שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תימן: 'כוח קרקעי סעודי נלחם במורדים בתימן'
  גורמים בתימן וכלי תקשורת ערביים מדווחים על הנחתת כוחות קואליציה ערבית, בראשות סעודיה, בעיר עדן ועל כניסתם ללחימה נגד המורדים החות'ים השיעים שנתמכים על ידי איראן. ריאד מכחישה את הדיווחים

  סיימו את התקיפה האווירית ועוברים למבצע קרקעי? גורמים בתימן מסרו היום (יום א') שכוח קרקעי מצומצם של הקואליציה הערבית בראשות סעודיה הוצב באזור שדה התעופה של עדן בדרום המדינה. לדבריהם, קרוב ל-20 חיילים של הקואליציה הערבית משתתפות ב"משימת מודיעין" בעדן.

   

  אסירי תודה לעסירי. דובר צה"ל הסעודי מככב

   

  עוד חדשות בעולם :

  פני המשטר המובס. הנמר הפצוע של אסד

  נמצאו 50 גופות בהימליה, בהן של תיירים זרים

   

  במקביל, כלי תקשורת ערביים גם דיווחו על כוחות קרקעיים ראשונים שהגיעו הבוקר לעדן, וכבר החלו לתמוך בכוחות המזוהים עם הנשיא המודח עבד ראבו מנסור האדי נגד המורדים השיעים החות'ים. בימים אלה שוהה האדי בריאד.

   

  תומכי הנשיא המודח מנסור בעדן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  תומכי הנשיא המודח מנסור בעדן(צילום: AFP)

  הודיעו על סיום המבצע, אבל התקיפות מהאוויר נמשכות. דובר הקואליציה הערבית, אחמד בן חסן עסירי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  הודיעו על סיום המבצע, אבל התקיפות מהאוויר נמשכות. דובר הקואליציה הערבית, אחמד בן חסן עסירי(צילום: AFP)

  באחד מכלי התקשורת המקומיים בתימן נטען כי כבר הבוקר השתתפו כוחות הקואליציה הערבית בקרבות בנתיב הימי שמפריד בין מנהלת אל-מנסורה לבין חור מכסר בחזית שדה התעופה. לא מזמן הודיעה סעודיה על סיומו של מבצע "סופה נחרצת" נגד המורדים השיעים בתימן, שנתמכים על ידי איראן, שכלל תקיפות אינטנסיביות מהאוויר. אין זו הפעם הראשונה שבה מדווח על מעורבות קרקעית סעודית בתימן, אך ריאד הכחישה את הדיווחים בתוקף. 

   

  עם סיוע הקמפיין האווירי פתחה הקואליציה הערבית במבצע תחת שם חדש - "החזרת התקווה". על פי ההערכות, מבצע זה נועד להתמקד יותר בצד ההומניטרי והפוליטי בתימן ופחות בצבאי. אולם, סעודיה ומדינות אחרות בקואליציה שמרו לעצמן את הזכות לפעול צבאית בכל עת. בעקבות הדיווחים האחרונים על כוחות קואליציה ערבית בתימן נראה שהמשבר באזור מסרב להסתיים ופתרון פוליטי שיביא לסיומו לא נראה באופק. למעשה, ההפצצות האוויריות ממשיכות כל הזמן נגד יעדי המורדים החות'ים.

   

  רשת "אל-ערבייה" ציטטה את דובר הקואליציה הערבית, אחמד אל-עסירי, שטען כי לא הונחת כוח ערבי בעדן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  על הכוונת של כוחות הקואליציה. מורדים חות'ים שיעים בעיר עדן
  צילום: AP
  מומלצים