שתף קטע נבחר

אור אסרף עדיין מוגדר "מנותק קשר" בנפאל; צפו בשיחה המרגשת של מעיין עציון עם אמה

המטייל בן ה-22 מלהבים הוא הישראלי האחרון שטרם יצר קשר עם משפחתו מאז רעידת האדמה הקטלנית. בתו של רבש"צ קיבוץ נירים המנוח חולצה מטרק בלנגטנג והתקשרה להרגיע את אמה המודאגת בבית

ארבעה ימים אחרי שרעידת האדמה בעוצמת 7.8 דרגות בסולם ריכטר הכתה בנפאל, מדווח היום (ד') משרד החוץ על מטייל ישראלי אחד שמוגדר עדיין "מנותק קשר" – אור אסרף בן ה-22 מלהבים. כל שאר הישראלים השוהים במדינה יצרו קשר עם משפחותיהם או עם כוחות החילוץ הנמצאים במדינה.

 


אור אסרף ()
אור אסרף

אסרף (22), חייל משוחרר שלחם ונפצע בצוק איתן, לא דיבר עם הוריו אורית ופטריק מאז יום שישי. אמו הגיעה אתמול לנתב"ג בתקווה שהוא חזר עם טיסת אל על והכינה שלט שעליו נכתב "האם מישהו ראה את אור אסרף". היא סיפרה: "הוא יצא בשבת לטרק באזור הלנגטנג כמה שעות לפני הרעש, ומאז לא שמענו ממנו. אנחנו מאוד מודאגים, אנחנו לא יודעים עם מי הוא נסע לאזור הזה, ולא יודעים אם הוא טייל עם ישראלים".

 

גיא יצחק, חברו הטוב של אור שטייל עמו במזרח, סיפר: "הוא יצא לטרק של הלנגטנג. הוא יצר איתנו קשר שלוש-ארבע שעות לפני הרעידה ומאז לא דיבר איתנו. אנחנו לא יודעים בדיוק עם מי הוא יצא לטרק, כי הוא אמר שאולי הוא ייצא לבד".

 

אלמוג פוקס שטייל עם שניהם הוסיף: "רעידת האדמה הייתה אמורה לתפוס את אור באמצע יום ההליכה הראשון של הטרק. המאמצים העיקריים מתרכזים בלמצוא אנשים ששמעו עליו או ראו אותו אחרי הרעידה. דיברתי עם הרבה אנשים שראו אותו יום לפני, אבל לצערי זה לא עוזר כמצופה".

 

מנגד, לאחר ימים ארוכים ומורטי עצבים הגיעה השיחה המיוחלת לבית משפחת עציון שבקיבוץ נירים בעוטף עזה. מעיין, שאיבדה את אביה זאב ביום האחרון של מבצע צוק איתן, הייתה אחת מהמטיילים הישראלים שהוגדרו מנותקי קשר. היום, לראשונה מאז שבת, היא שוחחה עם אמה נאווה.

 

בימים האחרונים עלה רף החרדה בקרב משפחת עציון נוכח המסרים המדאיגים שהועברו ממעיין וחברה עומרי קדוש. הם והקבוצה שעמם הם טיילו דיווחו כי הם נמצאים בתחילת הטרק לאגמים הקפואים וזקוקים באופן דחוף לחילוץ שכן הציוד והמזון שברשותם אוזל והולך, ובמקביל החלו המקומיים הנפאלים להפגין כלפיהם עוינות.

 

הקבוצה, שכללה גם מטיילים אירופאים, חולצה מכפר שבו שהו מאז רעידת האדמה, ועשו את דרכם לבסיס הצבאי שהוקם באזור. המחלצים אפשרו להם לשוחח טלפונית עם משפחותיהם.

 

לפי שעה עומד מספר ההרוגים הרשמי בנפאל על 5,006 ומספר הפצועים על יותר מעשרת אלפים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים