שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: מי לוחץ על לורין היל להחרים את ישראל?

  ארגון אמריקאי הקורא לחרם על ישראל מפציר בזמרת לורין היל לבטל את הופעתה בישראל הצפויה ביום חמישי. לצורך כך אף הפיק פעילים סרטון לצלילי הביצוע שלה ל"Killing Me Softly". החשש: הזמרת תיענה לקריאות החרם

  ארבעה ימים בלבד לפני הופעתה של לורין היל בישראל, מופעלים לחצים כבדים על הזמרת שלא להופיע בארץ. במהלך החודש האחרון קרא ה-"BDS", ארגון הקורא לחרם תרבותי ואקדמי על ישראל, לזמרת להחרים את ישראל . בשבוע שעבר אף עלה לרשת סרטון שנערך לצלילי "Killing Me Softly", שיר שהפך מזוהה עם היל, בו משולבות תמונות שלה לצד תמונות חיילי צה"ל בשטחים, כשישראל מושווית למדינת אפרטהייד.

   

  "נוכחותם של אמנים משמשת את ישראל כלי ללגיטמציה של מעשיה ושמירת מעמדה כחברה נורמלית בקהילה הבינלאומית", נכתב בהודעה של אנשי הקמפיין האמריקאי לסיום הכיבוש הישראלי, המבקשת מאנשים ללחוץ על היל לסייע לפלסטינים על ידי ביטול הופעתה באזור.  

   

  הקמפיין, שכולל גם עצומה ברשת ופעילות בטוויטר תחת ההאשטאג KillingMeSoftly#, משווה הופעה בתל אביב היום להופעה בסאן סיטי שבדרום אפריקה בתקופת האפרטהייד. גורמים המקורבים להפקה הישראלית של המופע טוענים כי בעוד נציגיה של היל טרם הודיעו רשמית על כוונתם לבטל את המופע, נראה כי הם שוקלים זאת ברצינות. 

   

  בהודעה מטעם מפיקי ההופעה בישראל נמסר כי בימים האחרונים הועברו אליהם מסרים בדבר רצונה של היל לבטל את הופעתה, וכי נעשים מאמצים מאסיביים בכל דרך אפשרית לקיום ההופעה.   לורין היל עתידה להופיע בישראל ב-7 במאי ב"לייב-פארק" בראשון לציון.

   

  מאמצים למניעת הגעתם של מוזיקאים ואנשי תרבות לישראל הפכו בשנים האחרונות לעניין שגור כמעט. על רבים מופעל לחץ כבד הן מצד ארגונים פרו-פלשתינים והן מצד מוזיקאים דוגמת רוג'ר ווטרס, הקוראים להם לבטל הגעתם כאות מחאה על פעילות ישראל בעזה. חשוב לציין כי לצד מוזיקאים שבחרו להגיע לישראל על אף ההפצרות והאיומים לפגיעה בהם אם יגיעו, דוגמת אלישיה קיז או רובי וויליאמס, ישנם גם אמנים שבוחרים להיענות להפצרות. אלביס קוסטלו, שינייד אוקונור, גיל סקוט הרון, קאט פאואר והפיקסיז ב-2010 הם רק חלק מהאמנים שביטלו את הופעותיהם המתוכננות בישראל, עקב לחצים כבדים שהופעלו עליהם. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לורין היל. קמפיין לביטול ההופעה
  לאתר ההטבות
  מומלצים