שתף קטע נבחר

ניסיון חיסול: 3 פצועים בפיגוע פלילי בגבעתיים

בצהריים החריד פיצוץ עז את רחוב הפלמ"ח בעיר, סמוך לגן ציבורי. כוחות מד"א פינו שני פצועים קשה ואחד בינוני. אחד הנפגעים הוא יעד משטרתי המתגורר בסמוך, ואחר הוא המאבטח שלו. עד ראייה: "זה היה פיצוץ יוצא דופן בעוצמתו"

פיצוץ עז אירע לפני הצהריים (יום א') במכונית ברחוב הפלמ"ח בגבעתיים. ממד"א נמסר כי במקום טופלו שני פצועים קשה ואחד במצב בינוני. אדם נוסף, שככל הנראה היה מטרת ניסיון החיסול ומוגדר "יעד משטרתי", נפגע קל בלבד וסירב לקבל טיפול. הוא מתגורר באזור ואחרי האירוע ביצע חבלן חיפוש בביתו. צוות חקירה מיוחד של מרחב דן בודק אם הרקע לאירוע הוא סכסוך בין שני עבריינים על לבה של אישה.

 

שלושת הפצועים, בשנות ה-40 לחייהם, פונו לבתי חולים. אחד מהם הוא מאבטח של יעד החיסול. נבדק חשד שלפיו המכונית שהתפוצצה גנובה. לא הרחק ממקום הפיצוץ נמצא גן ציבורי ובו הורים, מטפלות ופעוטות. החקירה תעבור בקרוב לטיפול ימ"ר תל אביב. שלומי שגיא, סגן מפקד מרחב דן, סיפר: "בין הנפגעים אין עוברי אורח. הרקע לאירוע פלילי וחלק מהפצועים מוכרים לנו".

 

 

זירת הפיצוץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
זירת הפיצוץ(צילום: מוטי קמחי)

פינוי המכונית שנפגעה בפיצוץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פינוי המכונית שנפגעה בפיצוץ(צילום: מוטי קמחי)

 

שרידי המכונית בגבעתיים (צילום: תיעוד מבצעי מד״א) (צילום: תיעוד מבצעי מד״א)
שרידי המכונית בגבעתיים(צילום: תיעוד מבצעי מד״א)

זירת הפיצוץ בגבעתיים (צילום: ישראל אלמסי) (צילום: ישראל אלמסי)
זירת הפיצוץ בגבעתיים(צילום: ישראל אלמסי)

 (צילום: דוד סיון) (צילום: דוד סיון)
(צילום: דוד סיון)

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)

 (צילום: תיעוד מבצעי מד״א) (צילום: תיעוד מבצעי מד״א)
(צילום: תיעוד מבצעי מד״א)

טל, שנמצאה באזור בעת האירוע, סיפרה ל-ynet: "שמענו פיצוץ אדיר. הבניין שלנו רעד, אנחנו ברחוב עליית הנוער.

אני רואה פה עשן מיתמר מאחורי בניין וניידות נכנסות מרחוב הל"ה".

 

אחד הפצועים קשה, הסובל מפגיעות חזה וגב, פונה לבית החולים תל השומר. שני האחרים סובלים מפגיעות ראש והדף והם פונו לבית חולים איכילוב.

 

הזמר דורון מירן שמתגורר בסמוך: "שמעתי פיצוץ מטורף. חשבתי שמטוס נפל. זו עיר שקטה ורחוב שקט. כמות כזאת של אנשים כמו עכשיו מעולם לא הייתה כאן".

 

גל חרמוני, שנמצא באזור הפיצוץ בגבעתיים, סיפר: "יש פה מכונית מפויחת לחלוטין שמעלה עשן. שני פצועים פונו ויש אלונקה נוספת בדרך. כוחות זק"א כאן וגם אמבולנסים שהיו ויצאו. היה בום כזה שכל הבניין רעד ועכשיו יש סירנות מכל עבר. זה נשמע משהו שהוא לא רגיל, יוצא דופן".

 

דובר מד"א זכי הלר מסר מיד אחרי הפיצוץ: "בשעה 11:36 נמסר למד"א מרחב דן על ככל הנראה פיצוץ שאירע ברכב או בסמוך אליו ברחוב הפלמ''ח בגבעתיים. מדיווח ראשוני בלבד, חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי לשלושה פצועים עם פגיעות בפנים ובגפיים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המכונית שנפגעה בפיצוץ בגבעתיים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים