שתף קטע נבחר

פרס ביטל את החוזה עם בנק הפועלים

הנשיא לשעבר חתם השבוע עם הפועלים על חוזה ב-30 אלף דולר בחודש - שלפיו היה אמור לקדם את עסקי הבנק בארה"ב. בסביבתו אמרו כי החליט להיות "קשוב לרחשי הציבור" ולבטל את החוזה - אף שהתכוון לתרום את השכר למטרות פילנטרופיות

בעקבות הביקורת הציבורית - נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס החליט לבטל את החוזה שחתם עם הפועלים לפיו היה אמור לקבל מהבנק 30 אלף דולר לחודש ובתמורה לסייע לו לקדם את עסקיו בארה"ב ובשווקים בינלאומיים

 

 

פרס הקים לפני מספר חודשים חברה כלכלית "פרס אנד אסוושייטס" שמטרתה לעבוד עם חברות ישראליות ולקדם את פעילותן בחו"ל ובשווקים חדשים. בסביבתו של פרס אמרו כי הנשיא לשעבר החליט להיות "קשוב לרחשי הציבור" ולבטל את החוזה - אף שכוונותיו היו לתרום את השכר למטרות פילנתרופיות. החוזה בין הצדדים כלל כמה אירועים בארה"ב בהם היה אמור פרס לנאום. 

 

כך, בשבוע הבא פרס היה אמור להשתתף באירוע מיוחד שעורך בנק הפועלים בניו-יורק לכבוד 40 שנות פעילות בארה"ב. האירוע שיתקיים במוזיאון הטבע בניו יורק תחת הכותרת "העמקת הקשר עם הלקוחות והמשך הצמיחה העסקית" יעלה לבנק על פי הערכות כ-1.5-1 מיליון דולר. באירוע ייקח חלק ראש עירית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני וישתתפו בו כ-700 מוזמנים נוספים.  

 

בנק הפועלים נמצא תחת חקירה של הרשויות האמריקאיות בחשד כי סייע ללקוחותיו להתחמק מתשלומי מסים. ברבעון האחרון של שנת 2014 ביצע הבנק בהוראת המפקח על הבנקים הפרשה של 195 מיליון שקל בגין הפרשה.

 

בבנק הפועלים סירבו להתייחס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
שמעון פרס מתארח בכנס כלכלי ב דאבוס שוויץ
צילום: AP
מומלצים