שתף קטע נבחר

תנו לדגים לנוח

הדגים בים התיכון נמצאים במגמת ירידה ואף בסכנת הכחדה. קמפיין חדש של החברה להגנת הטבע קורא לדייגים החובבים לא לדוג בעונת הרבייה כדי לאפשר לדגים להתרבות ולמשרד החקלאות להגביל את פעילותם של דייגים מסחריים בים. במשרד החקלאות טוענים כי אסרו על דיג בצלילה בעונת הרבייה ו"מתוכננת הגבלה של דיג המכמורת במים רדודים ובתקופות רגישות להתפתחות הדגיגים בים"

 

מגישה: לי סובר. מרואיינים: אלון רוטשילד מהחברה להגנת הטבע ואלעד עמית, דייג חובב (כתב: ארז ארליכמן, צילום: ניצן דרור ואלי סגל, במאי: סיגל מגריסו, הפקה: לי סובר ורעות רימרמן)
 
 

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה: "לאחרונה הודיע משרד החקלאות ופיתוח הכפר כי בכוונתו לאסור דיג בצלילה עם מיכלי אוויר לצמיתות, וכן לאסור דיג בצלילה בעונת הרבייה הנוכחית. בנוסף מתכוון המשרד להגביל את עומק הדיג של ספינות המכמורת כבר בקיץ הקרוב, לעומק מינימלי של 30 מטר.

 

המשרד פועל להגדרת בעלי רישיונות הדיג השונים (המסחרי והספורטיבי), להגביל בהתאם למצב הדגה את מספר ספינות הדיג ואת כוח הגרירה שלהן, את אורך הרשתות ומערכי החכות ואת גודל העין של חורי הרשתות. בנוסף, מתוכננת הגבלה של דיג המכמורת במים רדודים ובתקופות רגישות להתפתחות הדגיגים בים. המשרד פועל לתיקון תקנות לטובת הסדרת נושאים רבים בענף הדיג, אשר יוגשו לאישור שר החקלאות הבא, לטובת יצירת מציאות חדשה ומותאמת לפעילות הדיג בים התיכון ובמקומות האחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים