי חיים אור קודש ימלא

וההוויה כולה לו תדובב

בחירי הריני לך מותרת

 

בהדר ירקד, בהדר ישחק...

 

ודור יקום וחי ישיר ליופי ולחיים

ועדנה בלי די ינק מטל שמיים.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להנכיח את הדר באמצעות השיר". עדנה עם הדר ז"ל
צילום: סטודיו רגעים מנצחים
"רצינו להתמקד במה שנשאר". יוני גנוט
צילום: סטודיו רגעים מנצחים
מומלצים