שתף קטע נבחר

הוכרזו הזוכים בפרס ירושלים לאחדות ישראל

הפרס על-שם הנערים שנחטפו ונרצחו יוענק לרעיה ויוסי אפנר, לרב נחמיה וילהלם, לתא"ל (מיל') רם שמואלי ולרב חכם דוד מנחם

"זוכי הפרס מגלמים באישיותם ובפועלם את אחדות ישראל", הכריז ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, מיוזמי פרס ירושלים לאחדות ישראל, "והפרס נועד ללכד את כל העם בישראל ולחזק את הסובלנות ואת הכבוד ההדדי בין כל חלקי החברה".

 

פרס ירושלים לאחדות ישראל על שם שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון לפני כשנה - נפתלי פרנקל ז"ל, גיל־עד שער ז"ל ואיל יפרח ז"ל - הוא מיזם משותף לארגון "גשר" ולראש עיריית ירושלים ברקת ובתמיכת הפדרציה היהודית של ניו־יורק. הוא כולל פרס בסך 300 אלף שקל שיחולק בין הזוכים ויוענק מדי שנה על פעילות למען אחדות העם ב"יום האחדות" בראשית יוני, זמן קצר לפני יום השנה לרצח שלושת הנערים. טקס הענקת הפרס יתקיים בבית הנשיא במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש עיריית ירושלים, חברי ועדת הפרס ומשפחותיהם של שלושת הנערים.

 

הזוכים הראשונים בפרס הם רעיה ויוסי אפנר, שיזמו את המפעל החינוכי "נפגשים בשביל ישראל" להנצחת בנם, סמל־ראשון אבי אפנר ז"ל, שנהרג באסון המסוקים, ולזכר הנופלים במערכות ישראל ובפיגועי הטרור. המיזם הוא מסע בשביל ישראל מאילת ועד שאר־ישוב, ומטרתו העיקרית היא העמקת תחושת האחדות בחברה הישראלית, תוך יצירת שיח מקרב בין אנשים שונים הבאים ממגזרים ומרקעים שונים.

 

הזוכה השני הוא הרב נחמיה וילהלם, שמנהל זה 20 שנה את בית חב"ד בבירת תאילנד בנגקוק – שבו עוברים עשרות אלפי מטיילים ישראלים כל שנה. המקום מעניק שירותים בחינם למטיילים יהודים מישראל ומהתפוצות, דוגמת ארוחות שבת, פינות מנוחה, עמדות אינטרנט וסיוע וליווי במקרי מצוקה.

 

הזוכה השלישי הוא תת־אלוף (מיל') רם שמואלי, שעוסק בפיתוח מסגרות פעולה המחזקות קידום עתיד משותף לחברה בישראל.

 שמואלי פועל לאריגת דרך משותפת תוך יצירת שיתופי פעולה בין ארגונים וגופים חברתיים וחינוכיים בסקטור העסקי והציבורי, ופעילויות הארגונים השונים כללו עשרות מפגשים שבהם לקחו חלק כ־150 אלף משתתפים.

 

הזוכה הרביעי הוא הרב חכם דוד מנחם, שעושה שימוש במוזיקה ובפיוט כמצע לשילוב של עולמות שונים כדוגמת ההלכה, הציונות ויהדות המזרח. בפועלו מבקש הרב לחבר את התורה לעולם המודרני, ולהראות כי בכוחה של המוזיקה לאחות את השסעים השונים בחברה הישראלית מתוך חיבור של היצירה לטקסט ולמסורת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
ראש העיר ברקת. "הזוכים מגלמים את אחדות ישראל"
צילום: EPA
מומלצים