שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בגלל הצגה על מחבל: עיריית חיפה נגד תיאטרון אל-מידאן

  בתיאטרון העלו הצגה המבוססת על סיפור שכתב וואליד דקה, שהורשע בתכנון רצח החייל משה תמם בשנת 1984. משפחתו של החייל זעמה, וכעת החליטו בעיריית חיפה לעצור את מימון המוסד

  עיריית חיפה נגד תיאטרון אל-מידאן: במועצת העירייה החליטו הערב (ג׳) על הקפאת העברת הכספים לתיאטרון, זאת בעקבות הצגה המבוססת על סיפור שכתב וואליד דקה, שהורשע בתכנון רצח החייל משה תמם ז״ל ב-1984.

   

  משפחתו של משה תמם ()
  משפחתו של משה תמם

  בעירייה החליטו על הקמת וועדה מיוחדת שתמסור את מסקנותיה בעוד כחודש ימים , עד אז לא יועברו כספים לתיאטרון. תמיכת העירייה בתיאטרון נאמדת ב-כמיליון שקלים בשנה.

   

  ההצגה שעלתה ביום האסיר הפלסטיני, אשר התקיים ב-25 באפריל עוררה את כעס משפחתו של החייל, שהגיעה היום לדיון במועצת העירייה. "אני מקווה שעיריית חיפה תוציא לנו את הסכין מהגב. לא ייתכן שכספי הארנונה של תושבי חיפה יממנו הצגה שהופכת רוצח לגיבור״ אמרה אורטל תמם, אחייניתו של משה.

   

  בזמן קיום ההצגה הפגינו בני משפחתו של תמם יחד עם בני משפחות שכולות מאירועי טרור בחיפה, אך המחאה לא הסתיימה בזה: מאז שעלתה ההצגה היו פניות לראש העירייה יונה יהב, להפסיק את מימון התיאטרון, בין השאר מתנועת "אם תרצו" ומחבר הכנסת יואל רזבוזוב ממפלגת ״יש עתיד״ המתגורר בנתניה - העיר שבה מתגוררת משפחת תמם. פניות דומות היו אל מפעל הפיס, המשתתף גם הוא במימון התיאטרון.

   

  בוועדה, שתשקול את המשך התקצוב ינכחו חבר המועצה שי בלומנטל (הבית היהודי) שהגיש את ההצעה לסדר היום, שמשון עידו, חבר מועצה מטעם הליכוד, סגן ראש העיר ד"ר סוהיל אסעד (חד"ש), מזכירת העיר ברכה סלע וראש אגף התרבות, אורי בלום. את הוועדה ירכז נמרוד שיין, עוזר ראש העיר.

   

  עדנאן טראבשה, מנהל תיאטרון אל-מיאד מסר בתגובה: ״לא קיבלנו הודעה מעיריית חיפה ויש לנו שיתוף פעולה עם העירייה. כשנקבל הודעה כזאת - נגיב״.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משפחת משה תמם תיאטרון אל מיאד חיפה
  לאתר ההטבות
  מומלצים