שתף קטע נבחר

אלון חסן נגד הקצין החשוד: "בחש והדליף"

לאחר שהותר לפרסם את שמו של רפ"ק ערן מלכה, שהדליף לכאורה מידע רגיש לעו"ד רונאל פישר, הגיב יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר בפייסבוק: "זה אותו אחד שאם הייתי משלם את השוחד היה דואג לסגור את החקירה"

אלון חסן, מי שהיה יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, מגיב הערב (יום א') על פרסום שמו של רב-פקד ערן מלכה מיחידת להב 433 בפרשת עורך הדין רונאל פישר. "זה אותו אחד שבחש והדליף חומרים מתוך החקירה וזה אותו אחד שאם הייתי משלם את השוחד היה דואג לסגור את החקירה", כתב בדף הפייסבוק שלו.

 

רב-פקד מלכה חשוד שהדליף מידע רגיש לעו"ד רונאל פישר. בתפקידו האחרון שימש מלכה ראש צוות חקירה ביחידה לפשיעה כלכלית. יחד עם זאת, מדובר בקצין שהיה שותף בחקירות הרגישות ביותר בישראל גם ביאחב"ל (היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית). על פי החשד, מלכה העביר לפישר מידע מתוך חקירות סמויות וכך יכול היה עורך הדין להציע לנחקרים לפעול לסגירת התיק נגדם בתמורה לתשלום. הקצין, יש לציין, פרש מהמשטרה לפני כשנה. על פי החשד, השניים אף יצאו לטיול יחד וגם נושא זה נבדק.

 

רפ"ק ערן מלכה. ניבאו לו עתיד מזהיר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
רפ"ק ערן מלכה. ניבאו לו עתיד מזהיר(צילום: גיל יוחנן)

אלון חסן. נדרש לשלם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלון חסן. נדרש לשלם(צילום: מוטי קמחי)

חסן, שכבר לא מכהן כיו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד, כתב בדף הפייסבוק שלו כי "מלכה היה ראש צוות החקירה בפרשה שלנו, זה זה שאחראי על כל החוקרים והחומרים בחקירה. זה אותו אחד שבחש והדליף חומרים מתוך החקירה וזה אותו אחד שאם הייתי משלם שוחד היה דואג לסגור את החקירה. נציגת המדינה התבטאה היום בבית המשפט שזהו יום שחור לגורמי אכיפת החוק. אני עובר כבר שנה שלמה שחורה. מלכה מעורב חזק בפרשה שלי ובפרשות רבות נוספות".

 

יו"ר ועד עובדי הנמל לשעבר טען כי על פי הגילויים החדשים, החקירה נגדו "מזוהמת" למרות שהמשיך להחקר במסגרתה.

 "מה הערך של חקירה מזוהמת? חקירה שיודעים מה התוצאה שלה? חקירה שמי שמנהל אותה מושחת? חקירה שאם הייתי משלם שוחד הייתה נסגרת? חקירה שכבר שנה אין כתב אישום ואפילו אין עדיין כתב חשדות? ושיא החוצפה: גם אחרי שחשפתי אותה עדיין נחקרתי באותה 'יחידת עלית 433' אצל החברים של אותו קצין, חבר, הבוס של אותם חוקרים?"

 

בצהריים הותר לפרסום שמו של רפ"ק מלכה אחרי שהמחלקה לחקירות שוטרים פנתה לבית המשפט, ועורכי דינו הסכימו לחשוף את שמו. מלכה, עו"ד בהשכלתו, נחשב לקצין מבריק. ניבאו לו עתיד גדול במשטרה והשתלבות בפיקוד הבכיר. בין היתר, הספיק לכהן כראש צוות בפרשיות הרגישות ביותר בישראל. בנוסף לכך הוא שימש קצין חקירות ביחידה הארצית לפשיעה בינלאומית שחוקרת את ארגוני הפשע בישראל. מעצרו של מלכה הוארך בהסכמה בחמישה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים