שתף קטע נבחר

רקטה התפוצצה בשטח פתוח בשער הנגב

זמן קצר לפני השעה 21:00, עם תום חגיגות יום העצמאות, הופעלה אזעקה בשדרות ובכמה יישובים בסביבה. ככל הנראה רקטה התפוצצה בתחומי המועצה האזורית שער הנגב. תושב האזור: "שמענו אזעקה, סגרנו את דלת הממ"ד ושמענו פיצוץ חזק". אין נזק או נפגעים

בפעם הראשונה ב-2015 - רקטה ששוגרה מרצועת התפוצצה בשטח ישראל - במוצאי יום העצמאות ה-67 של מדינת ישראל: אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (יום ה') בשדרות ובכמה יישובים בעוטף עזה. ככל הנראה רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. אין נפגעים ואין נזק. כשעתיים לאחר הירי אותר מקום הנפילה.

 

זמן קצר לפני השעה 21:00 הופעלה אזעקה בשדרות ובכמה יישובים בסביבה, לאחר שזוהה שיגור רקטה מרצועת עזה. תושבים בעוטף עזה דיווחו על פיצוץ עז ששמעו. כוחות הביטחון ערכו סריקות באזור ולקראת השעה 23:00 מצאו את המקום שבו התפוצצה הרקטה. 

 

סריקות בעוטף עזה (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
סריקות בעוטף עזה(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

תושב המועצה האזורית שער הנגב סיפר הערב: "שמענו את האזעקה ורצנו לממ"ד. סגרנו את הדלת ואז היה פיצוץ חזק מאוד. בוודאות שזה היה קסאם, אין לי ספק כי אני מזהה את הרעש. זה היה מפתיע ולקח לנו כמה שניות להבין מה קורה כי אנחנו בתקופה שקטה ורגועה, לא ממש היינו דרוכים. לא קיבלנו הנחיות מיוחדות מאז".

 

ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר אמר ל-ynet: "מדובר באירוע יוצא דופן ולא ברורות ההשלכות שלו. אין בהלה בקרב התושבים, גם לא מאלה ששמעו את הפיצוץ. זאת המציאות שלנו כשיושבים ליד הר געש שלא מטופל ולא מוסדר מבחינה מדינית, מדי פעם הוא מתפרץ".

 

שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים, אמר: "אנו סומכים על צה״ל שידע להגיב על מנת לשמור על השקט בדרום ולא יאפשר ירי אקראי". תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, אמר: " אם יתברר כי אכן הייתה נפילה בשטחי ישראל, אנו מצפים מהדרג המדיני להורות על תגובה חמורה ומשמעותית על ירי זה ועל כל נפילה שתתרחש בעתיד - על מנת להעביר מסר ברור לצד הפלסטיני כי מדינת ישראל ותושביה לא יסבלו טפטופי ירי, כפי שהבטיחה הממשלה בסיום מבצע 'צוק איתן'".

 

יש לציין כי ביומיים האחרונים חמאס ביצע גל מעצרים בקרב הסלפים ברצועת עזה, בעקבות סדרה של פיצוצי מטענים במקומות שונים בתקופה האחרונה. מנגנוני הביטחון של חמאס ריכזו את כל המרץ שלהם כדי לתפוס את מניחי המטענים, אך עד כה לא ברור לאיש מי עומד מאחורי אותם פיצוצים מסתוריים. על פי גורמים סלפים 13 מאנשיהם נעצרו, וייתכן כי הירי הערב לכיוון ישראל נועד להביך את חמאס בגלל המעצרים הללו.

 

הפעם האחרונה שבה הופעלה אזעקה בעוטף עזה הייתה בסוף דצמבר 2014. מטוסי חיל האוויר תקפו בלילה של ה-20 בדצמבר שטח

 אימונים של הזרוע הצבאית של חמאס באזור חאן יונס בדרום רצועת עזה בתגובה לירי רקטה שהתפוצצה יום קודם לכן במועצה האזורית אשכול. זו הייתה התקיפה הראשונה של צה"ל בשטח הרצועה מאז סיום מבצע "צוק איתן".

 

הירי הקודם  לכן לעבר יישובי עוטף עזה היה ב-1 בנובמבר. רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה ליד גדר הגבול, בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. מערכות ההתראה זיהו ירי רקטה, אך לא נשמעה אזעקה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. הפסקת האש ממבצע "צוק איתן" הופרה לראשונה ב-16 בספטמבר אז התפוצצה רקטה בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת במועצה האזורית אשכול. גם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
הסריקות באזור שבו נשמע הפיצוץ
צילום: רועי עידן
צילום: אבי רוקח
שיגור רקטה. ארכיון
צילום: אבי רוקח
מומלצים