שתף קטע נבחר

כיתת יורים, שיסוף גרונות: דאעש חיסל המונים

"אומת הצלב, חזרנו. או שתתאסלמו, או שתשלמו מס גולגולת או שנרצח אתכם": ארגון הטרור הסוני פרסם סרטון וידאו חדש שמתעד שתי הוצאות להורג המוניות בלוב - אחת בחוף ים ושנייה באזור מדברי. הקורבנות - אתיופים

ארגון הטרור הסוני שוב שובר את שיאי האכזריות שקבע בעצמו, ועושה זאת בהפקה גדולה: ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) פרסם היום (יום א') סרטון וידאו שבו מתועדים לכאורה שתי הוצאות להורג המוניות - אחת בכיתת יורים והשנייה בשיסוף גרונות. התיעוד שמוצג בכתבה זו הוא חלקי כדי למנוע מכם את התמונות הקשות לצפייה. 

 

על NBA ודבורים. הולכים לבחירות בבריטניה

 

אנשי דאעש נראים בסרטון מצעידים עשרות בני אדם לבושים בכתום לאורך חוף ים, ככל הנראה בלוב, וקבוצה נוספת של אנשים בלבוש שחור תועדה צועדת באזור מדברי. בשני המקרים הושיבו את עשרות האנשים על הקרקע ואז רצחו אותם.

 על פי דאעש, קבוצה אחת שהוצאה להורג, במחוז פזאן בלוב, הייתה "חסידי הכנסייה האתיופית". ההוצאה להורג ההמונית השנייה בוצעה במחוז ברקה בלוב, אז שחטו אנשי הארגון בסכינים את גרונות קורבנותיהם שזהותם איננה ידועה. במהלך הסרטון הארוך ניתן לראות כיצד אנשי דאעש מחליפים צלבים בדגלי דאעש. ייתכן כי קבוצת הנרצחים השנייה הייתה של נוצרים קופטים ממצרים כמו 21 הקופטים שהוצאו להורג בלוב לפני כמה חודשים ותועדו במצלמות דאעש.

 

לפי שעה, לא ברור עד כמה הסרטון שפרסם דאעש אותנטי וייתכן שמדובר בכלל בעריכה מחדש של סרטון ההוצאה להורג הקודם שפרסם בפברואר האחרון.

 

"אומת הצלב, חזרנו שוב", מבשר איש ארגון הטרור בווידאו כשרובים מוצמדים לגופם של הנוצרים שעומדים להיות מוצאים להורג. עוד נמסר כי בהוצאה להורג מבקש דאעש להעביר מסר לנוצרים: או שיתאסלמו, או שישלמו מס גולגולת, או שיירצחו על ידי אנשי הארגון, נשיהם ישועבדו ורכושם יילקח.

 

"דואגים לנוצרים"

בסרטון החדש מנסה דאעש להראות שהוא דואג לנתינים הלא מוסלמים שחיים בשטחים שתחת שליטתו, כמו למשל במחוז נינוה במוסול העיראקית. לטענת הארגון, המציאות בשטח שונה מזו שמתוארת בתקשורת המערבית ושהוא בכלל לא אכזר אלא דואג לנוצרים.

 

לוב סובלת מחוסר יציבות קשה מאז הדחתו של הרודן מועמר קדאפי, שנכנע ב-2011 למורדים המגובים על-ידי קואליציה בינלאומית בראשות מדינות אירופה.

בשנים האחרונות השתלטו אנשי אל-קאעידה ודאעש על עוד ועוד אזורים שם, וכעת הם מבקשים להקים גם בלוב חליפות איסלאמית.

 

בהוצאה להורג של הקופטים מעביר דאעש מסר לעבד אל-פתאח א-סיסי, נשיא מצרים הנלחם נגד שלוחת דאעש בסיני, ולאיטליה, שחופיה אינם רחוקים יחסית בלוב ושבה רואה דאעש סמל צלבני שמנסה להכפיף את אמונתו על המוסלמים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים