שתף קטע נבחר

ח"כים בליכוד לנתניהו: אל תלך לאחדות, מה לנו ולזוהיר בהלול?

חבר הכנסת החדש דודי אמסלם וארבעה ח"כים נוספים דורשים לכנס בדחיפות את הסיעה כדי למנוע אפשרות של הקמת ממשלת אחדות עם המחנה הציוני. במקביל, מנסה אמסלם לגייס למאבק גם את פעילי השטח

אחרי ש-200 צעירי מפלגת העבודה פנו ליו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג בקריאה להימנע מכניסה לממשלה, גם בליכוד פועלים באופן דומה. חבר הכנסת החדש דודי אמסלם פנה עם ארבעה ח"כים נוספים ליו"ר סיעת הליכוד בכנסת, ח"כ זאב אלקין, לכנס בדחיפות את הסיעה על מנת לשלול על הסף להקמת ממשלת אחדות.

 

במקביל פועל ח"כ אמסלם יחד עם פעילי שטח בולטים נוספים על מנת לכנס את מוסדות המפלגה ובפרט את מרכז הליכוד, כדי שתצא קריאה ברורה מהשטח אל ראש הממשלה בנימין נתניהו להימנע מתמיכה באחדות.

 

חברי הכנסת החליטו שלא להמתין להחלטת נתניהו בנושא ולהקדמות המשא ומתן הקואליציוני, והודיעו כי יש לעמוד בהבטחת הליכוד לבוחריו, קרי ממשלה ללא יצחק הרצוג וציפי לבני, שלגביהם אמר נתניהו במהלך קמפיין הבחירות: תהום פעורה בינינו וביניהם".

 

"יימנע מימוש מדיניות הליכוד" 

לפעילות של אמסלם הצטרפו חברי הכנסת ז'קי לוי, אברהם נגוסה, דוד ביטן ומיקי זוהר. להגדרתם, הפעילות נגד ממשלת אחדות מתבצעת בזמן "שהסיר הזה מתבשל ועוד לפני שמשהו מהיזומה הזאת מבשיל".

 

לדברי אמסלם, "אני בכלל לא מבין את הסיפור הזה של דיבורים על אחדות. איזה אחדות בדיוק ועם מי? זוהיר בהלול יתמוך בנו כשנבקש לשמור על ירושלים? יש לנו 67 שותפים טבעיים, שהלכו איתנו כל הדרך, אני לא מצליח להבין לוגיקה אחרת".

 

אמסלם אמר עוד כי "האפשרות להקמת ממשלת אחדות עם המחנה הציוני מנוגדת להבטחות שניתנו לבוחרים ותמנע את מימוש מדיניות הליכוד. הבטחנו לציבור ממשלה בלי בוז'י וציפי והציבור מצפה מאיתנו שנקיים הבטחות. אני שמח שחברי הסיעה החדשים מבינים את החשיבות שבהבטחות לבוחר. לדעתי, כל סיעת הליכוד תומכת ברעיון. לא ניתן יד לממשלה כזאת".

 

ההתארגנות של חברי הכנסת מהווה למעשה אמירה פומבית ראשונה בנושא בתוך הליכוד מבלי להמתין לעמדתו של נתניהו. בכירים במפלגה אמרו כי לעמדה שותפים גם פעילי שטח בולטים ולדבריהם כינוס מוסדות המפלגה לא יותיר מקום לספק באשר למסר החד שייצא לעברו של נתניהו. ח"כ אלקין ציין כי הפנייה טרם התקבלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח לע"צמ
נתניהו. כאב ראש במפלגה
צילום: חיים צח לע"צמ
מומלצים