שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

השותפים הטבעיים של נתניהו

למה התעקש נתניהו לפגוש את חברי הכנסת החרדים בחול המועד

שיחות על איראן

במהלך ימי חול המועד נפגש ראש הממשלה נתניהו עם ראשי המפלגות החרדיות. עצם הפגישה לא מפתיעה, אולם העיתוי שלה בימי חול המועד הביאה להרמת גבה. דקות לפני כניסתם של חברי הכנסת מיהדות התורה אל חדר המו"מ הקואליציוני, הם אמרו לכלי התקשורת כי בחול המועד לא יתקיים

משא ומתן. לאחר הפגישה שאלתי את אחד הח"כים שישבו מול נתניהו, האם הרגישו שעוד רגע הם מחוץ לקואליציה וזה מה שהביא אותם לרוץ לפגישה. אותו ח"כ שח לי כי שיחה אמנם הייתה עם נתניהו, אך לא על הנושאים הקואליציוניים. "דיברנו על איראן, על נאומו של אובמה, על המצב המדיני וגם זה הביטחוני". בהמשך אמר לי: "נתניהו ביקש לתחזק אותנו וליידע את השותפה העתידית על המצב במדינה".

 

לקח 'צוק איתן'

לא מפתיע שראש הממשלה מקיים פגישות מעין אלו. מי שמכיר את נתניהו יודע כי כאשר הציב לעצמו מטרה הוא יכשיר את הקרקע בכדי להגיע אליה. כרגע מבחינתו החרדים הם סוג של עוגן במו"מ הקואליציוני. אם זה היה תלוי רק בו, כבר בערב חג הפסח הוא היה סוגר איתם הסכם קואליציוני ומשם סוגר עם שאר המפלגות, אלא שלנתניהו אין חיים קלים עם כחלון, בנט וליברמן, ולמען האמת גם הוא לא עושה להם חיים קלים.

 

נתניהו שמגיע עם נדוניה של 30 ח"כים, לא רוצה להרגיש נסחט כמו בפעם הקודמת כאשר ישב מול לפיד ובנט. הוא זוכר איך זה התחיל וגם זוכר איך נגמרה אותה ממשלה. זו הסיבה שהוא מצביע כל העת על המפלגות החרדיות ומגדיר אותן כ'שותפות טבעיות', ראשי יהדות התורה שבו והזכירו לו מה קרה ב'צוק איתן' עם בנט וליברמן והבהירו כי כאשר הם יהיו שותפים דבר שכזה לא יקרה. מבחינה זו נוח לו לנתניהו לזרז את ההליך מול המפלגות החרדיות, ולאחר מכן לראות מה עושים עם בנט וליברמן.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
נתניהו ביקש ליידע את השותפה העתידית במצב הבטחוני
צילום: חיים צח, לע"מ