שתף קטע נבחר

נעצר בכיר בעבר בתקשורת: חשוד בשוחד לפישר

איש העסקים, שהיה בעבר איש תקשורת בכיר, נעצר לאחר חקירתו בחשד למתן שוחד לרונאל פישר תמורת הדלפות חקירה. החוקר החשוד ערן מלכה החל לשתף פעולה ורוצה להפוך לעד מדינה: "עשיתי הרבה שטויות"

פרשת רונאל פישר מסתעפת: איש העסקים, שהיה בעבר כבכיר בתקשורת ונחקר אמש (יום ב') באזהרה בפרשת רונאל פישר, נעצר לאחר חקירתו. הבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו. איש העסקים נחקר בחשד כי נתן שוחד לפישר תמורת הדלפות חקירה, והוא חשוד גם בשיבוש מהלכי חקירה ומשפט. בתום שש שעות חקירה הוחלט במחלקה לחקירות שוטרים לבקש להאריך את מעצרו.

 

עורך הדין, קצין המשטרה והשוחד - כתבות נוספות:

מסע הבזבוזים של החוקר הבכיר החשוד בשוחד בפרשת פישר

אלון חסן נגד הקצין החשוד: "בחש והדליף"

 

במקביל, רב-פקד בדימוס ערן מלכה, שנעצר בחשד שהדליף מידע רגיש על חקירות מתנהלות לעו"ד רונאל פישר, החל לשתף פעולה עם חוקריו לאחר שעד כה שתק בחקירות וכעת הוא מוכן להסכים לשמש כעד מדינה בפרשה. שבוע לאחר ששמר על זכות השתיקה, החליט מלכה לשתף פעולה עם חוקריו ולהסביר את החשדות החמורים נגדו. הקצין, שהבין כי הסתבך ממש עם החומרים שהמחלקה לחקירות שוטרים הצליחו להוציא מהטלפון של פישר ומעדותה של העוזרת של פישר שהפכה לעדת מדינה, שתק עד כה והתנהג כמו שעבריינים מתנהגים בחקירה.

נחקר במח"ש. הבכיר לשעבר בתקשורת יובא הבוקר להארכת מעצר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נחקר במח"ש. הבכיר לשעבר בתקשורת יובא הבוקר להארכת מעצר(צילום: גיל יוחנן)

נשבר. קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נשבר. קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה(צילום: גיל יוחנן)

אחת החשבוניות במסע הבזבוזים של מלכה ()
אחת החשבוניות במסע הבזבוזים של מלכה

במעין הודאה הוא העביר מסר למקורביו כי לא ישתחרר בקרוב ממעצר והסתבך מאוד. "עשיתי הרבה שטויות, אבל זה לא כמו שחושבים", אמר מלכה למקורביו. נקודת השבירה שלו הגיעה רגע לאחר שהבין כי הטלפון של רונאל פישר נפרץ והעוזרת של פישר הפכה לעדת מדינה. מלכה, שכנראה ידע מה מוצפן בטלפון של פישר, הבין מהר מאוד כי הראיות נגדו מסבכות אותו מאוד. "אני יודע שאקבל כתב אישום", הוא אמר למקורביו. 

 

נראה כי מלכה מנסה לפלס לעצמו דרך לכיוון הסדר טיעון עתידי עם מח"ש ומעוניין מאוד שייחתם איתו הסכם עד מדינה. "הוא יודע הרבה דברים", אמרו גורמים המעורבים בסיפור. "כדאי למח"ש להקשיב למה שיש לו להגיד. הוא יודע הרבה". בהארכת מעצרו בבית המשפט נראה מלכה כמי שהשלים עם גורלו וכמי שעתיד לבלות שנים בכלא בעקבות כתב האישום החמור שיוגש נגדו. החקירה החדשה של מלכה הציבה את חבריו ומשפחתו, שחלקם שוטרים, ואת אשתו בהלם מוחלט.

עורכי הדין עופר ברטל ועדי כרמלי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עורכי הדין עופר ברטל ועדי כרמלי(צילום: מוטי קמחי)

ככל הנראה, רצונו של מלכה בעתיד להיות אולי עד מדינה ואולי להגיע לעסקה, גרמה לו להחליט בעצת עורכי דינו, עופר ברטל דב גלעד כהן ועדי כרמלי, להתחיל לשתף פעולה עם חוקריו. הוא החל לענות לחוקרים על כל המסרונים שנתפסו ובהם המידע שהועבר ולפי החשד קיבל עליהם בתמורה כסף מפישר.  

  

מלכה, שבתפקידו האחרון שימש כראש צוות חקירה ביחידה לפשיעה כלכלית, עמד בראש צוות החקירה בפרשת אלון חסן והנמל. הוא חשוד כי לפני החקירה ובמהלכה הדליף לעו"ד פישר פרטים סמויים שאפשרו לו לסחוט את חסן. במשטרה חושדים כי הקשר בין מלכה לפישר לא הסתכם אך ורק בחקירה של חסן וכי הוא שיתף איתו פעולה בחקירות נוספות. כמו כן, לפחות פעם אחת נסעו השניים לטיול משותף בחו"ל וכעת גם נושא זה נחקר.

 

מוקדם יותר נחשף ב-ynet כי שלושה ימים לפני שנפתחה חקירתו של היועץ המשפטי של עיריית ראשון לציון, רכש קצין החקירות בלהב 433 מוצרי חשמל באלפי שקלים. בין הנהנים: קרובי משפחה שקיבלו מסך טלוויזיה מפואר, ושוטרים מהיחידה שלו. מלכה עמד בראש צוות החקירה נגד אותו יועץ משפטי, עו"ד רועי בר, ועל פי החשד עו"ד פישר ידע על חקירה זו וניסה לסחוט את בר. אם לא די בכך, מלכה הוא אף התפאר בפני בעל החנות, "בעוד כמה ימים תהיה רעידת אדמה בראשון לציון".


פורסם לראשונה 04/05/2015 19:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
איש העסקים שנעצר
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ערן מלכה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים