שתף קטע נבחר

משרד החקלאות החרים את הכלבה שהושלכה מעבר לחומה

בעקבות פרסום הסרטון בסוף השבוע שעבר בו תועד צעיר בן 18 כשהוא משליך את לולה, כלבה עיוורת וקשישה מעבר לחומה גבוהה בכפר סבא, הוא עוכב לחקירה ע"י המשטרה ונשלח למעצר בית בתנאים מגבילים. כעת נודע ל-ynet כי הכלבה הוחרמה בתחילת השבוע ע"י פקחי משרד החקלאות בטענה כי הבעלים לא נראו מונעים את ההתעללות, לא העניקו לה טיפול רפואי לאחר המקרה ואף שחררו אותה ללא השגחה ברחוב

הוחרמה הכלבה שהושלכה מעבר לחומה גבוהה בכפר סבא. תחילת הפרשה ביום שישי שעבר. חבורת צעירים תיעדה יום קודם לכן, באמצעות הטלפון הסלולרי מעשה התעללות קשה בכלבה בוגרת ועיוורת בגינה בבית פרטי. הסרטון שהופץ  באמצעות אפליקציות מסרים ובפייסבוק, עורר זעם רב בקרב הגולשים

 

 

בסרטון נראית כלבה בשם "לולה", יושבת על הרצפה בגינת הבית. החשוד במעשים, צולם בגבו אל המצלמה, נראה לוקח את הכלבה בידיו ולאחר מספר שניות, רץ איתה לעבר חומת הגינה ונראה כי עמד לזרוק אותה באוויר.

 

ברקע נשמעה קריאה של אחד הנוכחים שלא לעשות זאת וככל הנראה, בעל הכלבה שצפה בנעשה, נדחף על ידי אחד הנוכחים לצד. לאחר מכן, החשוד השליך את הכלבה מעבר לחומה הגבוהה, המכוסה בצמחייה רבה. בתום התקרית, נצפו מספר צעירים צוחקים בקול. הכלבה שרדה את הנפילה ללא פגע.

 

 

ברשת החל "מצוד" לגילוי זהותו של הצעיר שתועד משליך את הכלבה ושל הנוכחים בעת האירוע. עמוד הפייסבוק של משטרת ישראל הוצף בפניות של גולשים שביקשו מהמשטרה לחקור ולפעול נגד החשודים במעשים. 

 

בעקבות פרסום הסרטון שגרם לסערה ברשת, עוכב הצעיר לחקירה על ידי משטרת כפר סבא באותו הערב ולאחר חקירה, נשלח למעצר בית בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבות. מאוחר יותר, פירסם החשוד במעשים התנצלות כשפניו מוסתרות בגין מעשיו. הוא טען כי היה בגילופין בעת המעשה והוסיף כי בכוונתו להתנדב בעמותות למען בעלי חיים.

 

לולה הובאה אל תחנת המשטרה ובעליה מסרו עדות (צילום: חטיבת דוברות המשטרה) (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
לולה הובאה אל תחנת המשטרה ובעליה מסרו עדות(צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
 

 

במקביל לחקירת המשטרה, פקחי משרד החקלאות פתחו בחקירת המקרה בחשד להפרת חוק צער בעלי חיים. במשרד החקלאות טוענים כי הגיעו אליהם ממצאים נוספים, ובעקבות כך הוחלט להחרים את הכלבה. 

 

 (צילום: תנו לחיות לחיות) (צילום: תנו לחיות לחיות)
(צילום: תנו לחיות לחיות)

 

הכלבה לקויית הראייה נמצאה משוטטת ברחוב

בתחילת השבוע הגיעו פקחי משרד החקלאות לביתו של בעלי הכלבה בכפר סבא. במשרד ציינו כי על פי הנראה בסרטון, בעלי הכלבה שנכחו במקום, לא תועדו כשהם מנסים למנוע את השלכת הכלבה מעבר לחומה הגבוהה או הביעו ביקורת על המעשה כלפי החשוד שביצע את המעשה. במשרד מציינים כי אי מתן בדיקה וטיפול וטרינרי לאחר המקרה, הם בגדר עבירה לכאורה על חוק צער בעלי חיים.  

 

במשרד טוענים כי הכלבה לא הובאה לטיפול אצל רופא וטרינר על מנת לוודא כי לא סבלה מפגיעות פנימיות או הזדקקה לטיפול וטרינרי בעקבות המקרה.

 

 (צילום: תנו לחיות לחיות) (צילום: תנו לחיות לחיות)
(צילום: תנו לחיות לחיות)

 

"בבדיקה עם הרופא הווטרינר הרשותי, ד"ר יוסף שמחון, נמצא כי בנוסף לכך שהכלבה לא נלקחה לבדיקה רפואית, ולמרות גילה והיותה לקוית ראייה, נמצאה הכלבה משוטטת ברחוב ללא השגחה, אבודה ומפוחדת", אומרת ד"ר נירית צפורי-ברקי, סגנית הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

 

"בכך נוספת הזנחה של שחרור כלבה כזו לשוטט לבד ברחובות כשאינה יכולה לדאוג לעצמה ועלולה להיפגע מרכב חולף או לגרום לתאונת דרכים. בנוסף, הכלבה אינה מחוסנת בחיסון כלבת, אינה מסומנת בשבב ומוחזקת ללא רישיון החזקה, כנדרש בחוק".

 

אנשי המחלקה הווטרינרית בעיריית כפר סבא לכדו את הכלבה כשהיא משוטטת ברחוב ללא בעליה והועברה לכלבייה הרשותית. פקחי המשרד העבירו אותה מהכלבייה לבדיקות רפואיות ומשם למתקן מוגן.

 

בדרך לבית מוגן עם יעל ארקין, מנכ"לית עמותת "תנו לחיות לחיות" (צילום: תנו לחיות לחיות) (צילום: תנו לחיות לחיות)
בדרך לבית מוגן עם יעל ארקין, מנכ"לית עמותת "תנו לחיות לחיות"(צילום: תנו לחיות לחיות)

 

במשטרה סיימו לאחרונה את חקירת הצעיר החשוד בהתעללות והעבירה את המלצותיה למשרד להגנת הסביבה במטרה להכין כתב אישום נגד הצעיר.

 

ברשת החלו להתפרסם ידיעות לא מאומתתות על כך שהכלבה סובלת משברים ברגליה, פגיעה בלסת ואף אושפזה בבית החולים הווטרינרי בבית דגן, בבית החולים נמסר ל-ynet כי לאחר בדיקה לא הגיעה אליהם כלבה שכזאת מאז האירוע.

 

"המקרה המזעזע של השלכתה של לולה נגע בכל אחד ואחד מאיתנו. לולה כלבה כל כך מרגשת וטובה שמגיע לה את הטוב ביותר ולכך אנחנו נדאג", אומרת ל-ynet יעל ארקין, מנכ"לית עמותת "תנו לחיות לחיות". "אנחנו מקווים שמקרים כאלו יגמרו בעונשי מאסר בפועל למען יראו ויראו .עבירה כה חמורה על חוק צער בעלי חיים חייבת להיגמר בכתב אישום קשה ומאסר בפועל .לא פחות מזה".

 

 (צילום: תנו לחיות לחיות) (צילום: תנו לחיות לחיות)
(צילום: תנו לחיות לחיות)

 

הבעלים לא ידרשו את הכלבה? היא תימסר לאימוץ

לדברי ארקין, לולה הכלבה סובלת מבעיות רפואיות הנוגעות לגילה המבוגרת וכי הכלבה לא נפצעה במהלך התקרית. "היא היתה מבוהלת ומבולבלת. עכשיו משתקמת באומנה".

 

במשרד החקלאות מנועים כרגע ממסירת הכלבה לאימוץ, עד אשר יחלפו 20 יום. במהלך תקופה זו, רשאים הבעלים של הכלבה לערער על ההחלטה. בעמותה ציינו כי ככל הידוע להם, עדיין לא התקבלה פנייה מצד הבעלים להשיב אליו את הכלבה ובתום המועד החוקי, הם מקווים כי יתאפשר למצוא לה בית מאמץ. 


פורסם לראשונה 30/04/2015 23:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים