שתף קטע נבחר

פרקליט אביו של אייל גולן: הוא לא ידע שאסור

גזר דינו של דני ביטון, שחתם על הסדר טיעון בשורה של עבירות מין במעריצות של הזמר, יינתן בעוד 10 ימים. "מצטער על כל מה שהיה", אמר. סנגורו: "הוא לא ידע אז, היום הוא לוקח אחריות". הפרקליטות דורשת שנתיים מאסר בפועל

"אני מצטער על כל מה שהיה". כך אמר הבוקר (א') דני ביטון, אביו של הזמר אייל גולן, שחתם עם הפרקליטות על הסדר טיעון והורשע לפיו בשורה של עבירות מין בשתי נערות ובגירה אחת.

 

עוד בחדשות:

שיספה ודקרה: קרינה בריל הורשעה ברצח ילדיה

מפינלנד לישראל: יותר עצמאות למורים?

שטו לאיטליה: חשש לחיי 700 מהגרים שטבעו

 

הבוקר נערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון לשמיעת הנימוקים להסדר הטיעון לאחר הרשעתו לפני חודש וחצי ולקראת גזר הדין שיינתן בעוד 10 ימים. הפרקליטות הציגה את הנימוקים לקבל הסדר הטיעון שחתמה עם ביטון ודורשת שנתיים מאסר בפועל.

ביטון מגיע לבית המשפט המחוזי בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ביטון מגיע לבית המשפט המחוזי בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

לדברי הפרקליטות, פער הגילים בין הנאשם לנערות עמד על כ-50 שנה. "הבנות היו במצוקה, במצב אישי נפשי מורכב, אלו לא היו יחסי כוחות", אמרו בפרקליטות. "הסכמנו ללכת על הסדר טיעון אחרי שפגשנו את המתלוננות ומצאנו כראוי לכבד את הרצון שלהן להמשיך בחייהן ולא להעיד בבית המשפט". בפרקליטות סיכמו כי "מעבר לכך, הנאשם נטל אחריות מלאה בעבירות שיוחסו לו ומקבל עליו עונש ממשי".

 

סנגורו של ביטון, עו"ד ששי גז, ביקש לכבד את הסדר הטיעון, אך הבהיר כי עונש מאסר של שנתיים הוא עונש לא פשוט, במיוחד למי שלא ישב בכלא בחייו. "הוא נעמד בכיכר העיר ונענש כבר על מעשיו", אמר גז. "הוא בן 66, נשוי עם חמישה ילדים".

 

לדבריו, "בזמן המעשים, ביטון לא האמין ולא העריך את מעשיו כראוי ולא ידע כי יש בהם גוון פלילי. היום הוא יודע ולוקח אחריות ויותר חשוב זה סוג ההודאה. העסקה נעשתה על דעתן ויוזמתן של המתלוננות. 50 אלף שקלים פיצוי כספי לכל אחת זה גם עונש לא פשוט לאור מצבו".

פער גילים של 50 שנה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פער גילים של 50 שנה(צילום: מוטי קמחי)
 

מכתב האישום עלה כי ביטון נהג באופן שיטתי להיפגש עם מעריצות של בנו, נערות וצעירות בנות 20-15, בהופעות ובתוכניות שבהן השתתף גולן, בין היתר בתוכניות הטלוויזיה "אייל גולן קורא לך" ו"הכוכב הבא".

 

הוא הואשם כי נהג להציג את עצמו כאביו של גולן והבטיח להן הבטחות תוך שימוש בתחבולות, הכול תוך כדי ניצול רצונן של הנערות להימצא בקרבתו של גולן הבן ולחסות תחת הילת עולם הזוהר.

 

ביטון התוודע גם לנסיבות חייהן ולמצבן האישי והמשפחתי המורכב של הנערות שחלקן היו במצוקה כלכלית וחברתית. באחד המקרים הורה לנערה לבצע מין אוראלי במכר שלו והבטיח לו כי תעשה לו מה שהוא רוצה. אך הנערה שהצטרפה אליו סירבה לעשות זאת, ואולם הוא התעלם מרצונה ואילץ אותה לספק את צרכיו של חברו. כל אותה עת המתין לה ביטון במכוניתו בקרבת מקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ביטון בבית המשפט, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
עו"ד ששי גז
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
מומלצים